Kolombo Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Kolombo Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kolombo Hakkında

Hindistan açıklarında yer alan bir ada ülkesi olan Sri Lanka'nın ticari başkenti ve en büyük kenti Kolombo, aynı zamanda muhteşem sahilleri ve kumsallarıyla da dikkat çeken harika bir şehir. Bölgenin en önemli ticari merkezlerinden birisi olan şehirde özellikle deniz turizmi gelişmiş ve her yıl çok sayıda ziyaretçi çekiyor. Kasım ve Mart ayları arasında görülen muson yağmurları ziyaretçileri biraz zorlasa da yılın diğer dönemlerinde keşfetmek için uygun.

Kentte baş döndüren sahil ve kumsalların yanı sıra çok sayıda tarihi ve görülmeye değer yer de var. Bunların başında ise hem kentin hem de ülkenin geçmişine tanıklık edebileceğiniz Kolombo Ulusal Müzesi geliyor. Ayrıca son derece sakin ve dinlendirici bir atmosfere sahip olan Gangaramaya Budist Tapınağı, Beiara Gölü ve St. Lucia Katedrali diğer önemli yerler arasında öne çıkıyor.

Havalimanından Kolombo Şehir Merkezine Ulaşım

Bandaranayike Intl Havalimanı

Asya'nın güney ucunda bulunan Sri Lanka'nın başkenti Kolombo, birçok ticaret gemisinin uğrak yeri olan Kolombo Limanı sayesinde tanınıyor. Şehrin içerisinde yer alan nehirler ve kanallar, şehre ayrı bir güzellik ve doğallık katıyor. Sri Lanka'da başlayan kentsel dönüşüm sayesinde yenilenen binalar ve açılan otellerle aynı zamanda bir turistik merkez olma yönünde ilerliyor.

Kolombo’da ulaşım birçok farklı ulaşım aracı tarafından sağlanıyor. Şehre özel ve sempatik tuk-tuk olarak bilinen üç tekerlekli araçlar kısa mesafelerde hizmet veriyor. Hindistan ile şehri birbirine bağlayan feribotların yanı sıra otobüs, tren ve taksiler diğer ulaşım seçenekleri. Bandaranayike Havalimanı ise Kolombo’yu dünyadaki tüm şehirler ile birbirine bağlıyor.

Bandaranayike Havalimanı’ndan şehir merkezine günün belli aralıklarında sefer düzenleyen otobüsler ile ulaşım imkânı var. Taksiler ise tüm gün yoğun bir tempoda şehre yolcu taşıyor.

Taksi

Havalimanında ulaşım imkânları kısıtlı olduğu için otobüslerin gece çalışmaması ve sefer aralıklarının uzun olması nedeniyle taksiler oldukça rağbet görüyor. Havalimanı çıkışından kolaylıkla ulaşabileceğiniz taksilere gitmek istediğiniz rotayı net bir şekilde söylemeniz gerekiyor.

Otobüs

Kolombo şehir merkezi ile havalimanı arasında yalnızca otobüslerin kullanabildiği bir ekspres yol mevcut. Bu özel yol sayesinde 187-E3 numaralı otobüsler şehir merkezine yarım saatte gidebiliyor. Terminal binası önünde bulunan otobüsleri kullanabilmek için önceden bilet satın almanız gerekiyor.

15/06/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Kolombo Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
24ºC
31ºC
Cmt
Paz
23ºC
31ºC
Paz
Pzt
23ºC
28ºC
Pzt
Sal
23ºC
30ºC
Sal
Çar
23ºC
31ºC
Çar
Uçuş Süreleri
7s 20dk
7s 20dk
7s 40dk
6s 40dk
7s 50dk
7s 50dk
6s 50dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x