Brüksel Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Brüksel Hakkında

The capital of Belgium, Brussels, is also regarded as the capital of the EU since its administrative organs are seated there. Literally meaning “settlement in the swamp”, Brussels offers sights such as the Grand Place, Atomium, Museum of the City of Brussels, Mini-Europe Miniature Park, St. Michael’s Cathedral, and Royal Palace. There are also neighborhoods where mostly Moroccan, African and Turkish communities live. In addition to French, Flemish is spoken in Brussels as well. Summers are warm and dry, and winters cold. Therefore, the best time to travel there is in the spring and fall.

Once there, don’t forget to buy some famous Belgian chocolates. There is public transportation from the airport to the city center. Subways and trams are available.

Brussels is also known for its nightlife. In terms of shopping, one can easily find all of the noteworthy global brands there as well. You can travel from Brussels to cities such as Paris or Amsterdam by high-speed or regular train in a couple of hours.

Havalimanından Brüksel Şehir Merkezine Ulaşım

Brussels Havalimanı

Şehir merkezine 6 kilometre uzaklıktaki Brüksel Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için çok sayıda ulaşım seçeneğiniz bulunuyor.

Bu seçenekler arasında, taksi başta olmak üzere tren, otobüs, shuttle, bisiklet, limuzin ve araç kiralama yer alıyor. Ulaşım seçenekleri arasından size en uygun olan aracı kullanarak şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz.

Taksi

Brüksel Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercihlerinizden biri taksiler olabilir. Havalimanının ana varış binasının önünden kalkan taksilere binerek şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. Mavi ve sarı amblemleri sayesinde lisanslı olduklarını anlayabileceğiniz taksileri telefon aracılığı ile de ayarlayabilmeniz mümkün. Taksi fiyatlarını öğrenmek için havalimanının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tren

Trenler, tercih edebileceğiniz ekonomik ulaşım seçeneklerinden birisi olarak hizmetinizde. Trenler ile şehir içi yolculuk edebileceğiniz gibi, aynı zamanda uluslararası yolculuk yapmanız da mümkün.

Havalimanının terminal binasının alt katından binebileceğiniz trenler ile Dordrecht’e 1 buçuk saatte, Rotterdam’a 1 saat 45 dakikada, Hague’ye 2 saatte ve Amsterdam’a ise 3 saatte gidebilirsiniz. Şehir içi ulaşım için ise 10 dakikada bir kalkan trenler ile rahatlıkla Belçika’nın her köşesine gitmeniz mümkün. Hangi bölgeye ne kadar sürede gideceğinizi öğrenmek için havalimanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Brüksel Havalimanı’na ayrıca yaz sezonunda her gün sabah saat 8:25’te Paris’ten kalkan Thalys hızlı treni geliyor. Aynı şekilde saat sabah 10’da ise havalimanından Paris’e doğru geri dönüyor.

Otobüs

Ekonomik ulaşım seçeneklerinden bir diğeri de otobüsler. Havalimanın terminal binasının en alt katındaki otobüs garına asansör ile ulaşabilirsiniz. İstasyonda üç farklı otobüs platformu bulunuyor. İlk platform olan De Lijn otobüsleri ile Brüksel’in kuzey bölgesine, Roodebeek’e ve ayrıca Mechelen, Leuven, Vilvoorde, Merchtem, Jette, Expo, Diegem, Haacht ve Groenendaal bölgelerine yolculuk edebilirsiniz. Bir diğer platform olan MIVB/STIB hattı otobüsleri ile Brüksel’in Avrupa kısmına 30 dakika süren yolculuk ardından ulaşabilirsiniz. Diğer bir hat olan ANTWERP ile ise Antwerp ile havalimanı arasındaki gidiş gelişler sağlanıyor.

Servisler

Tercih edebileceğiniz ulaşım seçenekleri arasında servis araçları da bulunuyor. Birçok otelin verdiği servis hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Anlaşmış olduğunuz otelin shuttle aracına haber vererek uçağınız indiği andan itibaren terminal binasının alt katındaki yolcu alma bölümünden size özel shuttle aracına binerek otelinize gitmeniz mümkün. Havalimanına shuttle hizmeti veren otellerin listesini öğrenmek için havalimanının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bisiklet

Bisiklet sürücülerinin de düşünüldüğü havalimanında kırmızı ile işaretlenmiş bisiklet yolundan bisikletiniz ile gitmeniz mümkün. Bisikletlerinizi terminal binasına bırakabileceğiniz bisiklet park alanı da mevcut bulunuyor.

Limuzin

Lüks ulaşım araçlarından biri olarak limuzin ile ulaşımı tercih edebilirsiniz. Havalimanından kiralayabileceğiniz limuzinler ile istediğiniz yere gitmeniz mümkün. Direct Way ve Modern Car firmalarının havalimanındaki ofislerinden limuzin kiralayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Son olarak araç kiralama da sizin için diğer bir ulaşım imkanı olarak karşınızda. Havalimanının varış binasında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. İster şoförlü ister şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Enterprise, Europcar, Hertz, Sixt ve Thrifty yer alıyor.

23/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Brussels S Charleroi Havalimanı

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki ikinci uluslararası havalimanı olan South Charlaroi Havalimanı’ndan kent merkezine çeşitli ulaşım imkanlarıyla gitmeniz mümkün. Bunlar arasında taksi, otobüs, tren, shuttle ve araç kiralama gibi seçenekler mevcut. Aynı zamanda havalimanındaki park alanları sayesinde özel aracınızla da gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Taksi

Havalimanındaki terminal binası çıkışında bulunan taksi firmalarının araçları ile şehir merkezine hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsiniz. Haftanın her günü ve günün her saati hizmetinizde olan taksi firmaları arasında; Sympa Tax, Rapid Tax, Ideal Tax, Taxis Carolo, Confort Tax ve Taxi Europe bulunuyor.

Tren

Tercih edebileceğiniz ekonomik ulaşım seçeneklerinden birisi trenler. South Charlaroi Havalimanı’ndan binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Sizin için ekonomik bir seçenek olan trenlere terminal binasının ikinci kapısından ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Diğer bir ekonomik ulaşım seçeneği ise otobüsler. Havalimanı terminal binasından binebileceğiniz otobüsler ile şehir merkezine yaklaşık 20 dakikada gidebilirsiniz. Taksiye oranla daha ekonomik olan otobüsler hem rahat hem ucuz bir yolculuk yapmanızı sağlayacak.

Servisler

South Charlaroi Havalimanı’ndan kalkan servis otobüsleri ile kolaylıkla şehrin farklı merkezlerine gidebilirsiniz. Brussels’e kalkan otobüsler saat 3 buçukta başlayıp her yarım saatte bir hizmetinizde iken Lille & Luxembourg’a kalkan otobüsler uçak sayısına ve saatlerine göre farklı saatlerde hizmet veriyor. Bruges & Ghent’e kalkan otobüsler ise günde 6 defa hareket etmekte olup Terminal binasının birinci kapısından kalkıyor.

Araç Kiralama

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım aracı ise araç kiralama. Havalimanındaki araç kiralama ofislerinden ister şoförlü ister şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araçlar ile şehir merkezine konforlu şekilde gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Europcar, Hertz, Sixt ve Budget bulunuyor.

26/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Brüksel uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Brüksel varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Brüksel uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Brüksel uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Brüksel uçuşları Brussels Havalimanı, Central Railway Stn Havalimanı, Brussels Midi Stn Havalimanı, Brussels S Charleroi Havalimanı'na düzenleniyor.

Brüksel yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Brüksel 3 saat 30 dakika, Ankara-Brüksel 3 saat, Antalya-Brüksel 3 saat 10 dakika, Bodrum-Brüksel 2 saat 50 dakika, Gaziantep-Brüksel 3 saat 40 dakika, İstanbul-Brüksel 2 saat 40 dakika, İzmir-Brüksel 2 saat 50 dakika, Trabzon-Brüksel 3 saat 40 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Brüksel uçuşu düzenliyor?

Pegasus İstanbul, Türk Hava Yolları İstanbul, SunExpress İzmir şehirlerinden direkt Brüksel uçuşları düzenliyor.

Brüksel uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Brüksel uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Brüksel Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
4ºC
16ºC
Paz
Pzt
5ºC
16ºC
Pzt
Sal
7ºC
18ºC
Sal
Çar
4ºC
15ºC
Çar
Per
7ºC
15ºC
Per
Uçuş Süreleri
3s 30dk
3s 10dk
2s 50dk
3s 40dk
2s 40dk
2s 50dk
3s 40dk
Haritada Görüntüle
Brüksel Alternatif Ulaşım
Para birimi