Şarköy Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Şarköy Hakkında

Tekirdağ'a bağlı sahil ilçelerinden Şarköy, daha çok az kattan meydana gelen villa tipinde yazlıklarıyla biliniyor. Geçmişte ‘’Agora’’ ve ‘’Tristais’’ gibi isimlerle anılan ilçe, o dönemde daha çok Rum kökenli nüfusu ağırlıyordu. Şimdilerde ise Rumlardan kalan bağcılık ve şarap üretimi halen Şarköy’de büyük ölçüde devam ediyor. 3 ayrı mahalle ve 26 köye ayrılan ilçenin yerleşik nüfusu 30 binden daha fazla. Üstelik yaz aylarıyla beraber Türkiye’nin diğer bölgelerinden Şarköy’e tatil amacıyla gelenlerin sayısında büyük artış yaşanıyor.

Güzelköy, Uçmakdere, Tepeköy ve Gaziköy gibi birbirinden güzel köyleri barındıran ilçede görülebilecek pek çok harika yer ziyaretçileri bekliyor. Özellikle yörede yetişen üzümlerden elde edilen şaraplarıyla meşhur Uçmakdere, son zamanlarda yamaç paraşütü sevenlerin de bölgedeki gözde rotalarından. Şarköy’ün yöresel lezzetlerinden olan enfes zeytinleri ise yine burada bularak hediye olarak satın alabilirsiniz. İlçeye yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Eriklice ise daha çok önceki yüzyıllardan günümüze kalan eski eserleriyle ün kazanan bir yer.

İstanbul ve Tekirdağ şehir merkezinden rahatça ulaşabileceğiniz Şarköy’e geldiğinizde ilçenin manzaralı otellerinde konaklayabilirsiniz. Bölgede ayrıca bahçe içinde bulunan tesisler hayli popüler. Kendi aracıyla seyahat edenler için ayrılan otopark ile ücretsiz kablosuz internet Şarköy otellerinde konuklara sağlanan olanaklardan. Yeşil ve maviyi olağanüstü bir uyum içinde buluşturan ilçe, yaz aylarında kısmen daha kalabalık ve bu durum fiyatlara yansıyor. Buna karşılık bahar ve kış ayları geldiğinde çok daha ekonomik bir Şarköy seyahati mümkün. Pek çok meşhur dizi ve filmin çekim yeri olan ilçede İstanbul gibi büyük şehirlerden fazla uzaklaşmadan tatil yapabilirsiniz.

Şarköy Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Tekirdağ şehrinin Marmara Denizi kıyısında turistik bir ilçesi olan Şarköy, güzel plajları ve doğa yürüyüşü parkurları ile insanları kendine çekiyor. Şarköy Terminali, ilçe merkezinde Arif Hikmet Caddesi üzerinde bulunuyor ve terminalden hem plajlara hem de ana caddeleri ulaşım için birçok ulaşım aracı sağlanıyor.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Otobüs terminalden ilçe merkezine ulaşım için en pratik yol, firmaların sağladığı ücretsiz ulaşım servisleri. Bu servisler her mahalleye olmasa da Sarıca Paşa Caddesi, Namık Kemal Üniversitesi Şarköy Meslek Yüksek Okulu, Hüseyin Avni Paşa Caddesi, Şarköy Kaymakamlığı ve Şarköy Halk Plajı gibi pek çok merkezi noktaya yolcuların ulaşımını sağlıyor. Şehirler arası otobüslerin varış peronları önünde bulabileceğiniz yolcu servisleri ile her yarım saatte bir ücretsiz olarak ilçe merkezine gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Belediye otobüsleri, yolcu servislerine göre çok daha geniş bir güzergaha sahip. Terminal otobüsleriyle Şarköy Halk Plajı, 17 Kasım Caddesi, sahil yolu, Şarköy Belediyesi Sosyal Tesisleri, Yurtkur Şarköy Öğrenci Yurdu ve Kızılcaterzi Kıyı Yolu gibi pek çok noktaya rahatlıkla girebilirsiniz. Terminal belediye otobüsleri pek çok mahalleden de geçiyor.

Minibüsler

Terminal çevresinde duraklarını kolayca bulabileceğiniz ilçe içi minibüsleri ile de hem plajlara ve ana caddelere hem de mahallelere gidebilirsiniz. Namık Kemal Üniversitesi Şarköy Meslek Yüksek Okulu ve Yurtkur Şarköy Öğrenci Yurdu’na da her yarım saatte bir minibüs var. Terminal ilçesinde bulunan ilçeler arası minibüsler ise Eriklice, Uçmakdere ve Kumbağ gibi doğa spor merkezleri ile ünlü kıyı beldelerine ve Tekirdağ merkezine ulaşım sağlıyor.

Taksi

Şarköy Terminali önündeki Arif Hikmet Caddesi’nde durağı olan Garaj Taksi, 24 saat açık ve taksiyle hem ilçenin her yerine hem de Hora Feneri, İğdebağlar ve Hoşköy gibi turistik yerlere, ilçe içindeki otellere ve plajlara ekonomik fiyatlarla gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Şarköy Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Şarköy otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Şarköy otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Şarköy otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Şarköy yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Şarköy 3 saat , Ankara - Şarköy 10 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Şarköy seferleri bulunuyor?
expand_more
İstanbul Seyahat, Metro Turizm, Şarköy Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Şarköy seferleri düzenliyor.
expand_less