Tatvan Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Tatvan Hakkında

Tatvan Hakkında

Bitlis şehrinin en büyük ve en bilinen ilçesi olan Tatvan, Van Gölü ve Nemrut Dağı ile çevrili, görülmeye değer güzelliklere ev sahipliği yapan bir yer. Tayvan’da Perslerden başlayarak pek çok medeniyet kendi izini bırakmış. Tatvan gezilerinde ilk görülmesi gereken yer olan Nemrut Dağı ve Nemrut Krater Gölü, Tatvan merkezine sadece 20 dakika mesafede yer alıyor. Volkanik bir dağ olan Nemrut Dağı’nda 5 tane doğal göl bulunuyor. Turlarla gezebileceğiniz Soğuk Göl, ülkemizin en büyük krater gölü olarak çok ilgi göre bir doğa güzelliği. Hilal şekliyle ilgi çeken Soğuk Göl’de son yıllarda su sporları da yapılıyor. Burada berrak göl sularının ve gölde yüzen sazanların harika fotoğraflarını çekebilirsiniz. Ilık Göl de burada gezebileceğiniz bir diğer etkileyici göl. Bu büyüleyici krater gölünün su sıcaklığı yaz aylarında 60 dereceye kadar yükseliyor. Kış aylarında da çok hareketli olan Nemrut Dağı; kayak merkezleri, pistleri ve konaklama imkanlarıyla ülkemizin önemli bir kış turizmi merkezi olma yolunda ilerliyor.

Tatvan sahili de Van Gölü kıyısında güzel manzaralarıyla yaz aylarında mutlaka uğramanız gereken yerler arasında. Sahilde güzel yürüyüş yolları, restoranlar ve kafeler bulunuyor. Tatvan’ın en çok ziyaret edilen tarihi yapılarından biri olan El- Aman Kervansarayı, 16. yüzyılda yapılmış ve bölgenin en büyük kervansaraylarından biri. Bir cami, havuz, hamam ve yüzden fazla odaya sahip olan El- Aman Kervansarayı, güzel fotoğraflar çekebileceğiniz bir yer. Abdülcelil Behtani Türbesi ve St. George Manastırı da yüzlerce yıllık tarihi yapılar olarak hem Müslümanların hem de Hristiyanların sıklıkla ziyaret ettiği yerler arasında.

Tatvan Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Merkezi bir cadde olan Cumhuriyet Caddesi üzerinde, Tatvan’ın pek çok yerinden rahatça ulaşılabilen Tatvan Terminali’nde 24 saat taksi bulabilir, belediye otobüsleri ve minibüsler ile ise gece 22:00’a kadar hem ilçe merkezine hem de Tatvan Sahili gibi turistik yerlere gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Sabah 07:00 ve gece 22:00 saatleri arasında hizmet veren belediye otobüslerinin durakları terminale oldukça yakın. Her yarım saate bir belediye otobüsleriyle Tatvan Feribot İskelesi, Tatvan Devlet Hastanesi, Bayındır Caddesi ve Tatvan Meslek Yüksekokulu gibi pek çok noktaya kolayca gidebilirsiniz. Otobüslerin geniş bir güzergahı var, bu nedenle terminalden ilçenin birçok mahallesine de belediye otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Tatvan minibüsleri hem ilçenin mahallerine hem de Bitlis ve ilçelerine ulaşım hizmeti verdiği için tercih ediliyor. Minibüsler de belediye otobüsleri gibi gece 22:00’a kadar hizmet veriyor ve minibüslerle Tatvan Sahili ve Nemrut Gölü gibi turistik yerlerden de terminale gelebilirsiniz.

Taksi

Otobüs terminali karşısındaki İstasyon Caddesi’nde 7/24 açık olan Terminal Taksi durağına 0536 441 98 84 numaralı telefonla, yine aynı cadde üzerinde durağını bulacağınız Dörtyol Taksi’ye ise (0434) 827 58 48 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Tatvan Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tatvan otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Tatvan otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Tatvan otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Tatvan seferleri bulunuyor?
expand_more
Best Van Turizm, Vangölü Turizm, Yeşil Muş Ovası Türkiye’nin birçok şehrinden Tatvan seferleri düzenliyor.
expand_less