Sri Lanka Uçak Bileti Ara

Currency
Sri Lanka Para Birimi
LKR
İstanbul - Kolombo (Başkent) Uçuş süresi
7 saat 20 dk
Sri Lanka Hakkında

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti veya kısaca Sri Lanka, Güney Asya’da, Hindistan açıklarında yer alan bir ada ülkesi. Zengin bitki örtüsü canlı yaşamı ile ‘’Hint Okyanusu’nun İncisi’’ olarak anılan ülke geçmiş yıllarda ‘’Seylan’’ adı ile biliniyordu.

Nüfusu 21 milyona ulaşan Sri Lanka’nın başkenti ise aynı zamanda ülkenin en büyük ve gelişmiş şehri olarak adlandırılan Kolombo. Ülkenin resmi dilleri ise Seylanca ve Tamilce.

Neredeyse yıl boyunca muson yağmurlarının etkisinde olan ülkede hava sıcaklığı genel olarak yüksek seviyelerde ölçülüyor. Yıl boyunca sıcaklıklar ortalama 26-32 derece arasında.

Sri Lanka’da halkın tamamına yakını Budizm inancını benimsemiş durumda. Ülkede yaşamını sürdüren diğer topluluklar ise Müslüman, Hindu ve Hıristiyan azınlıklardan meydana geliyor.

Ekonomisi genel olarak tarım ürünlerine dayanan ülkede özellikle çay üretimi ve ithalatı en önemli faaliyet alanlarından biri. Ayrıca Hindistan cevizi, kauçuk ve tarçın gibi ürünlerin ticareti de Sri Lanka ekonomisinde önemli bir yere sahip. Son yıllarda gelişme gösteren tekstil ve turizm sektörleri de ülkenin ekonomisine katkı sağlayan alanlardan.

Ülkeyi ziyaret edenler için başkent Kolombo’nun heyecan verici caddeleri ve ülkenin kıyıları boyunca uzanan muhteşem plajlar oldukça cazip. Her yıl 13 Nisan’da kutlanan Tamil yeni yılı ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönemlerden biri. Ayrıca Esala Perahera adı verilen ve ülkenin geleneksel sembollerinden biri olarak kabul edilen fillere giydirilen kostümlerle son derece renkli görüntülere sahne olan festival zamanı da Sri Lanka ziyareti için ideal. Dünyanın dört bir yanından katılımcıları çeken festival sırasında ateş dansçılarının performansını izleyebilir, muhteşem fotoğraflar çekerek unutulmaz bir anı olarak saklayabilirsiniz. Hindu festivallerine meraklı gezginler içinse Thai Pongal ve Patti Pongal festivalleri oldukça iyi seçenekler arasında.

Sri Lanka’da en az ülkenin kendisi kadar renkli bir mutfak kültürü de sizi bekliyor. Genel olarak pirinç ve köri ile hazırlanan Sri Lanka lezzetlerinde Hint ve Çin gibi gelişmiş Uzak Doğu yeme içme alışkanlıklarının etkisini açıkça görebilirsiniz. Hindistan cevizi ve çeşitli acı soslar da Sri Lanka yemeklerinde karşınıza çıkacak malzemeler arasında.

Ada ülkesi olmasının da etkisiyle son derece lezzetli balık yemekleri ve deniz ürünlerini Sri Lanka’nın hemen her bölgesinde deneyebilirsiniz. Yemeklerden sonra ise bölgeye özgü tropikal meyveler sizi bekliyor olacak.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Sri Lanka uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Sri Lanka uçuşları için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Sri Lanka uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hangi hava yollarının Sri Lanka uçuşları var?

Türk Hava Yolları Sri Lanka uçuşları düzenliyor.

Türkiye’den hangi Sri Lanka şehirlerine direkt uçuş var?

Türkiye’den direkt uçuş düzenlenen Sri Lanka şehirleri: Kolombo.

Hangi hava yollarının aktarmasız Sri Lanka uçuşu var?

Aktarmasız Sri Lanka uçuşu düzenleyen hava yolları: Türk Hava Yolları.

En popüler Sri Lanka havalimanları hangileri?

En popüler Sri Lanka havalimanları: Bandaranaike Intl..

En popüler Sri Lanka şehirleri hangileri?

En popüler Sri Lanka şehirleri: Kolombo.

Yakın Ülkeler

Para birimi