Katmandu Uçak Bileti Ara

En Ucuz Katmandu Uçak Biletleri

Sizin için Seçtiğimiz Katmandu Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Katmandu Hakkında

Katmandu, bir Uzak Doğu ülkesi olan Nepal’in başkenti ve en büyük şehridir. Çok sayıda Budist ve Hindu tapınağı ile her yıl dünyanın dört bir yanından Uzak Doğu’nun mistik dünyasını keşfetmek isteyen turistler tarafından ziyaret edilir. Ülkenin aynı zamanda turizm, sanat ve ticaret merkezi olan Katmandu’da görülebilecek çok sayıda yer bulunur. Bu yerler arasında en çok göze çarpanlar ise kentin alışveriş ve ticaret merkezlerinden biri olan Durbar Meydanı, Hanuman Dhoka Sarayı ve Kumari Ghar, Ashok Vinayak gibi tapınaklarıdır.

Katmandu’da yapılabilecek şeylerden biri de Rikşa adlı araçlarla şehri dolaşmaktır. Şehrin yakınlarında bulunan Baktapur’da ise daha sessiz ve kendinizle başbaşa kalabileceğiniz bir ortam sizi bekliyor. Burada ayrıca başta yeni yıl festivali olmak üzere çok sayıda renkli festival ve karnavala da katılabilirsiniz. Feva Gölü’nde kayıklarla yapacağınız gezinti ise şehri başka bir açıdan görmenizi sağlayabilr.

Yemek konusunda da zengin seçenekler sunan şehirde neredeyse dünyanın her yerinden lezzetler bulunabilir. Nepal yemeklerini tatmak isterseniz, de öncelikle yemeklerin içerisinde bulunan malzemeleri öğrenmeniz ve damak tadınıza uygunluğundan emin olduktan sonra sipariş vermeniz tavsiye edilir. Genellikle sebze ve pirinç ile hazırlanan yemeklerin tüketildiği Katmandu’da farklı alternatifleri de bulmak mümkün.

Havalimanından Katmandu Şehir Merkezine Ulaşım

Tribhuvan Uluslararası Havalimanı, Katmandu şehir merkezine 6 km. uzaklıkta yer alıyor. Havalimanında shuttle servisleri ulaşım hizmeti veriyor. Ayrıca taksi ile de şehir merkezine gitmek mümkün. Bazı yolcular ise kalacakları otelin havalimanı servis hizmetinden faydalanıyor. Seyahatiniz süresince rahat bir ulaşım aracına sahip olmak istiyorsanız havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri ile de anlaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanı gelen yolcu terminalinin hemen önünde bulunan taksi duraklarından bir taksiye binebilirsiniz. Trafik akışının normal olduğu bir günde havalimanından şehir merkezine ulaşım ortalama 15 dakika sürüyor.

Shuttle Servis

Havalimanında bulunan shuttle servisler ile de Katmandu şehir merkezine ulaşmak mümkün. Shuttle servislerin güzergâhı ve kalkış saat ile ilgili bilgileri gelen yolcu terminalinde bulunan yardım masasından öğrenebilirsiniz.

Otel Servisi

Katmandu’da bulunan kimi konaklama merkezlerinin misafirleri için havalimanı servisleri mevcut. Bu hizmeti verip vermediğini yolculuğunuzdan önce otelinizden öğrenip rezervasyon yaptırabilirsiniz. Otel servislerinin taksilerden daha maliyetli olacağını unutmamalısınız.

Araç Kiralama

Katmandu seyahatiniz süresince rahat bir ulaşım aracına sahip olmak istiyorsanız araç kiralayabilirsiniz. Havalimanında farklı firmaların ofisleri bulunuyor ve motosikletten limuzine kadar farklı türlerde araç kiralıyorlar. Yurt dışında araç kullanabilmek için uluslararası sürücü ehliyetine sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer seyahatiniz süresince konforunuzdan ödün vermek istemiyorsanız fakat ehliyetiniz uluslararası ehliyet niteliği taşımıyorsa aracı şoförlü olarak kiralayabilirsiniz. Araç ile şehir merkezine gidebilmek için Ring Road yolunu takip etmelisiniz. Yolculuk ortalama 15 dakika sürüyor.

03/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Katmandu Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
12ºC
26ºC
Per
Cum
11ºC
25ºC
Cum
Cmt
11ºC
26ºC
Cmt
Paz
11ºC
24ºC
Paz
Pzt
11ºC
24ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
5s 50dk
6s 10dk
6s 20dk
6s 40dk
5s 40dk
6s 30dk
6s 50dk
5s 20dk
Haritada Görüntüle
Katmandu Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x