Caracas Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Caracas Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Caracas Hakkında

Güney Amerika ülkesi Venezuela’nın başkenti Caracas, 5 milyonu aşkın nüfusuyla da kalabalık bir kenttir. Deniz kenarı yerine daha içeride iki dağın arasındaki bir vadide kurulmuş bir şehirdir. Kahve, kakao ve deri ihracı yapar, petrol de kentte oldukça ucuzdur.

Kente gidenlerin ilk ziyaret ettiği yer teleferiktir. 2600 metre yükseklikteki Avila tepesine kadar çıkan teleferik yolculuğu sonrası sizi harika bir manzara karşılar. Caracas’ta ayrıca eski yerleşim yeri olan El Hatillo, Colonia Tovar Kasabası, Plaza Sucre, Chacohia, Parque Central, San Francisco Kilisesi, Miranda Parkı gibi yerler gezilebilir. Eğer dağ yürüyüşüne meraklıysanız Avila Dağı yürüyüş turlarına da katılabilirsiniz.
 
İspanyol sömürgesi Diego de Losada’nın kurduğu bu şehirde, havalimanı ise deniz kenarında yapılmış. Havalimanından kent merkezine kadar giden bölgede ise gecekondu bölgeleri yer alıyor. Kentte suç oranı yüksek, bu yüzden turistik bölgeler dışında ve özellikle geceleri tek başınıza dolaşmanız pek tavsiye edilmez. Caracas’ta tropikal iklim hüküm sürer. En yüksek sıcaklıklar Haziran ve Temmuz aylarında görülür. Kış boyunca yağmur yağar, yıl boyunca da sıcaklıklar genelde 20 derece civarındadır. Ancak yağmur nedeniyle gezmek için yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Yeme içme konusunda hem Latin mutfağı hem de deniz ürünlerini rahatça bulabilirsiniz. Döviz bozdurmakta da zorlanmazsınız. Havalimanından kent merkezine ulaşım konusunda ise güvenlik gerekçesiyle taksi tercih edebilirsiniz.
 

 

Havalimanından Caracas Şehir Merkezine Ulaşım

Venezuela’nın başkenti Karakas’ta, şehir merkezine 21 kilometre uzaklıkta Simon Bolivar Havalimanı bulunuyor. Ülkenin ana havalimanı olan Simomn Bolivar Havalimanı’ndan, tüm dünyaya direkt ve aktarmalı uluslararası uçuşlar düzenleniyor. Karakas’ta ulaşım ağı gelişmiş olmakla birlikte, havalimanına ulaşım için birçok seçenek bulunuyor.

Yeraltı ulaşımından raylı sistemlere, karayolundan havayolu ulaşımına kadar birçok ulaşım seçeneğine sahip olacağınız Karakas’ta, havalimanından şehir merkezine giderken de aynı seçenekler kullanılabilir.

Simon Bolivar Havalimanı’ndan şehir merkezine giderken tercih edilebilecek farklı seçenekleriniz bulunuyor. Taksi, otobüs, metro ve araç kiralama bu seçeneklerin arasında yer alıyor.

Taksi

Simon Bolivar Havalimanı’ndan şehir merkezine giderken taksileri tercih edebilirsiniz. Güvenilir olan ve konforlu olan taksiler, şehir merkezine giderken rahat bir yolculuk yapmanızı sağlayabilir. Havalimanındaki terminal binası önünden binebileceğiniz taksiler sizin için her gün hizmet veriyor.

Otobüs

Havalimanındaki şehir otobüsleri, şehir merkezine gitmek için ekonomik bir seçenek. Toplu taşıma araçlarından olan otobüslere binerek merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz. Haftanın her günü havalimanından kalkan otobüslere terminal binası önünden binebilirsiniz.

Metro

Metro hızlı bir ulaşım seçeneği olarak hizmetinizde bulunuyor. Hem ekonomik hem hızlı bir seçenek olarak metrolar sayesinde şehir merkezine çok kolayca gidebilirsiniz. Havalimanından binebileceğiniz yeraltı metrosu sabah 6:00 ile akşam 23:00 saatleri arasında çalışıyor.

Araç Kiralama

Havalimanındaki Budget, Amigo, Unirent, Hertz, Aco ve Europcar firmalarından kiralayabileceğiniz araçlar ile şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Rahatça kullanabileceğiniz araçlardan istediğiniz modeli kiraladıktan sonra şehir merkezine keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

03/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Caracas Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
18ºC
27ºC
Çar
Per
18ºC
27ºC
Per
Cum
18ºC
27ºC
Cum
Cmt
18ºC
26ºC
Cmt
Paz
18ºC
28ºC
Paz
Uçuş Süreleri
12s 50dk
12s 30dk
12s 20dk
13s 10dk
12s 10dk
13s 10dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x