Barcelona (Venezuela) Uçak Bileti Ara

Havalimanından Barcelona (Venezuela) Şehir Merkezine Ulaşım

Güney Amerika ülkesi Venezuela’nın Barcelona şehri ile yakın çevresine ulaşım sağlayan General José Antonio Anzoategui Uluslararası Havalimanı’ndan ülkenin birçok önemli noktasına doğrudan ulaşmak mümkün. Genellikle Venezuela içinde yer alan şehirlere karşılıklı uçuşlar gerçekleşen havalimanından yakın çevrede bulunan ülkelere de seyahat etmek mümkün.

Havalimanından düzenlenen seferlerle Amerika Birleşik Devletleri’nin Miami şehrine, Venezuela’nın başkenti Caracas’a ve Panama’nın başkenti Panama City gibi merkezlere doğrudan ulaşabilirsiniz. General José Antonio Anzoategui Uluslararası Havalimanı’ndan Barcelona’nın yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan merkezine gelmek de son derece kolay ve ekonomik. Havalimanı önünde bulunan taksilerden biri ile 15 dakika gibi bir süre içinde merkezde olabilir veya dilerseniz daha uygun fiyata yolculuk yapabileceğiniz servislerden biri ile Barcelona şehir merkezinin hareketli noktalarına ulaşabilirsiniz.

Taksi

General José Antonio Anzoategui Uluslararası Havalimanı önünde yılın tamamında ve günün hemen her saatinde taksileri hazır bulabilirsiniz. Havalimanının şehre son derece yakın olması nedeniyle merkeze ulaştığınızda ödemeniz gereken tutar da genellikle yüksek sayılmıyor. Taksilere ödemenizi Venezuela Bolivarı üzerinden yapmalısınız. Bu nedenle eğer yanınızda sadece döviz bulunuyorsa havalimanında yer alan döviz bürosundan ülkenin para birimine çevirebilirsiniz. Döviz çevirme işlemi için yeterli zamanınız yoksa dolar veya euro kullanarak da Barcelona’da taksilere ödeme yapma şansınız bulunuyor.

Otobüs

Havalimanı önünde Barcelona şehir merkezine ulaşabileceğiniz daha uygun fiyatlı otobüs seçeneği de bulunuyor. Otobüslere binerken ödemenizi Venezuela Bolivarı üzerinden yapabilirsiniz. Şehir merkezi yakınlarında bulunan havalimanından Barcelona merkezine yolculuk genellikle 20-30 dakika içinde tamamlanıyor ancak taksilere kıyasla otobüsler biraz daha yavaş kalabilir. Eğer aceleniz varsa bu anlamda taksiler daha hızlı ve zaman kazandıran bir seçenek olacaktır. Otobüsten indikten sonra gideceğiniz yere kadar farklı bir otobüs hattına aktarma yapabilir veya yola taksilerle de devam edebilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Venezuela’nın Barcelona şehri ile Güney Amerika’nın ve dünyanın farklı noktalarının bağlantısını sağlayan General José Antonio Anzoategui Uluslararası Havalimanı’ndan merkeze yolculuk için bir diğer seçenek ise havalimanı servisleri.

Özel firmalar tarafından işletilen bu servislerin ücretleri taksiden daha uygun ve otobüsle kıyaslandığında se biraz daha yüksek. Hız ve rahatlık konusunda otobüslerden avantajlı olan servisleri kullanarak 15-20 dakika gibi bir sürede Barcelona’nın tarihi merkezinde olabilirsiniz. Servisler ve rotaları ile ilgili bilgi için havalimanı danışma ofisinden destek alabilir veya terminal önünde bulunan servis sürücüleri ile görüşebilirsiniz.

Araç Kiralama

Merkeze yolculuk için havalimanından küresel ve yerel firmalardan araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Şehirde araç kiralama firmaları genellikle telefonla rezervasyon sistemi ile çalışıyor. Eğer daha önce rezervasyon yaptırmadıysanız havalimanı danışmasından destek alarak civarda bulunan farklı araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Aracınızı kiraladıktan sonra havalimanı çıkışından şehir merkezi yönünde aracınızı sürmeli ve yol boyunca yönlendirmeleri izleyerek 20 dakikaya yaklaşan bir yolculuk yapmalısınız. Özel Araç Şehirde özel bir aracınız varsa yine havalimanı çıkışından sonra kent merkezine yönlendiren levhaları izlemeniz yeterli. Havalimanında özel araç sahibi yolcular için bekleme alanları veya park seçenekleri de bulunuyor. Havalimanı otoparkına aracınızı bıraktıktan sonra rahatlıkla terminalden yakınlarınızı alabilir ve doğrudan şehir merkezine yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

30/08/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Barcelona (Venezuela) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
22ºC
30ºC
Paz
Pzt
23ºC
30ºC
Pzt
Sal
23ºC
31ºC
Sal
Çar
23ºC
31ºC
Çar
Per
23ºC
30ºC
Per
Uçuş Süreleri
12s 40dk
12s 20dk
12s 10dk
11s 50dk
12s 50dk
11s 50dk
11s 50dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x