İstanbul - Kigali Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
4.797 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
6 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Kigali) 27°C / 17°C
Şu anda Kigali Yerel Saati
GMT +3

En Ucuz İstanbul Kigali Uçak Biletleri

Ethiopian Airlines Ethiopian Airlines
06 Mar 2021
2724.00TL'den
Egyptair Egyptair
11 Mar 2021
2835.00TL'den

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı’na taksi, havaalanı servisleri, metro ve otobüsler ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, şahsi aracınızla gelip otoparklardan belli bir ücret karşılığında faydalanmanız da mümkün. Havalimanının kendisinin açık ve kapalı katlı otoparkları da diğer seçenekler arasında.

Taksi

Atatürk Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçenek taksi. Ancak burada dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli faktör trafik. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkmanız size çok fazla zaman kaybettirebilir ve uçağınızı kaçırmanıza neden olabilir. Ulaşım içim taksiyi tercih ederseniz yola çıkmadan önce güzergahınızda bulunan trafik yoğunluğunu kontrol etmenizde yarar var.

Havabüs

İstanbul’da şehrin birçok merkezi noktasından Atatürk Havalimanı’na ulaşımınızı Havabüs otobüsleri ile de sağlayabilirsiniz. Havataş seferleri neredeyse günün her saati Taksim’den ve Yenikapı İDO İskelesi’nden hareket ederek yolcularını Atatürk Havalimanı’na ulaştırıyor.

Otobüs

Şehir merkezinden Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise belediye otobüsleri. Taksim’den TH-1, Yenikapı’dan ise YH-1 numaralı otobüslerle Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Metro

Havalimanına gitmek için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri de metro. Yenikapı, Aksaray, Fatih, Topkapı, Esenler Otogarı gibi birçok noktadan geçen metro ile Atatürk Havalimanı’nın içine kadar ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem havalimanında hem de şehrin merkezi lokasyonlarında bulunan AVIS, Budget, Europcar gibi firmalardan araç kiralayarak da havalimanına ulaşabilir, dilerseniz kiraladığınız aracı uçağınıza binmeden önce yine bu firmaların havalimanında bulunan şubelerine teslim edebilirsiniz. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın.

Havalimanı Bilgileri 

Havalimanında dış hatlar geliş katında; Caffe Nero, Starbucks Coffee ve Simit Sarayı bulunuyor. Dış hatlar gidiş katında; Popeyes, Sbarro, Coffee Nero, Simit Sarayı, Cakes & Bakes, Turcuisine, Sweet Deligts, Quick Asia, Efes Beerport, The Greenport, Starbucks Coffee, Cafe-Inn, Eat & Go, Coca-Cola Cafe, Kitchenette, Flight Point ve Zero Cafe bulunuyor. İç hatlar geliş katında Simit Sarayı bulunuyor. İç hatlar gidiş katında; Kantin, The Greenport, Kokpit, Tadında Anadolu, Cakes & Bakes, Starbucks Coffee, Cafe-Inn, Burger King ve Sbarro gibi seçenekler var.

Atatürk hava limanında dış hatlar için Primeclass Lounge, Akbank Wings Lounge, Comfort Lounge, Emirates Lounge, Sky Team Lounge ve TTNET Platin Lounge bulunmaktadır. İç hatlar için THY CIP Lounge, Akbank Wings Lounge ve Primeclass Lounge bulunmakta. Havalimanında duty free alışveriş hizmetini ATÜ mağazaları sunuyor.

12/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı’na özel aracınızla TEM otoyolundan kolayca gelebilirsiniz. TEM otoyolunda Sabiha Gökçen Havalimanı’na ait bir çıkış tabelası ve otoyolu terk ettikten sonra takip edebileceğiniz yönlendirmeler bulunuyor.

Ayrıca havalimanına belediye otobüsleri ve Havataş ile de ulaşım mümkün. Havalimanında katlı ve açık otoparklar da mevcut. Bunun dışında havalimanı çevresinde bulunan bazı özel otopark firmaları havalimanına servis imkânı ile kullanıma açıktır.

Taksi

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Atatürk Havalimanı’na olduğu gibi Sabiha Gökçen Havalimanı’na da ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı ve rahat ulaşım aracı taksi. Ancak burada da yol durumu ve özellikle iş çıkışı saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu belirleyici faktörler arasında. Uçuşunuz eğer günün erken saatlerinde veya gece geç saatte değilse yola biraz daha erken çıkmanız yolda karşılaşabileceğiniz olası sürprizlere karşı hazırlıksız yakalanmanızı engelleyerek havalimanına daha rahat ulaşmanızı sağlayacaktır.

Havabüs

Avrupa Yakası’nda Taksim, Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy ve Yenisahra gibi şehrin merkezi noktalarından hareket eden Havabüs otobüslerini Sabiha Gökçen’e ulaşmak için kullanabilirsiniz. Kısa aralıklarla hareket eden ve yolcularını doğrudan havalimanına ulaştıran bu otobüsler hızlı ve konforlu yolculuk için iyi bir alternatif.

Marmaray

Özellikle Avrupa Yakası’ndan gelenler için hızlı bir seçenek olan Marmaray ile Yenikapı’dan Ayrılık Çeşmesi’ne geçebilir, buradan Kadıköy-Kartal metrosuna aktarma yaparak Kartal’a kadar gelebilir ve sonrasında Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar gelen belediye otobüslerini ve taksileri kullanabilirsiniz.

Otobüs

Anadolu Yakası’nın birçok merkezi noktasından Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için kullanabileceğiniz araçlar arasında en çok tercih edilenlerden biri de belediye otobüsleri.

4. Levent yönünde E3 ve 122H, Bostancı yönünde E9, Kadıköy yönünde E10 ve E11, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S,  Pendik için KM20 ve 132H numaralı otobüsler ile Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. 

Metro

Anadolu Yakası’nda Kadıköy’den hareket eden ve Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe gibi birçok istasyondan geçen metro ile Kartal istasyonunda inerek buradan geçen ve havalimanına giden otobüslere binebilir veya taksileri tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Atatürk Havalimanı’nda olduğu gibi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için araç kiralamak bir diğer seçenek. Şehrin birçok noktasında bulunan şirketlerden aracınızı kiralayarak havalimanına kadar ulaşabilir ve önceden bildirerek aracınızı burada teslim edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Havalimanında giden yolcu holünde; Simit Sarayı, Center Point, Mc Donald’s, Mc D Cafe, İstanbul Cafe, Drive Inn Cafe, Burger King, Popeyes, Sbarro, Usta Dönerci, Kahve Dünyası ve Starbucks bulunuyor. Dış hatlar pasaport kontrol sonrasında; Kahve Dünyası, Secco Kafe, Usta Dönerci, Burger King, Sbarro, Mc Donald’s, Trattoria Milano, Heroes Sports Bar, Grab&Fly ve Gate Cafe bulunmakta. İç hatlar bilet kontrolü sonrasında; Kahve Dünyası, Burger King, Mc Donald’s, Center Point, Turkish Kitchen, Kıvanç Gökçe Büfe, Grab&Fly, Simit&Çay ile Coca Cola Gate Cafe bulunuyor.

Terminal binası gelen yolcu katında; Kahve Dünyası, Karafırın, Simit Sarayı ve Burger King var. Ayrıca açık otoparkta Fly Cafe yer alıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda LGM CIP Lounge, Wings Lounge, Lounge İstanbul Dış Hatlar ve Turkish Airlines Lounge gibi yolcu bekleme salonları daha rahat ve konforlu zaman geçirmek isteyen yolcuların hizmetine sunuluyor. Ayrıca havalimanından duty free alışveriş yapmak isterseniz zengin ürün alternatifleri ile Setur mağazaları da burada sizi bekliyor.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

İstanbul Havalimanı

Şehir merkezinden Yeni Havalimanı’na en kolay ve hızlı ulaşım Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanarak sağlanabilir. Ya da TEM Otoyolu’ndan Kemerburgaz Göktürk, Başakşehir, Gaziosmanpaşa ayrımları tercih edilebilir. Özel aracınızla gidecekseniz havalimanının geniş bir otopark alanı bulunuyor.

Taksi

Havalimanına ait özel taksitler hizmet verecek ancak şehir merkezinden havalimanına gidecekler için mesafe uzun olduğundan taksiler de dönüş yolunu hesaplayacaklarından sıkıntı çıkabilir. Bu durumda toplu ulaşımın yapıldığı bölgelere kadar da taksi seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Otobüs

Yeni Havalimanı’na İstanbul’un Kadıköy, Bakırköy, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Yenikapı, Sirkeci, Otogar, Beylikdüzü, Ümraniye-Tepeüstü, Otagar, Pendik, Sarıyer, Arnavutköy, Kemerburgaz, Halkalı ve Bahçeşehir gibi bölgelerine düzenli otobüs seferleri yapılıyor.

Marmaray

Yeni Havalimanı’na Marmaray ağını kullanarak gitmek için Sirkeci-Yenikapı durağında inip oradan otobüs hattını kullanmanız gerekir. Sirkeci-Yenikapı hattından yaklaşık olarak her 10 dakikada bir otobüs kalkıyor.

Metrobüs

Metrobüs hattı Yeni Havalimanı’na uzak ancak metrobüsü kullanarak gitmeyi planlıyorsanız Beylikdüzü TÜYAP’tan havalimanına giden otobüslere binebilirsiniz.

Metro

Yeni Havalimanı için metro henüz açılmadı. Çalışmalar devam ediyor. Gayrettepe metrosu ve Halkalı metrosu olmak üzere iki bölgeye metro açılacak. Halkalı metrosu Marmaray ile entegre çalışacak. Hali hazırda Başakşehir metrosunu kullanarak Başakşehir’e kadar gidip oradan havalimanına giden otobüslere binebilirsiniz.

26/10/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Kigali Şehir Merkezine Ulaşım

Kigali Havalimanı’na indiğinizde yolcuları aracına davet eden taksi sürücülerini terminal çıkışında görebilirsiniz. Havalimanı taksileri aynı zamanda Kigali şehir merkezine yolculukta seçebileceğiniz en pratik araçların başında sayılabilir. Havalimanı taksilerinin ücreti yüksek gelirse havalimanı terminalinden çıkarak birkaç dakika yürüyebilir ve bölgede taksi hizmeti veren diğer araçları yoldan durdurabilirsiniz.

Kigali kent merkezine uzaklığı 5 kilometre olan Kiagali Uluslararası Havalimanı’nda otobüs gibi toplu taşıma araçları bulunmuyor. Bu nedenle taksiler merkeze yolculukta seçilebilecek ilk alternatif. Araç kiralama ise Kigali ve çevresinde birkaç gün geçirmeyi planlayan yolcular için ideal.  

Taksi 

Kigali Uluslararası Havalimanı’nın terminalinden adımınızı dışarı atar atmaz aracına davet eden ve kent merkezine götürmek isteyen taksi sürücülerini görebilirsiniz. Kigali şehir merkezine kısa süreli ve rahat bir yolculuk yapabileceğiniz taksilerin ücretleri ise başta biraz pahalı gelebilir.

İsterseniz biraz pazarlıkla fiyatı düşürmek için şansınızı deneyebilir, daha uzun süre şehirde zaman geçirmeyi planlıyorsanız, terminalden bir araç kiralayabilirsiniz. Havalimanından dışarı çıkarak daha ucuza Kigali şehir merkezine götürecek bir araç bulabilirsiniz ancak bu seçenek özellikle ilk kez Kigali’ye gelenler için güvenlik gibi nedenlerle tavsiye edilmiyor. 

3 veya 4 kişi birlikte aynı taksi ile yolculuk yapabilirsiniz. 5 ve daha fazla sayıda yolcular ise daha kalabalık gruplara uygun olan servisleri kiralayabilir ve Kigali şehir merkezine gelebilirler.

Araç Kiralama

Kigali Uluslararası Havalimanı’na indikten sonra araç kiralama alternatiflerini de terminalde bulabilirsiniz. Bölgeye ilk kez seyahat eden ziyaretçiler araç kiralama veya uygun bir servis bulmak için otelleri ile önceden görüşerek Kigali şehir merkezine getirecek bir araç bulabilirler. Kigali Uluslararası Havalimanı’nın terminalleri birbirine oldukça yakın. Yürüyerek bir terminalden diğerine gelebilirsiniz. Araç kiraladıktan sonra başta biraz karışık gelebilecek Kigali yollarında yönünüzü daha kolay bir şekilde bulabilmek için bölgedeki yolları detaylı olarak gösteren bir harita almayı unutmayın.  

Motosiklet Taksi 

Kigali Uluslararası Havalimanı’nın dışına çıktığınızda bölgede hizmet veren motosiklet taksileri görebilirsiniz. Klasik taksilerden daha ucuz olan motosiklet taksiler pek rahat sayılmaz. Ancak daha ekonomik bir araç isteyenler motosiklet taksilerle hızlı bir şekilde Kigali şehir merkezine gelebilirler. Motosiklet taksilerin özellikle bavulu ağır olan yolcuları fazlasıyla zorlayabilecek araçlardan olduğunu unutmayın. 

26/01/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Kigali Otelleri

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz İstanbul-Kigali uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, İstanbul-Kigali uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm İstanbul-Kigali uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

İstanbul-Kigali uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

İstanbul-Kigali uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Havalimanı, varış için Kigali Int'l Havalimanı kullanabilirsiniz.

İstanbul-Kigali arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

İstanbul-Kigali arası uçuş mesafesi toplam 4796 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 6 saat sürüyor.

İstanbul-Kigali uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, İstanbul-Kigali uçuşları için en uygun gün: Perşembe.

Kigali Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
17ºC
27ºC
Sal
Çar
17ºC
28ºC
Çar
Per
16ºC
28ºC
Per
Cum
17ºC
29ºC
Cum
Cmt
17ºC
28ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
İstanbul - Kigali Alternatif Ulaşım
Para birimi