Targoviste Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Targoviste Hakkında

Bulgaristan’ın Targovishte eyaletinin idari ve ekonomik başkenti olan Targoviste şehri, Preslav Dağı’nın eteklerinde; Vrana Nehri'nin her iki kıyısında eşsiz bir konuma sahip. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’nın 335 km kuzeydoğusunda ve Varna şehrinin ise 125 km batısında yer alan Targoviste’ye Edirne, İstanbul ve Çorlu gibi şehirlerden direkt olarak otobüsle ulaşmanız mümkün. Çorlu’dan 6 saatlik bir otobüs yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Targoviste’ye İstanbul’dan 8-8,5 saatte, Edirne’den ise ortalama 4 saatte varmanız muhtemel.

Yaklaşık 43 bini geçkin nüfusa sahip olan Targoviste, Bulgaristan’ın Sumen (Şumnu) şehrinin de 41 km batısında yer alıyor. Ülkenin en eski ticaret merkezlerinden biri olarak kabul edilen Tragoviste, toplamda 87.427 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. M.Ö. 5000 yıllarında ilk yerleşimin başladığı kentin tarihi, neredeyse Kalkolitik Dönem’e kadar uzanıyor.

Çok sayıda şarap imalathanesine ev sahipliği yapmakla birlikte Avrupa ve Balkanlar’ın da en önemli şarap rotalarını sınırları içerisinde barındıran Targoviste, deniz seviyesinden ortalama 200 metre yükseklikte  bulunuyor. Geneline karasal iklimin hakim olduğu şehirde yaz ayları sıcak ve kurak, kış mevsimi ise rüzgarlı ve soğuk geçiyor. Slavcada “ticaret” anlamına gelen “targ” kelimesine –ishte eki eklenerek Targovishte (Targoviste) adını alan kent, yüzyıllar boyunca ticaret merkezi olma unvanını korumasını, halen daha ayakta duran tarihi çarşılarına borçlu. Geleneksel Bulgar mimarileri ve tarihi evlerin yan yana sıralandığı Varosha, yani Eski Kent bölgesi ile Targoviste seyahatinize hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Hadzhiangelova Kashta adındaki tarihi evi yakından görebilir, hemen yakınındaki Etnografya Müzesi’ndeki eserleri inceleyebilirsiniz.

Kuzeydoğu Bulgaristan'daki Tuna Ovası’nın içinde yer alan Targoviste, Shoumen, Veliki Preslav, Omurtag ve Popovo şehirleriyle de sınırlarını paylaşıyor. Rousee şehrinden sadece 100 km mesafede yer alan Targoviste’deki yapay göller, şarap imalathaneleri, doğal güzellikler ve müzeleri de gezilecek yerler listenize dahil edebilirsiniz. Ayrıca büyük bir antik kent ve kale kompleksi olan ve Preslav Dağları'ndaki dik vadide; Vrana Nehri’nin kuzey kıyısında konumlanan Misionis’i de mutlaka görmenizi öneriyoruz. Targoviste merkezine 7 km mesafedeki Misionis’deki Orta Çağ mezarlıkları, Roma döneminden kalma çanak çömlekler, antik taş objeler, mermer sütunlar, kiliseler ve kale surlarını görebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Targoviste Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Targoviste otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Targoviste otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Targoviste otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Targoviste yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Targoviste 9 saat , Bursa - Targoviste 11 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Targoviste seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Huntur Türkiye’nin birçok şehrinden Targoviste seferleri düzenliyor.
Targoviste Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  19 /Hava Durumu
 • Pazar
  15 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  4 /Hava Durumu
 • Salı
  7 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  7 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  8 saat schedule
 • Bursa
  11 saat schedule
map placeholder
expand_less