Balıkesir Edremit Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Balıkesir Edremit Hakkında

Marmara Bölgesi'nde bulunan Balıkesir'in bir ilçesi olan Edremit, Ege Denizi kıyısındadır. Yaklaşık nüfus 130.000'dir ve yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turist bölgeyi ziyaret eder.
Akdeniz ikliminin yaşandığı Edremit'te yazları sıcak geçer, kışları ise ılıman ve yağışlıdır. Kar yağışı nadiren görülen bir hava olayıdır.
İlçe merkezinin denize kıyısı olmasa da çok sayıda beldesinin denize kıyısı vardır ve iklim yaşamaya elverişlidir. Bu yüzden çok sayıda medeniyet burada kurulmuştur. Milattan Önce 1443 yılında Pidasus ismi ile kurulan ilçe, önemli ticaret yolları üzerinde olmasından dolayı birçok savaşın da yapıldığı bir yer olmuştur. Sarıkızın Türbesi, Gölcük Deresi, Hasanboğuldu Göleti, Sütüven Şelalesi gibi gezilebilecek yerlerin yanı sıra; Akçay, Altınoluk, Zeytinli gibi yerli turizmin merkezi olan beldelerindeki plajları da ünlüdür. Bölgede bulunan Kazdağı Milli Parkı ise bitki ve hayvan türleri açısından koruma altına alınmış bir güzellik barındırıyor.
Koca Seyit Havalimanı ile hava yolu ile ulaşımın yapılabildiği Edremit'e hem kara hem deniz yolu ile de kolayca ulaşabilirsiniz. Tatilcilerden dolayı şehir içi otobüs ve minibüs sistemlerinin gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz.
 

Havalimanından Balıkesir Edremit Şehir Merkezine Ulaşım

Özel Servisler ve Otobüs

Koca Seyit Havalimanı’ndan kalkıp direkt şehir merkezine hareket eden toplu taşıma aracı bulunmadığından Edremit, Burhaniye, Ayvalık araçlarına binip oradan şehir merkezine aktarma yapabilirsiniz. Bir diğer ulaşım imkânı da havalimanında bulunan tur şirketlerine ait servislerdir. Bu servisleri kullanarak direk şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Taksi ulaşımı da tercih edilebilir ancak Merkez havalimanından taksiye binmek daha doğru bir karar olur. Çünkü diğer havalimanı ile şehir merkezi arası 90 km olduğundan bu tercih cebinizi yakabilir. Havaalanlarında bazı tur şirketlerinin uyguladığı özel hizmetlerde mevcuttur. Bunlar arasında size özel taksi, minibüs kiralama vb. seçenekleri gösterilebilir.

Araç Kiralama

Araç kiralamak en çok tercih edilen seçenekler arasında gösterilebilir. Balıkesir tarihi, kültürü, doğal güzelliğiyle ön plana çıkan bir şehirdir. Bu nedenle hemen hemen her yerde gezilecek yerler vardır diyebiliriz.

Araba kiralayarak şehrin tadını çıkarabilir, sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz. İsterseniz havaalanında bulunan araç kiralama ofislerini tercih edebilir, isterseniz de internetten aracınızı ayırtıp zaman kazanabilirsiniz.

20 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Balıkesir Edremit

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Balıkesir Edremit uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Balıkesir Edremit varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Balıkesir Edremit uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Balıkesir Edremit uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Balıkesir Edremit uçuşları Koca Seyit Havalimanı'na düzenleniyor.

Balıkesir Edremit yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Balıkesir Edremit 1 saat 30 dakika, Ankara-Balıkesir Edremit 1 saat, Antalya-Balıkesir Edremit 1 saat 20 dakika, Bodrum-Balıkesir Edremit 50 dakika, Gaziantep-Balıkesir Edremit 1 saat 50 dakika, İstanbul-Balıkesir Edremit 40 dakika, İzmir-Balıkesir Edremit 40 dakika, Trabzon-Balıkesir Edremit 1 saat 20 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Balıkesir Edremit uçuşu düzenliyor?

Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Balıkesir Edremit uçuşları düzenliyor. Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Balıkesir Edremit uçuşları düzenliyor. AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden direkt Balıkesir Edremit uçuşları düzenliyor.

Balıkesir Edremit Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
19ºC
29ºC
Sal
Çar
18ºC
30ºC
Çar
Per
19ºC
31ºC
Per
Cum
18ºC
33ºC
Cum
Cmt
19ºC
31ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Balıkesir Edremit Alternatif Ulaşım
Para birimi