Kigali Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kigali Hakkında

Afrika'da yer alan Ruanda'nın başkenti Kigali, aynı zamanda ülkenin en büyük ve kalabalık şehri. Aynı adlı eyaletin de merkezi olan şehir bir kent konseyi tarafından yönetiliyor ve bu özelliği ile Afrika'nın birçok şehrinden ayrılıyor. Kentte yıl boyu ılıman bir iklim hakim. Sıcaklıklar yıl boyu 15-24 derece arasında değişiyor.

Uluslararası bir havalimanına da sahip şehirden hem ülkenin hem de Afrika ve Avrupa'nın birçok noktasına direkt ve aktarmalı seferler düzenleniyor. Şehirde Nyarutarama Gölü ve çevresinde bulunan sulak alanlar mutlaka görülmeli. Ayrıca golf meraklıları için dünyanın en büyük golf sahalarından birinin de burada olduğunu da hatırlatalım.

Havalimanından Kigali Şehir Merkezine Ulaşım

Kigali Havalimanı’na indiğinizde yolcuları aracına davet eden taksi sürücülerini terminal çıkışında görebilirsiniz. Havalimanı taksileri aynı zamanda Kigali şehir merkezine yolculukta seçebileceğiniz en pratik araçların başında sayılabilir. Havalimanı taksilerinin ücreti yüksek gelirse havalimanı terminalinden çıkarak birkaç dakika yürüyebilir ve bölgede taksi hizmeti veren diğer araçları yoldan durdurabilirsiniz.

Kigali kent merkezine uzaklığı 5 kilometre olan Kiagali Uluslararası Havalimanı’nda otobüs gibi toplu taşıma araçları bulunmuyor. Bu nedenle taksiler merkeze yolculukta seçilebilecek ilk alternatif. Araç kiralama ise Kigali ve çevresinde birkaç gün geçirmeyi planlayan yolcular için ideal.  

Taksi 

Kigali Uluslararası Havalimanı’nın terminalinden adımınızı dışarı atar atmaz aracına davet eden ve kent merkezine götürmek isteyen taksi sürücülerini görebilirsiniz. Kigali şehir merkezine kısa süreli ve rahat bir yolculuk yapabileceğiniz taksilerin ücretleri ise başta biraz pahalı gelebilir.

İsterseniz biraz pazarlıkla fiyatı düşürmek için şansınızı deneyebilir, daha uzun süre şehirde zaman geçirmeyi planlıyorsanız, terminalden bir araç kiralayabilirsiniz. Havalimanından dışarı çıkarak daha ucuza Kigali şehir merkezine götürecek bir araç bulabilirsiniz ancak bu seçenek özellikle ilk kez Kigali’ye gelenler için güvenlik gibi nedenlerle tavsiye edilmiyor. 

3 veya 4 kişi birlikte aynı taksi ile yolculuk yapabilirsiniz. 5 ve daha fazla sayıda yolcular ise daha kalabalık gruplara uygun olan servisleri kiralayabilir ve Kigali şehir merkezine gelebilirler.

Araç Kiralama

Kigali Uluslararası Havalimanı’na indikten sonra araç kiralama alternatiflerini de terminalde bulabilirsiniz. Bölgeye ilk kez seyahat eden ziyaretçiler araç kiralama veya uygun bir servis bulmak için otelleri ile önceden görüşerek Kigali şehir merkezine getirecek bir araç bulabilirler. Kigali Uluslararası Havalimanı’nın terminalleri birbirine oldukça yakın. Yürüyerek bir terminalden diğerine gelebilirsiniz. Araç kiraladıktan sonra başta biraz karışık gelebilecek Kigali yollarında yönünüzü daha kolay bir şekilde bulabilmek için bölgedeki yolları detaylı olarak gösteren bir harita almayı unutmayın.  

Motosiklet Taksi 

Kigali Uluslararası Havalimanı’nın dışına çıktığınızda bölgede hizmet veren motosiklet taksileri görebilirsiniz. Klasik taksilerden daha ucuz olan motosiklet taksiler pek rahat sayılmaz. Ancak daha ekonomik bir araç isteyenler motosiklet taksilerle hızlı bir şekilde Kigali şehir merkezine gelebilirler. Motosiklet taksilerin özellikle bavulu ağır olan yolcuları fazlasıyla zorlayabilecek araçlardan olduğunu unutmayın. 

25/01/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kigali uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kigali varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kigali uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kigali uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Kigali uçuşları Kigali Int'l Havalimanı'na düzenleniyor.

Kigali yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Kigali 5 saat 20 dakika, Ankara-Kigali 5 saat 50 dakika, Antalya-Kigali 5 saat 20 dakika, Bodrum-Kigali 5 saat 20 dakika, Gaziantep-Kigali 5 saat 30 dakika, İstanbul-Kigali 6 saat, İzmir-Kigali 5 saat 30 dakika, Trabzon-Kigali 6 saat sürüyor.

Kigali uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Kigali uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Kigali Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
17ºC
25ºC
Cmt
Paz
17ºC
26ºC
Paz
Pzt
15ºC
24ºC
Pzt
Sal
16ºC
24ºC
Sal
Çar
16ºC
26ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Kigali Alternatif Ulaşım
Para birimi