Cheboksary Uçak Bileti Ara

Cheboksary Hakkında

Cheboksary, Rusya’nın Volga Upland bölgesi ve Cheboksary barajı kıyısında yer alan bir şehir. Yaklaşık 450 bin nüfusa sahip, yoğun bir şehir olduğundan burada aradığınız birçok şeyi bulmanız mümkün ve şehirde, Metro, Lenta, Karusel gibi büyük alışveriş merkezleri bulunuyor. Şehri gezmeye, İkinci Dünya Savaşı anısına yapılmış Zafer Park’ından başlayabilirsiniz. Cheboksary’da savaşa katılmış ve hayatını kaybetmiş olan gençlerin isimleri yazıyor. Volga Nehri ise şehre ayrı bir güzellik katıyor. Kışın tamamen buz tutan nehirde, buz pateni yapabilirsiniz. Yazın ise kıyısında güneşlenebilir ve spor yapabilirsiniz. Değişiklik isteyenler için, Rusya’nın tek Bira Müzesi'ni öneririz. Şehirde ünlü Çuvaş biraları imal ediliyor. Aynı zamanda Cheboksary’ de birçok kültürel fırsatlara sahipsiniz. Opera-bale, filarmoni orkestrası ve Çuvaş Devlet Kukla Tiyatrosu bulunuyor. Ancak halk, toplanma yeri olarak Zaliv adında ki küçük koyu tercih ediyor. İnsanlar dolaşmak ve sosyalleşmek için buraya geliyor.

Kahvaltı kültürü çok geniş olmayan bu şehirde, Borş çorbası ve Rus salatasını deneyebilirsiniz. Eğlenmek isteyenler için ise, gece kulüpleri bulunuyor ve birçok kısmında konaklamanız için oteller yer alıyor. Şehir içinde otobüs, dolmuş ve taksi alternatifleri bulunuyor. Benzin oldukça ucuz. Burada araba kiralayabilir, uygun fiyata rahatça gezebilirsiniz. Fakat önce, ehliyetinizi notere onaylatmanız gerekiyor. Cheboksary Havaalanı‘nda ise, düzenli olarak uçak seferleri bulunuyor.

Şehirde karasal iklim görülüyor. Kış ayları havanın soğuk ve kurak olduğu bu şehirde, kasımdan, nisan ayına kadar kar yağıyor. Bu yüzden, soğuğu sevmeyenler için en uygun ziyaret dönemi yaz ayları.

Havalimanından Cheboksary Şehir Merkezine Ulaşım

Cheboksary Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
16ºC
26ºC
Cmt
Paz
10ºC
17ºC
Paz
Pzt
7ºC
12ºC
Pzt
Sal
9ºC
16ºC
Sal
Çar
9ºC
20ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Cheboksary Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x