Kigali Int'l Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

Sizin İçin Seçtiğimiz Kigali Int'l Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Sizin için Seçtiğimiz Kigali Int'l Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Kigali Int'l Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kigali Havalimanı’na indiğinizde yolcuları aracına davet eden taksi sürücülerini terminal çıkışında görebilirsiniz. Havalimanı taksileri aynı zamanda Kigali şehir merkezine yolculukta seçebileceğiniz en pratik araçların başında sayılabilir. Havalimanı taksilerinin ücreti yüksek gelirse havalimanı terminalinden çıkarak birkaç dakika yürüyebilir ve bölgede taksi hizmeti veren diğer araçları yoldan durdurabilirsiniz.

Kigali kent merkezine uzaklığı 5 kilometre olan Kiagali Uluslararası Havalimanı’nda otobüs gibi toplu taşıma araçları bulunmuyor. Bu nedenle taksiler merkeze yolculukta seçilebilecek ilk alternatif. Araç kiralama ise Kigali ve çevresinde birkaç gün geçirmeyi planlayan yolcular için ideal.  

Taksi 

Kigali Uluslararası Havalimanı’nın terminalinden adımınızı dışarı atar atmaz aracına davet eden ve kent merkezine götürmek isteyen taksi sürücülerini görebilirsiniz. Kigali şehir merkezine kısa süreli ve rahat bir yolculuk yapabileceğiniz taksilerin ücretleri ise başta biraz pahalı gelebilir.

İsterseniz biraz pazarlıkla fiyatı düşürmek için şansınızı deneyebilir, daha uzun süre şehirde zaman geçirmeyi planlıyorsanız, terminalden bir araç kiralayabilirsiniz. Havalimanından dışarı çıkarak daha ucuza Kigali şehir merkezine götürecek bir araç bulabilirsiniz ancak bu seçenek özellikle ilk kez Kigali’ye gelenler için güvenlik gibi nedenlerle tavsiye edilmiyor. 

3 veya 4 kişi birlikte aynı taksi ile yolculuk yapabilirsiniz. 5 ve daha fazla sayıda yolcular ise daha kalabalık gruplara uygun olan servisleri kiralayabilir ve Kigali şehir merkezine gelebilirler.

Araç Kiralama

Kigali Uluslararası Havalimanı’na indikten sonra araç kiralama alternatiflerini de terminalde bulabilirsiniz. Bölgeye ilk kez seyahat eden ziyaretçiler araç kiralama veya uygun bir servis bulmak için otelleri ile önceden görüşerek Kigali şehir merkezine getirecek bir araç bulabilirler. Kigali Uluslararası Havalimanı’nın terminalleri birbirine oldukça yakın. Yürüyerek bir terminalden diğerine gelebilirsiniz. Araç kiraladıktan sonra başta biraz karışık gelebilecek Kigali yollarında yönünüzü daha kolay bir şekilde bulabilmek için bölgedeki yolları detaylı olarak gösteren bir harita almayı unutmayın.  

Motosiklet Taksi 

Kigali Uluslararası Havalimanı’nın dışına çıktığınızda bölgede hizmet veren motosiklet taksileri görebilirsiniz. Klasik taksilerden daha ucuz olan motosiklet taksiler pek rahat sayılmaz. Ancak daha ekonomik bir araç isteyenler motosiklet taksilerle hızlı bir şekilde Kigali şehir merkezine gelebilirler. Motosiklet taksilerin özellikle bavulu ağır olan yolcuları fazlasıyla zorlayabilecek araçlardan olduğunu unutmayın. 

25/01/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Kigali Int'l Havalimanı'na Ulaşım

Ruanda’nın başkenti Kigali’nin şehir merkezi Kigali Uluslararası Havalimanı’ndan 5 kilometre uzaklıkta. Kigali şehir merkezinden isterseniz bir araç kiralayabilir veya her zaman kolayca bulabileceğiniz taksilerden birine binerek Kigali Uluslararası Havalimanı’na gelebilirsiniz.

Havalimanına 5 veya daha fazla sayıda yolcuyla birlikte gelmek isteyenler özel servisleri kullanarak yaklaşık 10 dakikada Kigali Uluslararası Havalimanı’nda olabilirler. Tek başına seyahat edenler ise motosiklet taksilerle çok daha ucuza yolculuk yapabilirler.  

Taksi 

Kigali şehir merkezinde özellikle gündüz saatlerinde pek çok yerde yolcuları için hazır bekleyen taksileri görmeniz mümkün. Taksilerle 3 veya 4 kişi birlikte yaklaşık 10 dakikada Kigali Uluslararası Havalimanı’nın terminallerine gelebilirsiniz. Üstelik bavullarınızı da taksinin bagajında rahatlıkla havalimanı terminaline taşıyabilirsiniz. Eğer bavullarınızın sayısı fazlaysa veya 5 kişi birlikte yolculuk yapmak isterseniz Kigali Uluslararası Havalimanı’na transfer için daha büyük servis araçlarından birini tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Kigali’de araç kiralamayı tercih eden yolcular için yerel ve bölgesel kiralama şirketleri bulunuyor. Havalimanı terminaline araç kiralayarak gelmek isteyenler 5 kilometrelik yol boyunca havalimanı yön levhalarını izleyerek Kigali Uluslararası Havalimanı’nı bulabilirler. Kiralık aracınızı havalimanında ofisleri bulunan bir şirketten aldığınızda Kigali Uluslararası Havalimanı’na geldikten sonra burada kolayca tekrar aracı teslim edebilirler. Kigali ve çevresinde yollar başta biraz karışık gelebilir. Ancak bölgeyi detaylı olarak gösteren haritaları kullanarak havalimanını dakikalar içinde bulabilirsiniz.

Çevrede bulunan yakın şehir ve kasabalara yolculuk yapmayı planlıyorsanız yine kiralık araçlardan faydalanabilirsiniz.

Motosiklet Taksi

Kigali şehir merkeziden daha pratik ve hızlı bir yolculukla Kigali Uluslararası Havalimanı’na gelmek isteyenler için bölgede motosiklet taksi seçeneği bulunuyor. Motosiklet taksilerle kendinizin ve eşyalarınızın güvenliği için biraz endişe edebilirsiniz. Ancak havalimanına taksilerden ve diğer araçlardan çok daha hızlı bir şekilde gelebileceğinize emin olabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri   

Ülkenin başkentinde bulunan Kigali Uluslararası Havalimanı her yıl şehirden seyahat eden çok sayıda yolcuya hizmet veriyor. Havalimanında Business Class yolcu bekleme salonu, kafeterya, döviz bürosu, danışma ve standart bekleme salonu gibi alanlar mevcut. Kigali Uluslararası Havalimanı’nda verilen standart hizmetlere ek olarak engelli yolcular için özel ekipmanlar ve çocuklarıyla seyahat eden aileler düşünülerek tasarlanmış alanlar bulunuyor.

Havalimanı terminalinde ve Business Class bekleme salonunda ücretsiz olarak sağlanan internet bağlantısını kullanabilirsiniz. Kigali Uluslararası Havalimanı’na özel aracınızla geldiğinizde ise terminal dışında yolcular için yer alan geniş otoparka aracınızı belirli bir süre park edebilirsiniz.

Havalimanından son anda çikolata, parfüm veya oyuncak gibi renkli hediyeler satın almak isterseniz duty free mağazasını dolaşmayı unutmayın. Kigali Uluslararası Havalimanı’nın terminalleri arasında kısa bir yürüyüş mesafesi bulunuyor. İstediğiniz an bir terminalden diğerine yürüyebilirsiniz.  

25/01/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Kigali Seyahat Rehberi
Kigali Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
17ºC
17ºC
15ºC
16ºC
16ºC
25ºC
26ºC
24ºC
24ºC
26ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
5 saat 20 dk
Ankara
5 saat 50 dk
Antalya
5 saat 20 dk
Bodrum
5 saat 20 dk
Gaziantep
5 saat 30 dk
İstanbul
6 saat
İzmir
5 saat 30 dk
Trabzon
6 saat

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kigali Int'l Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kigali Int'l Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kigali Int'l Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kigali Int'l Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Kigali Int'l Havalimanı’na alternatif olarak Butare Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi