Zaho Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Zaho Hakkında

Zaho Hakkında

Zaho şehri, Irak’ın Türkiye sınırına en yakın şehri olarak önemli bir ticaret alanı. Musul yolu üzerinde güzel bir konumda yer alan Zaho, Habur sınır kapısından dolayı da yoğun bir ticaret trafiğine sahip. Pek çok Irak şehri gibi binlerce yıllık bir tarihe sahip olan Zaho, özellikle Asur döneminde çok zengin bir şehirdi. Yahudiler için de büyük bir öneme sahip olan Zaho şehrini gezerken camilerin ve kiliselerin yanı sıra özenle korunmuş pek çok sinagog da göreceksiniz.

Zaho gezinizde görmeniz gereken en önemli yapı, efsanevi Delal Köprüsü. Bu taştan yapılmış tarihi köprünün harika fotoğraflarını çekeceksiniz. Büyük taşlardan yapılan Delal Köprüsü, mimari olarak çok ilginç bir eser ve yapıldığı dönemde bu devasa taşların nasıl taşındığı hala merak konusu. Görmeniz gereken diğer bir önemli yer olan görkemli Zaho Kalesi ise Khabir Nehri’nin muhteşem manzaralarını izlemenizi sağlıyor. Zaho şehir merkezine yakın bir konumda yer aldığı için Zaho Kalesi’ne kolayca ulaşabilir ve hem Khabir Nehri’nin hem de Zaho merkezinin güzel manzaralarını izleyebilirsiniz. Gezinizde göreceğiniz başka bir güzel kale de Qubad Paşa Kalesi. Altıgen olarak inşa edilen bu tarihi kaleden günümüze sadece birkaç pencere ve giriş kapısı kalmış durumda.

Zaho, önemli bir ticaret merkezi olduğu için çok hareketli çarşılara sahip. Güzel bir alışveriş yapmak için şehrin hep kapalı hem de açık pek çok çarşısında keyifle gezebilir, canlı Orta Doğu pazar atmosferinin tadını çıkararak pek çok güzel yöresel ürün satın alabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Zaho Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Zaho otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Zaho otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Zaho otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Zaho yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Zaho 17 saat 30 dakika , Ankara - Zaho 14 saat 30 dakika , Adana - Zaho 10 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Zaho seferleri bulunuyor?
expand_more
Can Diyarbakır Turizm, Özlem Cizre Nuh, Özlem İstanbul Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Zaho seferleri düzenliyor.
expand_less