Seenu Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Seenu Havalimanı Hakkında

Maldivler’in İngiltere sömürgesi olduğu 1950’li yıllarda Gan şehrinde inşa edilen Seenu Havalimanı, uzun yıllar yalnızca İngiltere Kraliyet Kava Kuvvetleri tarafından kullanıldı. Maldivler’in bağımsızlığını kazanmasının ardından 1976 yılında hükümetin eline geçen havalimanı sivil uçuşlara açıldı. Büyük bir genişletilme çalışması yapılan havalimanı, 1980 yılından itibaren uluslararası uçuşlar için kullanılmaya başlandı. 2000’lerin başında Maldivler’in dünya turizminde önemli bir cazibe merkezi haline gelmesi ile yetersiz kalan havalimanının uluslararası terminali tamamen yenilendi.

Seenu Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Gan Adası, Maldivler’in güneyinde yer alan Addu Atolü’nde bulunuyor ve atolün 2. en büyük adası. Buna karşın nüfusu yaklaşık olarak sadece 1.100 kişiden oluşuyor. Ada aynı zamanda atolün tek uluslararası havalimanını bünyesinde barındırıyor ve harika plajlara ve doğal güzelliklere sahip.

Gan Adası yan yana dizilmiş ve birbirine köprü yolu ile bağlanmış 4 adanın en güneyinde bulunuyor. Diğer adalar sırası ile Feydhoo, Maradhoo ve Hithadhoo. Bu adalarda yerleşim daha gelişmiş ve daha çok otel bulunuyor. Gan Adası sahip olduğu havalimanı nedeniyle daha çok bu adalar ve atolün diğer tarafında kalan adalara ulaşmak için bir transfer noktası olarak yer alıyor.

Çok da büyük olmayan ve müthiş doğal güzelliklere sahip adayı keşfetmenin en güzel yolu yürüyerek gezmek. Misafirlerine unutamayacakları manzaralar sunan bu şehirde fotoğraf makinenizi yanınızdan ayırmadan adım adım dolaşabilirsiniz. Araç kiralayarak da adayı gezmek mümkün. Şehirdeki tek ana yol olan A4 yolu tüm adanın çevresini bir çember çizerek dolaşıyor.

Sadece Gan Adası’nı değil yerleşimin çok daha yaygın olduğu Feydhoo’yu ve yakındaki diğer adaları da kiraladığınız araçla keyifle keşfedebilirsiniz. Feydhoo Adası yaklaşık 2,5 km. uzaklıkta bulunuyor ve araçla Link Otoyolu üzerinden ulaşmak sadece 7 dakika sürüyor. Link Otoyolu’nu takip ederek köprülerle birbirine bağlanan toplam 4 adaya da çok rahat ulaşabilirsiniz. En uzak ada ile Gan Adası arasındaki mesafe sadece 14 km.

Şehirde bulunan hızlı feribotlarla da diğer adalara geçmeniz mümkün. Taksi ise şehir merkezinde en çok kullanılan ulaşım araçlarından biri. Şehiriçi ulaşımı sağlamak üzere toplu taşıma sistemi olarak ise otobüsler bulunuyor. Bu otobüslerle diğer adalara da geçiliyor.

Gan Uluslararası Havalimanı şehir merkezine sadece 1 km. uzaklıkta yer alıyor. Kent merkezine otobüs ile ulaşabilirsiniz. Toplu taşımayı tercih etmiyorsanız havalimanından araç kiralayabilirsiniz. Taksi ise en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri. Daha çok konaklama merkezlerinin bulunduğu adada özel servislerle misafirlere ulaşım hizmeti veriliyor. Köprülerle birbirine bağlanmış diğer adalara gidecekler için ise farklı bir alternatif olarak hız botları var.

Taksi

Havalimanı geliş terminalinin çıkış kapısının yakınında bulunan taksi duraklarından bir taksi kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksiler haftanın 7 günü 24 saat hizmet veriyor. Addu Atolü’nün taksilerini sarı rakamlı plakalarından tanıyabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralama ofisleri bulunuyor. Sadece otelde kalmayıp etrafı keşfetmek ve diğer adalara da kolayca ulaşmak isteyenler için araç kiralamak iyi bir seçenek.

Otel Servisleri

Adada bulunan oteller misafirlerine en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyor. Dilerseniz oteliniz sizi havalimanında karşılamak üzere özel bir araç gönderebilir. Bunun için önceden rezervasyon yaptırmayı ve uçuş bilgilerinizi otelinize iletmeyi unutmamalısınız.

Hız Botları

Eğer konaklamanız Gan Adası’nda değil de Feydhoo, Maradhoo veya Hithadhoo’da olacaksa, kentlerin limanına sizi ulaştırmak üzere bir hız botuna binebilirsiniz. Hız botlarının kalktığı iskeleye taksi ile gitmeniz mümkün. İskelenin havalimanına uzaklığı sadece 700 metre.

Otobüs

Havalimanı geliş terminalinin çıkış kapısının hemen önünde otobüs durakları bulunuyor. Şehir merkezine buradan bineceğiniz otobüsle rahatça ulaşabilirsiniz.

23/10/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Seenu Havalimanı'na Ulaşım

Gan Uluslararası Havalimanı şehir merkezinin yalnızca 1 km. ötesinde konumlanıyor. Toplu taşıma ile ulaşımını sağlamak isteyenler için otobüsler mevcut. Taksiler de yakın mesafe nedeniyle çok tercih ediliyor. Atoldeki çok sayıda otel misafirleri için havalimanı servis hizmeti bulunduruyor. Atolün diğer adalarından gelecekler için ise hızlı botlar var.

Taksi

Addu Atolü’nün taksileri sarı rakamlı plakalar taşıyor. Taksi ile havalimanına ulaşım Hithadhoo Adası’ndan 26 dk, Maradhoo Adası’ndan 15 dakika, Feydhoo Adası’ndan 7 dakika, Gun Adası’nın şehir merkezinden ise sadece 4 dakika sürüyor. Dilerseniz oteliniz sizin için bir taksi çağırabilir.

Araç Kiralama

Kiraladığınız araçla havalimanına ulaşım son derece kolay. Hem Gan Adası şehir merkezinden hem de diğer adalardan Link Yolu’nu takip ederek gelebilirsiniz.

Otel Servisleri

Atolde bulunan oteller misafirlerini adeta şımartmak üzere hizmet veriyor. Otelinizden istemeniz durumunda sizi havalimanına ulaştırmak üzere özel bir araç ayarlayabilirler.

Hız Botları

Eğer Gan Adası’nda değil de Addu Atolü’nin diğer adalarında konaklayacaksanız havalimanına hız botları ile ulaşabilirsiniz. Limanda indikten sonra taksiye binebilirsiniz. Mesafe sadece 700 metre.

Otobüs

Havalimanına toplu taşıma araçları ile ulaşmak isterseniz otobüse binebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

2. Dünya Savaşı zamanında yapılan ve uzun süre askeri havalimanı olarak hizmet veren Gan Uluslararası Havalimanı uzun süre yurt içi uçuşlar için kullanılsa da ülkede hızla gelişen turizme ayak uydurmak amacıyla düzenlendi ve bugünkü modern uluslararası havalimanı statüsüne kavuştu.

ATM, postane, eczane gibi temel hizmetleri bulabileceğiniz havalimanının terminal binasında farklı damak tatlarına uygun kafeler bulunuyor ve 24 saat hizmet veriyor. Daha özel lezzetler ve ortamlar arayanlar ise havalimanından sadece 7 dakikalık mesafede bulunan Feydhoo Adası’nda hem yerel hem de uluslararası mutfakların örneklerini bulabiliyor.

Havalimanı terminal genelinde ücretsiz wi-fi internet servisi de veriliyor. Dünyaca bilinen Shangri La’s Villingili Resort and Spa isimli konaklama merkezinin havalimanında özel bir terminali bulunuyor ve Maldivler’in ilk özel yetkili terminali olma özelliğini taşıyor.

23/10/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Gan Island Seyahat Rehberi
Gan Island Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
28ºC
27ºC
27ºC
28ºC
28ºC
31ºC
31ºC
31ºC
31ºC
31ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
6 saat 50 dk
Ankara
7 saat 20 dk
Antalya
7 saat 20 dk
Bodrum
7 saat 30 dk
Gaziantep
6 saat 40 dk
İstanbul
7 saat 40 dk
İzmir
7 saat 40 dk
Trabzon
6 saat 50 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Seenu Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Seenu Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Seenu Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi