Kızıltepe Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kızıltepe Hakkında

Aradan geçen çağlar boyunca pek çok medeniyete beşiklik eden Kızıltepe, Güneydoğu Anadolu’nun turistik şehri Mardin’in on ilçesinden biri. Kent merkezine ortalama 25 kilometre mesafede bulunan Kızıltepe’ye merkezden hareket eden minibüsler sayesinde 30 dakikada ulaşılabiliyor. Özellikle bölgede süregelen Artuklu egemenliği sırasında hızla gelişim gösteren ilçe, eski dönemlerde ‘’Telermen’’ ve ‘’Dunaysir’’ gibi isimlerle biliniyordu. Kızıltepe’de inşa edilen Artuklu dönemi eserlerinden Ulu Camii, aynı zamanda ilçeye gelenler tarafından ziyaret edilen muazzam tarihi yapılardan. 1200’lü yıllardan beri ilçenin sembolü haline gelen caminin minaresinin geçmişte yaşanan istilalar sırasında yıkıldığı tahmin ediliyor.  

Kızıltepe’nin merkezine yaklaşık 10 kilometre uzakta yer alan Harzem Tacettin Mesud Medresesi ise ilçeye Artuklulardan miras kalan bir başka görkemli eser. Şimdilerde mescit olarak kullanılan yapıda önceki yıllarda çeşitli yenileme çalışmalarının gerçekleştirildiği biliniyor. İlçede ayrıca Kızıltepe Höyüğü, Ali Paşa Değirmeni ve Şeyh Selim Türbesi gibi noktaları ziyaret edebilirsiniz. Mardin’e özgü gümüş işleme sanatı olarak da bilinen ‘’telkari’’ yöntemi ile yapılan muhteşem takılar Kızıltepe gezinizi renklendirecek yöresel detaylardan. Ayrıca bölgede yetişen bitkilerden elde edilen sabunlar da sıra alışverişe geldiğinde güzelliğine önem veren gezginleri cezbediyor. 

Kızıltepe ziyaretiniz sırasında kalker taşından yapılan eski Mardin evlerini görerek büyülenebilir, arka arkaya inşa edilmelerine rağmen birbirinin güneşini kesmeyecek şekilde planlanan evlerin arasından geçerek Mardin Müzesi, Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Deyrüzzeferan Manastırı, Sakıp Sabancı Kent Müzesi ve Dara Antik Kenti gibi şehrin çevresini saran tarihi yerleri ve yapıları gezebilirsiniz. Üstelik ilçede Güneydoğu Anadolu’nun asırlara dayanan geleneğini yansıtan lezzetlerden Mardin çöreği, kaburga dolması, Mardin kebabı, tuzlu leblebi ve badem şekeri ile seyahatinizi tatlandırabilirsiniz.

Kızıltepe Otogarı Hakkında

Mardin merkezine yaklaşık 26 kilometre uzaklıkta yer alan Kızıltepe ilçesinin otogarı, merkezi bir konumda resmi daireler, ana caddeler ve alışveriş merkezlerine yürüyüş mesafesinde yolculara hizmet veriyor. Kızıltepe Otogarı’na yürüyerek veya ücretsiz yolcu servisleri, halk otobüsleri, minibüsler ve taksileri kullanarak kolayca ulaşmanız mümkün.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Otobüs firmalarının kendi yolcularına sunduğu ücretsiz yolcu servisleri, yolcular tarafından sıkça kullanılıyor. İlçe merkezindeki firma ofisleri önünden otobüs saatinden 1 saat önce hareket eden ücretsiz yolcu servisleriyle kısa sürede otogara gidebilirsiniz.

Halk Otobüsleri

Kızıltepe'nin hemen her mahallesinin yanı sıra Anafartalar Caddesi, Mardin Caddesi, Hacı Hasan Caddesi ve İstiklal Caddesi gibi pek çok büyük cadde ile Altın AVM gibi yoğun alışveriş merkezleri önünde durakları olan halk otobüsleri ile 10-15 dakikalık kısa bir yolculukla Kızıltepe Otogarı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüsler

Kızıltepe'ye bağlı köyler, Mardin merkezi, bölgenin turistik noktaları ve şehrin diğer ilçelerinden otogara gitmek için ise her saat seferler düzenleyen birlik minibüslerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Taksiler de rahat ve hızlı bir yolculukla Kızıltepe Otogarı’na gitmek isteyen yolcular tarafından sıkça kullanılıyor. Kızıltepe Taksi durağına 0532 177 62 90, Çiçek Taksi durağına ise 0542 788 96 64 telefonla ulaşabilirsiniz.

Kızıltepe Otogarı Hakkında

Mardin merkezine 20 kilometre uzaklıkta, şehrin en büyük ilçelerinden biri olan Kızıltepe’nin otogarı, ilçe merkezine yakın bir konumda Menderes Caddesi kenarında yolculara hizmet veriyor. Kızıltepe Otogarı’ndan yürüyerek Kızıltepe Belediyesi, Özel Kızıltepe İpekyolu Hastanesi, Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Adliyesi gibi noktalara kısa yürüyüşlerle ulaşabilirsiniz. Daha uzun mesafelere gitmek için ise ücretsiz yolcu servisleri, özel halk otobüsleri ve taksilerden faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Bazı otobüs firmaları, yolcularının otogardan şehir merkezine kolayca ulaşabilmesi için ücretsiz yolcu servisleri sağlıyor. Bu servislerle Mardin Caddesi, Hacı Hasan Yolu Caddesi, Birikethane Caddesi, Ceylanpınar Caddesi ve Akdoğan Caddesi gibi Kızıltepe’nin büyük caddelerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Otogar yanındaki Menderes Caddesi ve otogar çevresinde sokaklarda duraklarını görebileceğiniz özel halk otobüsleri ile de ilçenin büyük caddelerinin yanı sıra Yenikent Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, İpek Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi gibi binlerce nüfuslu Kızıltepe mahallelerine, resmi dairelere ve hastanelere kolaylıkla gidebilirsiniz.

Minibüsler

Kızıltepe Otogarı’nda ilçe içi ulaşım sağlayan minibüsler dışında her yarım saatte bir Mardin merkezinin yanında Midyat, Derik, Mazıdağı, Savur, Dargeçit gibi Mardin'in 12 ilçesine ve köylerine hareket eden ilçe içi minibüsleri de kullanabilirsiniz

Taksi

Kızıltepe Otogarı içerisinde 24 saat hizmet veren Kızıltepe Otogar Taksi’ye 0542 436 52 22, otogarın hemen yanında durağı olan Kızıltepe Taksi ise 0532 177 62 90 numaralı telefonla ulaşarak taksiyle de otogardan ilçe merkezine geçebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kızıltepe Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kızıltepe otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kızıltepe otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kızıltepe otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kızıltepe yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kızıltepe 20 saat 30 dakika , İzmir - Kızıltepe 21 saat , Ankara - Kızıltepe 15 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kızıltepe seferleri bulunuyor?
expand_more
Mardin Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Cizre İtimat Türkiye’nin birçok şehrinden Kızıltepe seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  20 saat schedule
 • İzmir
  20 saat schedule
 • Ankara
  15 saat schedule
 • Adana
  8 saat schedule
 • Bursa
  20 saat schedule
 • Antalya
  17 saat schedule
 • Trabzon
  12 saat schedule
map placeholder
expand_less