Side Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Side

Side Otogarı, Antalya’nın Side bölgesinde yer alan bir şehirler arası otobüs işletmesi. Side’nin Side Antik Kenti ve plajları sayesinde turistik bir merkez olması Side Otogarı’nı önemli bir noktaya dönüştürüyor. Bu yönüyle Side, nüfus bakımından çok kalabalık olmasa da turistik özellikleri nedeniyle çok sayıda otobüs seferinin gerçekleştiği bir yere dönüşüyor.
Side Otogarı, konumu ve bölgenin mevsimsel yoğunluğu nedeniyle çok kapsamlı bir tesis özelliği taşımıyor. Bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak adına indirme – bindirme noktası olarak tercih edilen Side Otogarı bu yönüyle basit yapıdaki otogarlardan bir tanesi. İçerisinde kafe ve restoran gibi yapılar bulunmuyor. Ancak indirme – bindirme noktasının yakınında temel ihtiyaçların karşılanabildiği bir büfe yer alıyor. 
Modern bir tesisin olmadığı Side Otogarı’nda bekleme alanı, WC ve diğer sosyal ihtiyaçlara yönelik çözümler sunulmuyor. Çok büyük bir tesise sahip olmasa da Side’nin bir turistik çekim merkezi olması ulusal ve yerel pek çok markanın Side’ye sefer düzenlemesini sağlıyor. Manavgat Otogarı’na sadece 4,5 kilometre uzaklıkta olması Side Otogarı’nın çok büyük bir tesis olarak yapılandırılmamasının nedenini ortaya koyuyor. Konumu itibarıyla oldukça merkezi bir yerde bulunan Side Otogarı bu özelliği sayesinde ulaşımı kolaylaştırıyor.

Şehir Merkezinden Side Otogarı'na Ulaşım

Manavgat’a 7 kilometre, Alanya’ya ise 63 kilometre uzaklıkta yer alan ve Akdeniz’in en sevilen tatil beldelerinden biri olan Side’nin otogarı, Side Caddesi üzerinde Apollon Tapınağı, Side Antik Kenti, Side Sualtı Müzesi, Side Yat Limanı’na ve plajlara sadece 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde yolculara hizmet veriyor. Beldenin pek çok merkezi noktasından yürüyerek kolayca ulaşabileceğiniz Side Otogarı’na isterseniz belediye otobüsleri, minibüsler veya 7 gün 24 saat bulabileceğiniz taksilerle de gitmeniz mümkün.

Minibüsler

Side’nin Apollon Tapınağı, Sorgun Plajı, Titreyengöl, Side Antik Kenti gibi turistik noktalarının yanı sıra Side otelleri, Manavgat, Avsallar, Alanya, Kumköy, Belek, Antalya gibi çevre il ve ilçelerden de minibüslerle Side Otogarı’na kolayca gidebilirsiniz. Yaz aylarında her 15 dakikada bir bulabileceğiniz minibüslerin sayıları turizm sezonunda arttırılıyor.

Belediye Otobüsleri

Side içinde geniş bir güzergâhları olan belediye otobüsleri ile de Side Otogarı’na kısa bir yolculukta ulaşabilirsiniz. İnönü Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı gibi büyük ana caddelerin yanı sıra Side Yat Limanı, Sorgun ve Titreyengöl otelleri önünde de belediye otobüslerinin durakları bulabilirsiniz.

Taksi

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerle dolan Side’de taksiler yoğun olarak kullanılıyor. Belde merkezinde 7 gün 24 saat hizmet veren pek çok taksi durağı var. Side Antik Kenti’nin hemen yanı başında, Liman Caddesi üzerinde durağı olan Side Taksi’ye 0242 753 19 19 ve Sorgun Mahallesi'nde yer alan Sorgun Taksi’ye 0242 746 26 05 numaralı telefonda ulaşarak hem otogara hem de Side’nin turistik nokralarına kısa sürede gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less