Gan Island Uçak Bileti Ara

Gan Island Hakkında

Gan Adası, Hint Okyanusu’ndaki 1200 mercan adasının oluşturduğu Maldivler’de yer alan adalardan birisidir. Başkent Male’den sonra ikinci büyük şehir konumundaki Gan, bu adadadır. Ekvator kuşağının hemen güneyindeki Gan Adası, Maldivler’in yedi idari bölgesi arasındaki en yoğun nüfusa sahip Addu Atoll Bölgesi’ne bağlıdır. Ada, Addu Atoll’ün, Hithadhoo Adası’ndan sonra ikinci büyük adasıdır.

Tarihinde uzun bir süre İngiliz sömürgesi altında yaşayan Gan Adası, İkinci Dünya Savaşı sırasında da İngilizlerin deniz ve hava üssüne ev sahipliği yapmıştır. O dönemde savaş uçaklarının inip kalktığı hava üssü, bugünün uluslararası havalimanı olarak varlığını sürdürmektedir. Maldivlerin popüler turizm merkezlerinden birisi olan Gan Adası, özellikle renkli mercan kolonileri ve diğer zengin sualtı yaban hayatı ile dünyanın dört bir yanından dalış meraklılarının cazibe merkezidir.

İngiliz petrol tankeri British Loyalty’nin Mart 1944 tarihinden beri Gan Adası yakınlarında bulunan enkazı, batık dalışı tutkunlarının ilgisini çekmektedir. Gemi, zemin ve derinlik açısından ideal dalış koşullarını taşımaktadır. Gan Adası, ülkenin genel iklim özelliği olan tropikal iklim etkisindedir. Gan Seenu Uluslararası Havalimanı, Gan şehrine 3,3 km. uzaklıktadır.

Havalimanından Gan Island Şehir Merkezine Ulaşım

Gan Adası, Maldivler’in güneyinde yer alan Addu Atolü’nde bulunuyor ve atolün 2. en büyük adası. Buna karşın nüfusu yaklaşık olarak sadece 1.100 kişiden oluşuyor. Ada aynı zamanda atolün tek uluslararası havalimanını bünyesinde barındırıyor ve harika plajlara ve doğal güzelliklere sahip.

Gan Adası yan yana dizilmiş ve birbirine köprü yolu ile bağlanmış 4 adanın en güneyinde bulunuyor. Diğer adalar sırası ile Feydhoo, Maradhoo ve Hithadhoo. Bu adalarda yerleşim daha gelişmiş ve daha çok otel bulunuyor. Gan Adası sahip olduğu havalimanı nedeniyle daha çok bu adalar ve atolün diğer tarafında kalan adalara ulaşmak için bir transfer noktası olarak yer alıyor.

Çok da büyük olmayan ve müthiş doğal güzelliklere sahip adayı keşfetmenin en güzel yolu yürüyerek gezmek. Misafirlerine unutamayacakları manzaralar sunan bu şehirde fotoğraf makinenizi yanınızdan ayırmadan adım adım dolaşabilirsiniz. Araç kiralayarak da adayı gezmek mümkün. Şehirdeki tek ana yol olan A4 yolu tüm adanın çevresini bir çember çizerek dolaşıyor.

Sadece Gan Adası’nı değil yerleşimin çok daha yaygın olduğu Feydhoo’yu ve yakındaki diğer adaları da kiraladığınız araçla keyifle keşfedebilirsiniz. Feydhoo Adası yaklaşık 2,5 km. uzaklıkta bulunuyor ve araçla Link Otoyolu üzerinden ulaşmak sadece 7 dakika sürüyor. Link Otoyolu’nu takip ederek köprülerle birbirine bağlanan toplam 4 adaya da çok rahat ulaşabilirsiniz. En uzak ada ile Gan Adası arasındaki mesafe sadece 14 km.

Şehirde bulunan hızlı feribotlarla da diğer adalara geçmeniz mümkün. Taksi ise şehir merkezinde en çok kullanılan ulaşım araçlarından biri. Şehiriçi ulaşımı sağlamak üzere toplu taşıma sistemi olarak ise otobüsler bulunuyor. Bu otobüslerle diğer adalara da geçiliyor.

Gan Uluslararası Havalimanı şehir merkezine sadece 1 km. uzaklıkta yer alıyor. Kent merkezine otobüs ile ulaşabilirsiniz. Toplu taşımayı tercih etmiyorsanız havalimanından araç kiralayabilirsiniz. Taksi ise en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri. Daha çok konaklama merkezlerinin bulunduğu adada özel servislerle misafirlere ulaşım hizmeti veriliyor. Köprülerle birbirine bağlanmış diğer adalara gidecekler için ise farklı bir alternatif olarak hız botları var.

Taksi

Havalimanı geliş terminalinin çıkış kapısının yakınında bulunan taksi duraklarından bir taksi kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksiler haftanın 7 günü 24 saat hizmet veriyor. Addu Atolü’nün taksilerini sarı rakamlı plakalarından tanıyabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralama ofisleri bulunuyor. Sadece otelde kalmayıp etrafı keşfetmek ve diğer adalara da kolayca ulaşmak isteyenler için araç kiralamak iyi bir seçenek.

Otel Servisleri

Adada bulunan oteller misafirlerine en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyor. Dilerseniz oteliniz sizi havalimanında karşılamak üzere özel bir araç gönderebilir. Bunun için önceden rezervasyon yaptırmayı ve uçuş bilgilerinizi otelinize iletmeyi unutmamalısınız.

Hız Botları

Eğer konaklamanız Gan Adası’nda değil de Feydhoo, Maradhoo veya Hithadhoo’da olacaksa, kentlerin limanına sizi ulaştırmak üzere bir hız botuna binebilirsiniz. Hız botlarının kalktığı iskeleye taksi ile gitmeniz mümkün. İskelenin havalimanına uzaklığı sadece 700 metre.

Otobüs

Havalimanı geliş terminalinin çıkış kapısının hemen önünde otobüs durakları bulunuyor. Şehir merkezine buradan bineceğiniz otobüsle rahatça ulaşabilirsiniz.

24/10/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Gan Island Otelleri

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gan Island uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Gan Island varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Gan Island uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Gan Island uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Gan Island uçuşları Seenu Havalimanı'na düzenleniyor.

Gan Island yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Gan Island 6 saat 50 dakika, Ankara-Gan Island 7 saat 20 dakika, Antalya-Gan Island 7 saat 20 dakika, Bodrum-Gan Island 7 saat 30 dakika, Gaziantep-Gan Island 6 saat 40 dakika, İstanbul-Gan Island 7 saat 40 dakika, İzmir-Gan Island 7 saat 40 dakika, Trabzon-Gan Island 6 saat 50 dakika sürüyor.

Gan Island Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
27ºC
31ºC
Sal
Çar
27ºC
31ºC
Çar
Per
26ºC
30ºC
Per
Cum
27ºC
30ºC
Cum
Cmt
27ºC
30ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
6s 50dk
7s 20dk
7s 20dk
7s 30dk
6s 40dk
7s 40dk
7s 40dk
6s 50dk
Haritada Görüntüle
Gan Island Hakkında Daha Fazla
Gan Island Alternatif Ulaşım
Para birimi
x