Grozni Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Grozni Hakkında

Grozni, Sünce Nehri üzerinde bir savunma merkezi olarak Rus askeri üssü amacıyla kurulmuştur. Petrol ve doğalgaz rezervleri çıkmaya başladıktan sonra ekonomi daha da gelişmiş ve rahatlamıştır. Ekonominin gelişimiyle birlikte şehir tamamen kendini yenilemiştir. Her sene özellikle iş dünyasından binlerce iş adamı ve turiste ev sahipliği yapan Grozni, özellikle Kafkaslar tarafından ziyarete uğramaktadırlar. Rusya topraklarında Kafkasya coğrafyasının kalbi Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de 1990’lı yıllarda başlayan 2000’li yıllara kadar süren ağır savaş sonrası yıkılan ve hasar gören kentin 7 yıl kadar kısa bir sürede değişim yaşamasıyla, burayı ziyaret eden turistlerin de sayısı artmıştır. Çok katlı iş merkezlerinin yapıldığı, modern alanların oluşturulduğu Grozni’de sokaklar ve binalar değişen çehrenin sembolü olmuştur. İklim olarak da 2 mevsimin bir arada yaşandığı

Grozni’de Kafkaslar bir savunma merkezi oluşturmuşlardır. Bu şehrin siyasi bakımından da büyük önem taşıması turistlerin ilgisini çekmektedir. İklim olarak da ziyarete elverişli ve güzel olan Grozni; nehir üzerinde kurulduğu için de bolca turisti ağırlamaktadır. Dünya mutfağından birçok lezzete yer veren şehirde; et yemekleri bolca tüketilmektedir. Sebzenin çok tüketilmediği; şehirde balığa olan ilgi de oldukça fazladır. Hemen hemen her türlü balık restoranının olduğu şehirde alkollü yerler de oldukça fazladır.

Havalimanından Grozni Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanının yalnızca 7,5 km uzaklığındaki Grozni şehir merkezine yapacağınız ulaşımınızı, ekspres otobüsü, taksi veya araç kiralama firmalarından hizmet alarak gerçekleştirmek oldukça pratik. Aradaki mesafe kısa olduğu için maksimum 15 dakikada Grozni şehir merkezine varmanız mümkün.

Otobüs

Grozni Havalimanı’ndan şehir merkezine ekspres otobüsleri kullanarak gitmek hem kolay hem de ucuz. 15 dakikada sizi güvenli bir şekilde Grozni şehir merkezine ulaştıran ekspres otobüsleri, çok sık aralıklarla sefer düzenlediği için zaman kaybı da yaşamazsınız.

Taksi

Havalimanı terminal binasının çıkışında bulunan taksi duraklarından şehre direkt giden taksiler, 7/24 hizmete açık. Bu sayede havalimanına hangi saatte inmiş olursanız olun, uygun fiyatlar karşılığında ulaşım hizmeti alabilirsiniz. Durakta bekleyerek vakit kaybetmek yerine Grozni şehir merkezine 10 dakikada varan taksileri kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminal binasında yerli ve yabancı araç kiralama şirketleri bulunuyor. Bu şirketlerin birinden aracınızı kiralamak içinse ön rezervasyonunuzun olması gerekli. Bu rezervasyon sayesinde aracınızı teslim alarak, Grozni şehir merkezine doğru yol alabilirsiniz. Yolculuğunuz da ortalama 10-12 dakika sürecektir. ,

29/01/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Grozni uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Grozni varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Grozni uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Grozni uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Grozni uçuşları Grozny Havalimanı'na düzenleniyor.

Grozni yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Grozni 1 saat 20 dakika, Ankara-Grozni 1 saat 20 dakika, Antalya-Grozni 1 saat 50 dakika, Bodrum-Grozni 2 saat, Gaziantep-Grozni 2 saat, İstanbul-Grozni 1 saat 40 dakika, İzmir-Grozni 2 saat, Trabzon-Grozni 1 saat sürüyor.

Grozni uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Grozni uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Grozni Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
5ºC
15ºC
Pzt
Sal
6ºC
20ºC
Sal
Çar
10ºC
22ºC
Çar
Per
12ºC
26ºC
Per
Cum
15ºC
28ºC
Cum
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Grozni Hakkında Daha Fazla
Grozni Alternatif Ulaşım
Para birimi