Dar Es Salaam Intl Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

Sizin İçin Seçtiğimiz Dar Es Salaam Intl Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Dar Es Salaam Intl Havalimanı Hakkında

Bir diğer adı Julius Nyerere Uluslararası Havalimanı olan, ancak genellikle Dar Es Salaam olarak bilinen havalimanı, Tanzanya’nın en büyük şehri unvanına sahip Dar Es Salaam’da yer alıyor. Dar Es Salaam şehir merkezinin 12 km güneybatısında konumlanan Dar Es Salaam Havalimanı’na Afrika, Avrupa ve Orta Doğu’nun birçok şehrinden direkt uçuş seferleri bulunuyor. Ayrıca Türk Hava Yolları’nın da İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı Dar Es Salaam seferleri mevcut. Buna ek olarak Qatar Airways ile Doha, Oman Air ile Muscat, KLM ile Amsterdam, Emirates ile Dubai ve Etihad Airways ile de Abu Dhabi aktarmalı olarak Dar Es Salaam Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Dar Es Salaam Intl Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Doğu Afrika ülkelerinden Tanzanya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Dar Es Salaam, ülkenin doğusunda yer alıyor. Hint Okyanusu'na kıyısı olan bu kent, Tanzanya'nın en büyük şehirlerindendir. Dar Es Salaam, hem Tanzanya hem de Afrika için finansal ve politik anlamda büyük önem arz eden şehirlerden biridir.

Tanzanya'ya seyahat etmek istiyorsanız, Dar Es Salaam’daki Julius Nyerere Uluslararası Havalimanı'nı kullanmanız gerekiyor. Julius Nyerere Uluslararası Havalimanı, ülkedeki en büyük havaalanıdır ve ülkeye gelen tüm uluslararası uçuşların varış noktası burasıdır. 30’u aşkın havayolu şirketi Dar Es Salaam’daki Julius Nyerere Uluslararası Havalimanı'nda hizmet veriyor.

Dar Es Salaam’dan yine 30’u aşkın şehre aktarmasız uçuş gerçekleştirilebiliyor. Bu havalimanı her yıl aşağı yukarı 2 milyon yolcuya hizmet veriyor. Havalimanı yolcularına posta ofisi hizmeti veriyor, ama Wi-Fi erişimi henüz sağlanmış değil. Terminallerde alışveriş yapmak mümkün. Duty free mağazaların yanı sıra pek çok hediyelik eşya dükkânı ve eczane, Dar Es Salaam’daki Julius Nyerere Uluslararası Havalimanı'nda hizmet veriyor.

Alışverişte para birimi olarak Tanzanya Şilini kullanılıyor ama dolar ile de alışverişinizi yapabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine yolculuk araçla 40 dakika sürüyor. Haftada üç gün İstanbul’dan Dar Es Salaam’a THY ile uçuş mümkün. Seferler; pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri yapılıyor. Ülkeye giriş için altı ay süresi bulunan bir pasaportunuzun olması yeterli olacaktır. Çünkü vize ülkeye girişte gerekli. Vize almak için öncelikle bir bilgi formu doldurmanız isteniyor. Vize ücreti ise oldukça makul seviyede... Ülkeye uçakla yaklaşık 7 saatte varılıyor. Ülkenin yerel saatinin Türkiye’den 60 dakika ileri olduğunu da hatırlamakta yarar var.

Transfer Araçları

Dar Es Salaam’da birçok otel, konuklarına havalimanından transfer hizmeti sunuyor. Bunun için öncesinde otelinizle bağlantı kurmanız ve detaylı bilgi almanız gerekiyor.

Taksi

Havalimanından şehir içine ulaşımda taksileri kullanabilirsiniz. Havalimanı taksileri, yolculara şehrin tüm bölgelerine ulaşım imkanı sunuyor. Yalnız bu kentte taksi ile ulaşım biraz pahalı olabiliyor. Bu nedenle kısa mesafeler için yürümek en iyi alternatif. Uzak noktalara gitmek için taksi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Taksiye binmeden önce ise, araçta taksimetre olmaması nedeniyle hareket etmeden önce fiyat konusunda anlaşma yapmanız tavsiye ediliyor.

Otobüs

Julius Nyerere Uluslararası Havalimanı’ndan otobüslerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otobüs durakları terminale 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Buradaki otobüsler, 24 saat hizmet veriyor. Şehir merkezine ulaşım yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Julius Nyerere Uluslararası Havaalanı'ndan şehir içine özel araçla gitmek istiyorsanız araba kiralayabilirsiniz. Havalimanından çıkmadan, araç kiralama işlemini Tanzania Rent a Car ve Avis aracılığıyla yapabilirsiniz. Alternatif araç kiralama firmaları için şehir merkezinde seçeneklere göz atabilirsiniz.

17/06/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Dar Es Salaam Intl Havalimanı'na Ulaşım

Tanzanya’nın doğusunda yer alan Dar Es Salaam, ülkenin en büyük şehirleri arasında yer alıyor. Okyanusa kıyı olan bu şehri keşif için öncelikle şehir merkezinden başlayabilirsiniz. Kente iki saat kadar uzaklıkta bulunan Zanzibar Adası’na ise tekne ile gidebilirsiniz. Eşsiz manzara eşliğinde yapacağınız yolculuk, sıkıcı gelmiyor.

Şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan Julius Nyerere Uluslararası Havalimanı’na gitmek yaklaşık 35-40 dakika sürüyor. Dar Es Salaam’ın nüfusu kalabalık olduğunda ulaşımda alternatifler düşünülmüş. Otobüsler, minibüsler, taksiler, daladalalar, tuktuklar… Fakat hizmet veren otobüslerin çok eski olduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Avrupa’da eski olarak nitelendirilen otobüsler burada en önemli en yeni ulaşım aracı sayılıyor.

Dar Es Salaam, Tanzanya’nınen büyük en büyük limanına sahip kentidir. Bu nedenle bu bölgede denizyolu ulaşımı gelişmiştir.

Otobüs

Dar Es Salaam şehrinde ulaşım genellikle toplu taşıma aracı olarak otobüs ve minibüsler yaygın. Şehir genelinde kullanılan otobüslerin fiyatları gidilecek yere göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca seferlerde bazen gecikmeler olabiliyor.

Minibüs

Otobüs ve taksi harici ulaşımda minibüsleri de kullanabilirsiniz. Fakat minibüsler burada en çok kullanılan toplum araçlarından biri. Bu nedenle çok kalabalık oluyor ve genellikle turistler minibüs kullanmayı tercih etmiyor. Şehir merkezinde ‘daladala’ isimli bu araçlara binerek de gezinti yapabilirsiniz.

Daladalalar

Dar Es Salaam’ın temel toplu taşıma aracı sayılır. Oldukça makul fiyatlara yolcu taşıdıklarını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra tuktuklar ve kurye motorlarla da özellikle taksiden daha ucuz ulaşım sağlanıyor. Tanzanya’da daha çok insan taşımakta kullanılan kurye motorlar, trafikten kurtulmanın en iyi çözümü. Kişiye özel olduğundan yolculuk ederken rahat edeceğiniz de kesin.

Deniz Araçları

Dar Es Salaam’a iki saat uzaklıkta bulunan Zanzibar Adası en çok ziyaret edien yerlerden. Bu adaya ulaşım ise tekne ile sağlanıyor.

Araç Kiralama

Dar Es Salaam şehrinde daha özgür dolaşmak istiyorsanız, özel olarak araç kiralayabilirsiniz. Burada araç kiralamak oldukça uygun. Şehir içinde ve çeşitli bölgelerde araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Dar Es Salaam Julius Nyerere Uluslararası Havalimanı son terminalin de tamamlanmasıyla birlikte üç terminal ile hizmet veriyor. Havalimanında terminaller arası ulaşımda taksi kullanılıyor. Havalimanında üç adet restoran hizmet veriyor. Bunlardan biri halka açık alanda, ikisi de giden yolcu alanında bulunuyor.

Havalimanında vergi ödemeden, uygun fiyata satın alabileceğiniz bir adet Duty-Free mağaza yer alıyor. Aynı zamanda burada pek çok hediyelik eşya dükkanı ve eczane de yer alıyor.

Dar Es Salaam Julius Nyerere Uluslararası Havalimanı’nda engellilere özel olanaklar da mevcut. Tekerlekli sandalyeler ile yolculara kolaylık sağlanıyor. Ancak rezervasyon sırasında havayolları şirketinizden herhangi bir özel destek konusunda talepte bulunmanız gerekiyor.

17/06/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Darüsselam Seyahat Rehberi
Darüsselam Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
25ºC
26ºC
26ºC
26ºC
27ºC
33ºC
33ºC
33ºC
33ºC
33ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
6 saat
Ankara
6 saat 30 dk
Antalya
6 saat 10 dk
Bodrum
6 saat 10 dk
Gaziantep
6 saat
İstanbul
6 saat 40 dk
İzmir
6 saat 20 dk
Trabzon
6 saat 30 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Dar Es Salaam Intl Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Dar Es Salaam Intl Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Dar Es Salaam Intl Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Dar Es Salaam Intl Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Dar Es Salaam Intl Havalimanı’na alternatif olarak Kisauni Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Dar Es Salaam Intl Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Turkish Airlines, Qatar Airways, Dar Es Salaam Intl Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Para birimi