Entebbe Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

En Ucuz Entebbe Havalimanı Uçak Biletleri

Sizin için Seçtiğimiz Entebbe Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Entebbe Havalimanı Hakkında

Afrika’nın en büyük gölü Victoria Gölü kıyısında harika bir konuma sahip olan Entebbe Uluslararası Havalimanı, Uganda’nın eski başkenti Entebbe’de 1940 yılında inşa edilmeye başlandı. İngiliz sömürge kuvvetlerinin yardımlarıyla yaklaşık yedi yılda tamamlanabilen havalimanını Kraliçe II. Elizabeth hizmete açtı. 2006’da yeni bir yolcu terminal binası kurulan Entebbe Uluslararası Havalimanı, ticari uçakların yanı sıra Uganda Hava Kuvvetleri’nin askerî uçaklarına da ev sahipliği yapıyor. 2015’te Güney Kore yönetiminin maddi desteğiyle havalimanında başlatılan üç aşamalı yenileme ve genişleme çalışması sonucu Entebbe Uluslararası Havalimanı’nın yıllık yolcu ortalaması bir buçuk milyonu aşmayı başardı.

Entebbe Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Entebbe’de genel olarak yoğun bir trafik söz konusu. Gece geç saatlerde ve sabah erken saatlerde trafik akışı rahat olsa da gün içerisinde trafik hayli sıkışık. Sürücüler de yaygın olarak trafik kurallarına çok uymuyor. Bu nedenle Entebbe trafiğine alışık olmayanlar için araç kiralamak sıkıntılı olabiliyor. Yine de şehir merkezinde birçok araç kiralama şirketinin ofisini bulmak mümkün. Yoğun trafik göz önünde bulundurulduğunda, eğer deneyimli iseniz otomobilden ziyade motosikleti tercih edebilirsiniz. Ancak Uganda’da en çok yaralanma vakalarının motosiklet kazalarından olduğunu unutmamak gerekiyor. Motosiklete binecekseniz en azından kaskınızı mutlaka takmalısınız. Eğer mümkünse özel koruyucu kıyafetler de –mont, dizlik gibi– giymelisiniz.

Entebbe’de toplu taşıma araçları da çok sıkıntılı olabiliyor. Özellikle şoförlerin dikkatsiz ve tehlikeli kullanım şeklinin yanı sıra araçların eski ve bakımsız oluşu da turistler için ürkütücü olabiliyor. Toplu taşıma aracı olarak otobüsler ve kısa mesafelerde küçük minibüsler kullanılıyor. Fiyatları son derece düşük olan bu araçlar genellikle son derece kalabalık ve yoğun trafik nedeniyle en kısa mesafelere bile olması gerekenden daha uzun sürede varılıyor. Boda boda adı verilen motosiklet taksiler Entebbe’de en çok tercih edilen ulaşım aracı.

Motosikletlerin otomobillerden daha kıvrak ve küçük oluşu, yoğun ve karmaşık trafikte büyük avantajlar yaratabiliyor. Ancak güvenliğiniz için gerekli önlemleri almayı unutmamalısınız. Boda boda, yani motosiklet taksilerin haricinde normal taksileri de şehir merkezinde rahatça bulabilirsiniz.

Entebbe’de taksilerin özel bir durağı ya da resmiyeti genel olarak yok. Yani aracı olan kime sorsanız size taksi hizmeti verebiliyor ya da siz sormasanız da teklif edebiliyor. Taksicilik belli bir kurala ve düzene dahil olmadığından çok güvenilir bir sistem işlemiyor. Hiçbir takside taksimetre cihazı bulunmuyor varsa da çalışmıyor. Bu nedenle gideceğiniz yer ve ücreti konusunda mutlaka önceden şoförle anlaşmak gerekiyor. Genel olarak verilen fiyatlar, özellikle de turist iseniz, ederinin hayli üzerinde olduğundan pazarlık yapmaktan çekinmemelisiniz.

Taksiye bineceğiniz zaman mümkünse otelinizin ya da varsa tanıdığınız tavsiye ettiği bir taksiyi seçin. Entebbe Uluslararası Havalimanı sadece Entebbe şehrine değil çevresindeki çok sayıda şehre de hizmet veriyor. Bu şehirlerden Entebbe Uluslararası Havalimanı’na ulaşım genelde Kampala üzerinden yapılıyor. Kampala’dan Entebbe Uluslararası Havalimanı’na küçük minibüslerle kolayca ulaşılabiliyor. Bu minibüsler yoğunluğa göre her yarım saatte bir ya da saat başı sefer düzenliyor. Bilet fiyatı sadece 3000 UGX, yani 1 dolar. Ancak turistlerden iki katı ücret istenebiliyor. Yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor. Eğer trafiğin yoğun olmadığı bir zamansa süre çok daha kısa oluyor.

Entebbe Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine oldukça kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine çok yakın olan bu havalimanından Enteebbe kent merkezine ulaşım için en çok tercih edilen ulaşım aracı taksiler. Havalimanında kiralayacağınız araçla da ulaşmanız mümkün. Bir diğer alternatif ise bir nevi shuttle servis hizmeti veren Uganda Airport Transfers firmasının seferleri.

Taksi

Taksileri havalimanı çıkış kapısının hemen önünde kolayca görebilirsiniz. Mümkünse tanıdık bir taksiye binin ya da otelinizden sizin için bir taksi göndermesini isteyin. Entebbe’de taksilerde taksimetre cihazı bulunmadığından fiyat konusunda mutlaka önceden pazarlık yapın ve anlaşın. Kesinlikle ödemeyi önceden yapmayın.

Araç Kiralama

Havalimanında Hert ve Europcar firmalarının ofislerini bulabilirsiniz. Dilerseniz araç kiralama işleminizi önceden internet üzerinden yaparak vakit tasarrufu sağlayabilirsiniz. Öncelikle uluslararası sürücü ehliyetine sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Araç kiralamayı düşünüyorsanız Entebbe trafiğinin genel olarak oldukça yoğun ve karışık olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Otomobilin yanı sıra Entebbe’de kullanımı hayli yaygın olan motosikletlerden de kiralayabilirsiniz.

Dilerseniz aracınızı şoförlü olarak kiralama seçeneğiniz de var. Uganda Airport Transfers Klasik havalimanı shuttle servislerinden farklı olarak bu özel firma çeşitli büyüklükteki araçlarla hizmet veriyor. Araçlar 3 kişilik standart otomobilden 25 kişilik otobüslere kadar farklılık gösteriyor. Her araca koltuk sayısı kadar bagaj kabul ediliyor. Firmanın bir diğer farkı belirli bir güzergâh üzerinde hareket etmekten ziyade ‘kapıdan kapıya’ hizmeti veriyor olması. İsterseniz bu firmanın taksi hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Otel Servisleri

Entebbe Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi birbirine çok yakın olduğundan sınırlı sayıda konaklama merkezi havalimanı servis hizmeti sunuyor. Ancak otelinizden isterseniz bu hizmet mevcut değilse bile sizi havalimanından alacak bir araç ayarlamaya çalışırlar.

12/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Entebbe Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezi ile Entebbe Uluslararası Havalimanı birbirine çok yakın olduğundan havalimanına kolayca ulaşabilirsiniz. Her ne kadar toplu taşıma araçları havalimanına gitmiyor olsa da taksi ile uygun fiyata rahat bir ulaşım imkânına sahip olabilirsiniz.

Dilerseniz şehir merkezinden kiralayacağınız bir araçla da havalimanına kolayca gidebilirsiniz. Özel bir firmanın transfer hizmetleri de bir diğer alternatif. Her ne kadar havalimanı yakın olsa da Entebbe trafiğinin çok yoğun olabileceğini göz önünde bulundurarak hareket etmeli, zamanlama konusunda tedbirli olmalısınız.

Taksi

Entebbe şehir merkezinde kolayca bir taksi bulabilirsiniz. Bagajınız yoksa ya da sadece sırt çantası ile seyahat ediyorsanız boda boda adı verilen motosiklet taksileri de tercih edebilirsiniz. Taksilerde taksimetre cihazı olmadığından fiyat konusunda mutlaka pazarlık yaparak önceden anlaşmalısınız ve ücretinizi peşin vermemelisiniz. Taksiler çok güvenilir bulunmadığından bineceğiniz taksi konusunda bir tanıdığınızdan, tanıdığınız kimse yoksa otelinizden yardım istemeniz tavsiye ediliyor.

Araç Kiralama

Şehir merkezinde bulunan araç kiralama şirketlerinden birisiyle bütçenize uygun bir araç konusunda anlaşabilirsiniz. Otomobilin yanı sıra motosiklet de kiralayabilirsiniz. Dilerseniz aracınızı şoförlü olarak kiralamanız da mümkün. Oteliniz araç kiralama işlemleri ya da firmaların iletişim bilgileri konusunda size yardımcı olabilir. Aracı kendiniz kullanacaksanız mutlaka uluslararası sürücü ehliyetine sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Uganda Airport Transfers

Uganda Airport Transfers adlı özel şirket Entebbe şehir merkezi, Kampala şehir merkezi ve Entebbe Uluslararası Havalimanı arasında transfer hizmeti sunuyor. Çalışma şekli yolcusunu dilediği yerden alıp havalimanına bırakmak şeklinde oluyor. Özellikle kalabalık gruplar için oldukça iyi bir ulaşım alternatifi, çünkü firmanın araçları 3 kişilik otomobilden 25 kişilik otobüse kadar değişiyor. Uganda Airport Transfer’in iletişim bilgilerine ve ücret tarifesine internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Oteliniz de bu konuda size yardımcı olabilir.

Otel Servisleri

Entebbe’de bulunan çok az otel misafirleri için havalimanı servis hizmeti veriyor. Bu hizmer otelinizde varsa ve faydalanmak istiyorsanız önceden fiyatını görüşüp rezervasyon yaptırmalısınız. Otelinizin böyle bir hizmeti yoksa dahi sizi havalimanına bırakacak bir araç ayarlama konusunda mutlaka yardımcı olurlar. Ne olursa olsun fiyat konusunda önceden anlaşma yapmayı unutmamalısınız.

Havalimanı Bilgileri

Entebbe Uluslararası Havalimanı, sadece Entebbe şehrinin değil aynı zamanda Uganda’nın en önemli ve en büyük havalimanı sıfatına sahip. Çok sayıda önemli havayolu şirketinin Entebbe Uluslararası Havalimanı’na günlük seferleri var. Yine birçoğu da gün aşırı veya haftalık seferler düzenliyor. Başta ülkenin ticaret merkezi ve başkenti olan Kampala olmak üzere, Uganda’nın çok sayıda kenti uçuşlar için bu havalimanını kullanıyor.

Entebbe Uluslararası Havalimanı, Entebbe şehir merkezinin hemen yakınında, Victoria Gölü kıyısında yer alıyor. Kampala’ya ise 41 km. uzaklıkta bulunuyor ve bu iki nokta arasında minibüslerle düzeneli seferler yapılıyor. Havalimanında postane, emanet dolabı, bankamatikler ve bankalar mevcut.

Entebbe Havalimanı’nda kafe, restoran ve duty free mağazaları da var. Havalimanında internet erişiminden uzak kalmak istemeyen yolcular için bir adet internet kafe de bulunuyor.

Karibuni Lounge uçuşunu beklerken rahat olmak isteyen yolcular için gidiş terminalinde hizmet veriyor. Lounge günün ilk uçuşundan 150 dakika önce çalışmaya başlıyor ve son uçuş saatine kadar açık kalıyor. Karibuni Lounge’da ücretsiz internet hizmetinden faydalanabilir, televizyon izleyebilir, günlük gazetelere göz atabilir, duşa girebilir ve konforlu oturma alanlarında dinlenebilirsiniz. Lounge giriş ücreti sadece 15 dolar. Süre ise en fazla 3 saat ile sınırlandırılıyor.

09/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Entebbe Seyahat Rehberi
Entebbe Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
21ºC
21ºC
23ºC
22ºC
22ºC
28ºC
28ºC
28ºC
28ºC
28ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
5 saat
Ankara
5 saat 30 dk
Antalya
5 saat
Bodrum
5 saat 10 dk
Gaziantep
5 saat 10 dk
İstanbul
5 saat 40 dk
İzmir
5 saat 20 dk
Trabzon
5 saat 40 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Entebbe Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Entebbe Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Entebbe Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Entebbe Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Entebbe Havalimanı’na alternatif olarak Jinja Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Entebbe Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Egyptair, Entebbe Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Para birimi