Viranşehir Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Viranşehir Hakkında

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin turistik şehri Şanlıurfa’nın sınırlarında yer alan Viranşehir, özellikle geçmiş yüzyıllarda bölgede yaşamış bazı peygamberlerin yurdu olması nedeniyle ‘’Peygamberler Diyarı’’ olarak biliniyor. Şehir merkezine yaklaşık 95 kilometre mesafedeki ilçeye merkezden dolmuşlarla rahatlıkla gelmek mümkün. Ceylanpınar, Haliliye ve Siverek gibi ilçelerle komşu olan Viranşehir, özellikle eski çağların görkemini yansıtan tarihi dokusu ile dikkat çeken yerleşimlerden. Romalılar döneminde inşa edilen ve Bizanslılar devrinde bir süre kilise olarak ibadete açılan eski tapınağı ilçeyi ziyaretiniz sırasında görebilirsiniz. Viranşehir’in merkezinden yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer alan ve Eski Kale ismi ile de bilinen Çemdin Kalesi ise bölgedeki bir diğer önemli eser. Özellikle tarihi kalenin çevresini saran tüneller son derece enteresan. 

Dünya üzerindeki en büyük Süryani ibadethaneleri arasında yer alan Şemun Manastırı, ilçe merkezinden sadece birkaç kilometre mesafede bulunuyor. 800’lü yılların sonlarında yaptırılan eski manastırın çevresinde ayrıca ilgiye değer kalıntılar da mevcut. Tüm bu önemli yapıların yanı sıra Viranşehir geçmiş yıllarda Anadolu’da yaşamış önemli kişilerin türbelerini barındırıyor. Eyüp Peygamber Türbesi ise kuşkusuz bu yerler arasında en fazla ziyaret edilenlerden. 

Viranşehir gezisi sırasında damak tadına önem veren ziyaretçiler yörenin meşhur çiğ köftesini ve patlıcanla yapılan enfes lezzetlerini mutlaka tatmalılar. Yerel lezzetler konusunda hayli zengin olan ilçede ayrıca ‘’patates kubbesi’’ adıyla bilinen ve baharatlarla tatlandırılan meşhur yemek, yörede yetişen mantarlardan yapılan Dobelan kebabı, kuru fasulye ile pilav ve lahmacun denemeye değer seçenekler arasında. Şanlıurfa’nın tarihi ilçesini ziyaret ettiğinizde ayrıca yörede yetiştirilen enfes salatalıkları tadabilirsiniz. Hediye olarak ise rengarenk baharatlardan satın alabilirsiniz. İlçeye şehir merkezinden toplu taşıma araçlarıyla ortalama 1 saatte ulaşılabiliyor. Hava yolu ile seyahati tercih eden ziyaretçiler ise Şanlıurfa’ya uçtuktan sonra yine toplu taşıma yardımıyla Viranşehir’e kolayca gelebilirler.

Viranşehir Otogarı Hakkında

Şanlıurfa'ya 68 kilometre uzaklıkta yer alan ve 200.000’den fazla nüfusuyla şehrin en büyük ilçelerinden biri olan Viranşehir'in otogarı, Şanlıurfa-Mardin Otoyolu üzerinde bulunuyor. Viranşehir Otogarı’ndan kısa bir yürüyüşle Viranşehir Belediyesi, Eski Urfa Caddesi, Viranşehir Kültür ve Sanat Merkezi’ne gidebilir, daha uzak noktalara gitmek için ise ücretsiz yolcu servisleri, özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksilerden faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Firmaların kendi yolcularına sunduğu ücretsiz yolcu servisleri ile Viranşehir'in ana caddelerine otogardan kısa sürede gitmek mümkün. Karacadağ Caddesi, Akademi Caddesi, Vatan Caddesi, Dumlupınar Caddesi, Ziya Gökalp Caddesi ve Mimar Sinan Caddesi gibi pek çok büyük caddeye Viranşehir Otogarı’ndan ücretsiz yolcu servisleri ile ulaşabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Viranşehir Otogarı yanındaki Köroğlu Caddesi ve Emiroğlu Caddesi’nde durakları olan Viranşehir özel halk otobüsleri ile Yenişehir Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Şırnak Mahallesi, Yeni Mahalle, Cumhuriyet Mahallesi ve Azadi Mahallesi binlerce nüfuslu büyük mahalleye gitmeniz mümkün. Viranşehir Devlet Hastanesi, Viranşehir Meslek Yüksekokulu, Özel Viranşehir Tıp Merkezi ve Hürriyet Parkı gibi yoğun noktalara da özel halk otobüsleri ile her 15 dakikada bir otogardan gidebilirsiniz.

Minibüsler

Viranşehir'de hem ilçe içi hem de ilçeler arası hizmet veren minibüsler bulunuyor. İlçe içi minibüslerle Viranşehir’in her cadde ve mahallesine, ilçeler arası hizmet sunan Viranşehir Birlik Kooperatifi minibüsleriyle ise Şanlıurfa'nın Akçakale, Harran, Siverek, Ceylanpınar gibi 13 ilçesi ve köylerine her saat kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Toplu taşıma araçları saatleri dışında, aceleniz veya çok bavulunuz varsa taksilerle de otogardan Viranşehir’de istediğiniz noktaya geçebilirsiniz. Viranşehir Otogarı yanında hizmet veren Viranşehir Taksi durağına 0546 782 88 89 numaralı telefondan ulaşarak 7/24 saat taksi hizmeti alabilirsiniz.

Viranşehir Otogarı Hakkında

Şanlıurfa’nın ilçelerinden biri olan Viranşehir, merkeze yaklaşık 95 kilometre mesafede yer alıyor. Araçla Şanlıurfa merkezden otogara, iki saatin üzerinde bir zaman diliminde ulaşmak ancak mümkün olabiliyor. Merkezden otogara gitmek için özel aracınız bulunmuyorsa belediye otobüslerini, minibüsleri tercih edebileceğiniz gibi taksi ya da ücretsiz yolcu servislerini de kullanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogara ulaşmak için Viranşehir Otogarı’na giden güzergâhtan geçen otobüsleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle uygun fiyatla otogara ulaşabilirsiniz. Ancak eşyalarınız çok ise belediye otobüsü sizin için doğru bir seçenek olmayabilir.

Minibüsler

Şehir merkezinden kalkan minibüsleri kullanarak da otogara gitmeniz mümkün. Belirli saatlerde kalkan bu minibüslerle uygun fiyatla otogara ulaşabilirsiniz. 

Taksi

Özellikle bavullarınız çoksa ve konforlu bir yolculuğun ardından otogara ulaşmak istiyorsanız sizin için en doğru seçenek taksi olacaktır. Şanlıurfa şehir merkezinde bulunan taksi duraklarında günün her saatinde araç bulma imkânınız var. 

Yolcu Servisleri

Viranşehir Otogarı’ndan kalkan pek çok otobüs firması, şehir merkezinden ve civar ilçelerin birçoğundan müşterileri için yolcu servisi kaldırıyor. Yolcu servislerini de tercih ederek herhangi bir ücret ödemeden de otogara ulaşabilirsiniz.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Viranşehir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Viranşehir otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Viranşehir otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Viranşehir otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Viranşehir yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Viranşehir 20 saat 30 dakika , İzmir - Viranşehir 19 saat , Ankara - Viranşehir 13 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Viranşehir seferleri bulunuyor?
expand_more
Mardin Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Cizre İtimat Türkiye’nin birçok şehrinden Viranşehir seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  20 saat schedule
 • İzmir
  19 saat schedule
 • Ankara
  13 saat schedule
 • Adana
  6 saat schedule
 • Bursa
  18 saat schedule
 • Antalya
  16 saat schedule
map placeholder
expand_less