Balıkesir Edremit Uçak Bileti Ara

 

En Ucuz Balıkesir Edremit Uçak Biletleri

Sizin için seçtiğimiz Balıkesir Edremit kalkışlı uçuşlar:

Sizin için seçtiğimiz Balıkesir Edremit kalkışlı yurt dışı uçuşlar:

Balıkesir Edremit Hakkında

Marmara Bölgesi'nde bulunan Balıkesir'in bir ilçesi olan Edremit, Ege Denizi kıyısındadır. Yaklaşık nüfus 130.000'dir ve yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turist bölgeyi ziyaret eder.
Akdeniz ikliminin yaşandığı Edremit'te yazları sıcak geçer, kışları ise ılıman ve yağışlıdır. Kar yağışı nadiren görülen bir hava olayıdır.
İlçe merkezinin denize kıyısı olmasa da çok sayıda beldesinin denize kıyısı vardır ve iklim yaşamaya elverişlidir. Bu yüzden çok sayıda medeniyet burada kurulmuştur. Milattan Önce 1443 yılında Pidasus ismi ile kurulan ilçe, önemli ticaret yolları üzerinde olmasından dolayı birçok savaşın da yapıldığı bir yer olmuştur. Sarıkızın Türbesi, Gölcük Deresi, Hasanboğuldu Göleti, Sütüven Şelalesi gibi gezilebilecek yerlerin yanı sıra; Akçay, Altınoluk, Zeytinli gibi yerli turizmin merkezi olan beldelerindeki plajları da ünlüdür. Bölgede bulunan Kazdağı Milli Parkı ise bitki ve hayvan türleri açısından koruma altına alınmış bir güzellik barındırıyor.
Koca Seyit Havalimanı ile hava yolu ile ulaşımın yapılabildiği Edremit'e hem kara hem deniz yolu ile de kolayca ulaşabilirsiniz. Tatilcilerden dolayı şehir içi otobüs ve minibüs sistemlerinin gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz.
 

Balıkesir Edremit Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Balıkesir’de, Balıkesir Merkez Havalimanı ve Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı olmak üzere 2 havalimanı bulunmaktadır. Edremit Koca Seyit Havalimanı şehir merkezine 90 km uzaklıktadır. Merkez Havalimanı ise şehir merkezine 5 km uzaklıktadır. Ancak Merkez Havalimanı’nda çoğunlukla Mayıs-Ekim döneminde uçuşlar yapılmaktadır.

Özel Servisler ve Otobüs

Koca Seyit Havalimanı’ndan kalkıp direk şehir merkezine hareket eden toplu taşıma aracı bulunmadığından Edremit, Burhaniye, Ayvalık araçlarına binip oradan şehir merkezine aktarma yapabilirsiniz. Bir diğer ulaşım imkânı da havalimanında bulunan tur şirketlerine ait servislerdir. Bu servisleri kullanarak direk şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Taksi ulaşımı da tercih edilebilir ancak Merkez havalimanından taksiye binmek daha doğru bir karar olur. Çünkü diğer havalimanı ile şehir merkezi arası 90 km olduğundan bu tercih cebinizi yakabilir. Havaalanlarında bazı tur şirketlerinin uyguladığı özel hizmetlerde mevcuttur. Bunlar arasında size özel taksi, minibüs kiralama vb. seçenekleri gösterilebilir.

Araç Kiralama

Araç kiralamak en çok tercih edilen seçenekler arasında gösterilebilir. Balıkesir tarihi, kültürü, doğal güzelliğiyle ön plana çıkan bir şehirdir. Bu nedenle hemen hemen her yerde gezilecek yerler vardır diyebiliriz.

Araba kiralayarak şehrin tadını çıkarabilir, sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz. İsterseniz havaalanında bulunan araç kiralama ofislerini tercih edebilir, isterseniz de internetten aracınızı ayırtıp zaman kazanabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Balıkesir Merkez Havalimanı yurt dışı uçuşlarına kapalıdır. Ancak Koca Seyit Havalimanı, yurt dışı uçuşlarına açıktır. Şu anda sadece Almanya’ya uçuşlar yapılmaktadır. İçerisinde alışveriş yapabileceğiniz dükkânlar, vaktinizi geçirebileceğiniz bir de kafeterya bulunmaktadır.

Balıkesir Edremit Seyahat Rehberi

Ortalama sıcaklık (Gelecek 5 gün)
GünMinMax
Çar9ºC21ºC
Per9ºC19ºC
Cum10ºC17ºC
Cmt6ºC16ºC
Paz5ºC19ºC
Uçuş süreleri
ŞehirSüre
Adana1 saat 30 dk
Ankara1 saat
Antalya1 saat 20 dk
Bodrum50 dk
Gaziantep1 saat 50 dk
İstanbul40 dk
İzmir40 dk
Trabzon1 saat 20 dk
x