Batna Uçak Bileti Ara

Batna Hakkında

Cezayir’in kuzeydoğusunda konumlanan Batna, aynı zamanda hem ülkenin hem de bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biri. Roma döneminden itibaren Afrika’nın en gözde rotalarından biri olan Batna’da bugün de Roma kalıntıları şehirde en çok dikkat çeken ve ziyaretçi ağırlayan yerler arasında. Akdeniz ikliminin tipik özelliklerini taşıyan kentte yazlar sıcak ve kurak kışlar ise soğuk geçiyor.

Ziyaret etmek için ise en uygun dönem tatilden beklentinize bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle ilkbahar ve yaz ayları. Kent çevresinde görülmesi gereken yerler arasında ise tarihi kalıntıların en etkileyici örneklerini bulabileceğiniz Timgad ve Lambesi’in ayrı bir yeri var. Görkemli caddeler, sütunlar ve tiyarosuyla özellikle Timgad’a mutlaka bir gün ayırmalısınız. Aynı zamanda canlı bir şehir yaşamına sahip Batna’nın merkezinde birçok yere yürüyerek gidebilirsiniz. Yine araç kullanmak isterseniz yakında bulunan merkezlere uygun fiyatlara ulaşabilmek için taksi kullanabilirsiniz.

Yeme içme konusunda ise Afrika’nın diğer kentleri kadar olmasa da birçok ziyaretçinin beklentilerini karşılayan şehirde özellikle baharatlı yemekler çok seviliyor. Sayıları az da olsa dünya mutfağından örnekler bulabileceğiniz restoranlar bulunsa da Cezayir lezzetlerine mutlaka bir şans vermelisiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Batna uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Batna varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Batna uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Batna uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Batna uçuşları Mostepha Ben Boulaid Havalimanı'na düzenleniyor.

Batna uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Batna uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Batna Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
15ºC
30ºC
Sal
Çar
12ºC
29ºC
Çar
Per
13ºC
27ºC
Per
Cum
18ºC
27ºC
Cum
Cmt
19ºC
32ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Batna Alternatif Ulaşım
Para birimi