Gulu Uçak Bileti Ara

Gulu Hakkında

Kuzey Uganda'nın sınırları içerisinde yer alan Gulu şehri önemli bir ticari ve idari merkez durumundadır. Ekonomik bir öneme sahip olan şehir tarım alanında oldukça gelişme göstermiştir. Şehir içine konumlanan üniversitelerde tıp alanında önemli çalışmalar gerçekleştirilir. Ekvator’a yakın olarak konumlanan Gulu şehrinde ılıman bir iklim hakimdir. Yaz aylarında yağış kış aylarından daha fazla görülür. Şehrin yıllık ortalama sıcaklığı 23,0’dır. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 1507 mm dolaylarındadır. Fort Patiko - Baker's Fort, TAKS Community Art Centre, Ajai Game Reserve ve St Josephs Catholic Cathedral görmeniz gereken ender yapılar içerisinde yer alır.

Şehrin önemli doğal güzellikleri olarak bilinen bu alanlar farklı bir havaya sahiptir. Kendinizi Doğayla iç içe bulunabileceğiniz bu şehirde farklı türdeki hayvanlara ait birçok izle karşılaşabilirsiniz. Gulu şehrinin kendine özgü bir mutfağı vardır. Muz, tatlı patates, et ve tavuk yemek kültüründe bolca bulunan ürünler arasında yer alır. Soya sosunu yoğun olarak kullanan Gulu halkı butik bir anlayışla üretim yapmaktadır. Oldukça lezzetli bezelyeli tavuk ve dana yahni işletmelerde geniş bir şekilde yer tutar. Şehir genelinde gece hayatı pek gelişme gösterememiştir. Küçük işletmeler dışında çok büyük bir alışveriş imkanı yoktur. Fakat yöresel ürünler ve hediyelik eşyalar yoğun bir şekilde şehir merkezinde hizmet veren dükkânlarda satılır. Gulu Havalimanı şehrin en önemli ulaşım ağı olarak aktif bir şekilde kullanılır.

Havalimanından Gulu Şehir Merkezine Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gulu uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Gulu varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Gulu uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Gulu uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Gulu uçuşları Gulu Havalimanı'na düzenleniyor.

Gulu yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Gulu 4 saat 40 dakika, Ankara-Gulu 5 saat 10 dakika, Antalya-Gulu 4 saat 40 dakika, Bodrum-Gulu 4 saat 40 dakika, Gaziantep-Gulu 4 saat 40 dakika, İstanbul-Gulu 5 saat 20 dakika, İzmir-Gulu 5 saat, Trabzon-Gulu 5 saat 20 dakika sürüyor.

Gulu Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
20ºC
35ºC
Per
Cum
21ºC
36ºC
Cum
Cmt
19ºC
35ºC
Cmt
Paz
19ºC
35ºC
Paz
Pzt
19ºC
32ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
4s 40dk
5s 10dk
4s 40dk
4s 40dk
4s 40dk
5s 20dk
5s 20dk
Haritada Görüntüle
Gulu Hakkında Daha Fazla
Gulu Alternatif Ulaşım
Para birimi