Niksar Otobüs Bileti Ara

Niksar Hakkında

Niksar Hakkında

Tokat iline bağlı güzel bir ilçe olan Niksar, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla ülkemizin en ünlü ilçelerinden biri. Niksar’da görülmesi gereken onlarca tarihi yer ve doğal güzellik bulacaksınız.  Niksar Kalesi, ilçenin simgesi olarak ilk uğramanız gereken yerlerden biri. Pers döneminde yapıldığı düşünülen Niksar Kalesi, Bizans ve Osmanlı tarafından da geliştirilerek kullanılmış. Pek çok savaşa sahne olmasına rağmen günümüze kadar sağlam kalmayı başarmış kaleden Niksar’ın en güzel manzaralarını görebilirsiniz. Niksar sokaklarında gezerken göreceğiniz bir başka önemli yapı da Yağıbasan Medresesi. 1157 yılında inşa edilen bu medrese, ülkemizin en eski medreselerinden biri olmasıyla ünlü. İlçe merkezine 20 dakika mesafede bulunan Talazan Köprüsü de Niksar gezilerini değişmez adreslerinden biri. 7 tane etkileyici kemeri bulunan köprüyü kimin yaptığı bilinmiyor.

Niksar merkezinde bulunan 1145 yapımı Niksar Ulu Camii, tarih sevenlerin ilgisini çekecek, ilçenin en önemli yapılarından biri. Dikdörtgen olan cami kesme taşlarla inşa edilmiş ve devasa minaresiyle dikkat çekiyor. 2012 yılından beri Tokat Müzesi’ne ev sahipliği yapan Arastalı Bedesten’in tarihi binası ve bölgede yapılan kazılarda bulunan eserlerin sergilendiği koleksiyonlar da ilçeyi gezenler tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Niksar Kalesi’nin hemen yanında yer alan tarihi Arasta Çarşısı ise ilçeyi gezerken yerel ürünler bulup harika alışverişler yapabileceğiniz bir yer. Sıcak yaz aylarında hem serinlemek hem de tertemiz havanın tadını çıkarmak için Niksar’ın ünlü Çamiçi Yaylası’na da uğrayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Niksar Terminali’ne Ulaşım

İlçenin merkezi bir noktasında bulunan otobüs terminaline yolculara sağlanan ulaşım araçlarıyla hem ilçe merkezinden hem de Tokat ve ilçelerden kolayca gidebilirsiniz.

Niksar Halk Minibüsleri

Ünye Caddesi, Mahmut Güler Caddesi ve Atatürk Bulvarı gibi merkezi noktaların yanı sıra ilçenin hemen her mahallesinden de yolcuların terminale ulaşımını sağlayan halk minibüsleri durakları bulunuyor. Çevre ilçe ve köylerinden de minibüslerle otobüs terminaline ulaşım mümkün.

Dolmuşlar

İlçe merkezinde ulaşımı sağlayan dolmuşlarla da her semtten terminale kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taksi

Akil Muhtar Erdem Sokak’ta durağı bulunan (0553) 492 90 55 numaralı Çınar Taksi, Cumhuriyet Caddesi’nde hizmet veren (0356) 527 14 00 numaralı Kule Taksi ile de ilçenin otobüs terminaline 24 saat ulaşım mümkün

Niksar Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Tokat’ın Niksar ilçesinin merkezinde bulunan Niksar Terminali’nden yolculara sunulan ulaşım araçlarından kendinize en uygun olanı seçerek kısa sürede ilçe merkezine gidebilirsiniz.

Niksar Halk Minibüsleri

Terminal önündeki Mahmut Güler Caddesi ve terminal yanındaki Danışment Gazi Bulvarı üzerinde durakları bulunan ve her 30 dakikada ilçenin hemen her mahallesine hareket eden halk minibüsleriyle 10 dakikada terminalden istediğiniz yere gidebilirsiniz. Halk minibüsleriyle Tokat merkezine gitme şansınız da var.

Dolmuşlar

Niksar ilçe içi dolmuşlarıyla da terminalden ilçenin her semtine kolayca gidebilirsiniz. Dolmuşlar, çevre ilçe ve köylere de yolcuların ulaşımını sağlıyor.

Taksi

Niksar Terminali çıkış kapısı yanında yolculara 7/24 hizmet veren bir taksi durağı bulunuyor. Taksi ile zaten terminale yakın olan ilçe merkezine 5 dakikada ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Niksar Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Niksar
170 TL211 sa
roomİzmir - Niksar
199 TL116 sa
roomAnkara - Niksar
99 TL26 sa
roomAdana - Niksar
120 TL210 sa
roomBursa - Niksar
165 TL111 sa 30 dk
roomAntalya - Niksar
199 TL115 sa 30 dk
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  12 saat schedule
 • İzmir
  15 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Adana
  10 saat schedule
 • Bursa
  11 saat schedule
 • Antalya
  15 saat schedule
expand_less