Gent Uçak Bileti Ara

Gent Hakkında

Belçika'nın Flaman bölgesinde bulunan Gent şehri, Doğu Flandre ilinin merkezi konumundadır. Fazla nüfusa sahip şehir Scheldt Nehri ve LYS Irmaklarının birleştiği yerde kurulmuştur. Ortaçağ Dönemi’nde Kuzey Avrupa’nın en zengin ülkeleri arasında yer almıştır. Turizmin oldukça gelişmişlik gösterdiği Gent’te, bir liman ve her yıl birçok öğrencinin geldiği bir üniversite bulunmaktadır. Ayrıca şehirde yıllar boyunca kimya ve petrol endüstrisinde hızlı gelişmeler yaşanmıştır.

Şehir geneli coğrafi konumunun vermiş olduğu nedenden ötürü, her mevsim yağışlı okyanusal bir iklimin etkisi altındadır. 1913 yılında düzenlenen Dünya Expo Fuarı sonrasında şehir en baştan elden geçirilmiştir. Gent’te yer alan; St. Veerle Meydanı, Kraanlei Caddesi, Patershol, Folklor Müzesi, Vrijdagsmarkt, St. Michael Köprüsü, Baudela Caddesi, St. Nicholas Kilisesi, Belfry, St. Jacob Kilisesi, Graslei ve Korenlei Caddeleri şehrin en çok ziyaret alan turistik mekânlarıdır. Şehrin her yanında sokak çalgıcıları, hediyelik eşya satanlar, fast-food restoranları, kafeler, sokak gösterisi sanatkârlar bulunmaktadır. Her yıl düzenlenen ve on gün süren Gent Festivali yaklaşık 2 milyon ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Gent Sient-Pieters tren istasyonu en çok kullanılan ulaşım ağları arasında yer almaktadır.

Havalimanından Gent Şehir Merkezine Ulaşım

Belçika’nın önemli şehirlerinden biri olsa da küçük bir yüzölçümüne sahip olan Gent’te havalimanı bulunmuyor. Kente ulaşım için en çok tercih edilen havalimanları başkent Brüksel’de bulunan Brüksel Uluslararası Havalimanı ve Anvers şehrinde bulunan Anvers Uluslararası Havalimanı.

Her iki havalimanından da Gent’e taksi veya shuttle servislerle ulaşabilirsiniz. Daha rahat ve özgür bir ulaşım aracı tercih ediyorsanız araç kiralama firmaları ile anlaşabilirsiniz. Çok daha düşük maliyetli olan tren yolculuğu ise bir diğer alternatif.

Taksi

Hem Brüksel Havalimanı’nda hem de Anvers Havalimanı’nda sizi Gent şehrine götürecek bir taksi kolaylıkla bulabilirsiniz. Belçika’da taksi ulaşımı genel olarak maliyetli ve her iki havalimanından da Gent’e taksi ile gitmek her ne kadar konforlu olsa da ortalama 100 euro tutabiliyor.

Shuttle Servis

Brüksel ve Anvers Havalimanları’nda özel firmalar tarafından işletilen shuttle servisler bulunuyor. Bu servislerle konforlu bir yolculuk yaparak Gent’e ulaşmanız mümkün. Ancak shuttle servislerin maliyetinin de taksilerden çok farklı olmadığını unutmamalısınız.

Araç Kiralama

Seyahatinizde ulaşımınızı kiralık araçla yapmayı planlıyorsanız öncelikle uluslararası geçerliliği olan bir sürücü ehliyetine sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Brüksel Havalimanı, Gent şehir merkezine yaklaşık 70 km. uzaklıkta yer alıyor. Brüksel Havalimanı’nda kiraladığınız araçla E40 otoyolunu takip ederek ortalama 45 dakika sürecek bir yolculuğun ardından Gent’e rahatça ulaşabilirsiniz.

Anvers Havalimanı ile Gent şehir merkezi arasındaki mesafe ise yaklaşık 65 km. Anvers’ten Gent’e gidebilmek için E17 otoyolunda ilerlemeniz gerekiyor.

Tren

Belçika demiryolu taşımacılığının en yaygın olduğu ve aktif olarak kullanılan ülkelerden biri. Uçağınız Brüksel Havalimanı’na da inmiş olsa Anvers Havalimanı’na da inmiş olsa, trenle kolayca Gent’e ulaşabilirsiniz.

Brüksel Havalimanı’ndan trene binip Midi İstasyonu’nda aktarma yaparak Gent şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Anvers Havalimanı’na iniş yaptıysanız 52 numaralı trene binip beş durak sonra Berchem İstasyonu’nda inmeli ve 722 numaralı trene aktarma yapmalısınız. 

Her iki havalimanından Gent şehir merkezine yolculuk toplam 1 saat 15 dakika kadar sürüyor. Aktarmalar dâhil bilet fiyatı ise 20 eurodan daha düşük.

20 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gent uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Gent varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Gent uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Gent uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Gent uçuşları Ghent Havalimanı'na düzenleniyor.

Gent yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Gent 3 saat 40 dakika, Ankara-Gent 3 saat 10 dakika, Antalya-Gent 3 saat 10 dakika, Bodrum-Gent 3 saat, Gaziantep-Gent 3 saat 50 dakika, İstanbul-Gent 2 saat 40 dakika, İzmir-Gent 2 saat 50 dakika, Trabzon-Gent 3 saat 40 dakika sürüyor.

Gent Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
6ºC
15ºC
Çar
Per
7ºC
16ºC
Per
Cum
11ºC
18ºC
Cum
Cmt
12ºC
17ºC
Cmt
Paz
11ºC
14ºC
Paz
Uçuş Süreleri
3s 40dk
3s 10dk
3s 10dk
3s 50dk
2s 40dk
2s 50dk
3s 40dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Gent Hakkında Daha Fazla
Gent Alternatif Ulaşım
Para birimi