Kilis Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kilis Hakkında

Kilis Hakkında

Kilis, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Suriye sınırında yer alarak önemli bir sınır kapısı ve ticaret şehri olarak tanınıyor. Çok kültürlü bir şehir olan Kilis, dini yapılarıyla dikkat çekiyor. Kilis; Ulu Camii, Pirlioğlu Camii, Tekke Camii, Şeyh Hilal Camii ve Hacı Derviş Camii gibi tarihi öneme sahip pek çok camiye ev sahipliği yapıyor.

Tarih boyunca stratejik olarak önemli görülen Kilis’te Ravanda Kalesi gibi görkemli kaleleri de gezme şansı bulacaksınız.

Kilis şehir merkezini gezerken tarihe bir yolculuğa çıkabilir ve Salih Efendi Sokak, Hasan Bey Hamamı, İbşir Paşa Kasteli, Kilis Evi ve Ruhi Zade Konağı gibi günümüze kadar korunmayı başarmış mimari yapıları inceleyebilirsiniz.

Kilis, doğa güzellikleri ile de bölgenin en sevilen şehirlerinden birisi. Söğütlüdere, Akpınar, Beşenli Şelalesi ve Ağaca Kent Ören Yeri hem şehir sakinlerine hem de ziyaretçilere doğanın içinde huzurlu dinlenme alanları sağlıyor.

Pek çok kültürden etkilenen Kilis mutfağında öncelikle tadılması gereken yöresel lezzetler arasında cennet çamuru, Kilis teşrube, arap tava ve kölük aşı gibi lezzetler yer alıyor.

 

Kilis Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Bir sınır kapısı olduğu için her gün yüzlerce yolcuya hizmet veren Kilis Terminali, şehir merkezine uzak olduğu için yolcuların terminalden rahatça istedikleri noktaya gidebilmesi için ücretli ve ücretsiz ulaşım araçları sağlanıyor.

Yolcu Servisleri

Otobüs terminalinden şehrin ana caddelerine gitmek istiyorsanız otobüs firmalarının ücretsiz olarak sunduğu yolcu servislerini tercih edebilirsiniz. Mehmet Akif Ersoy Caddesi, İstiklal Caddesi ve Egemenlik Caddesi gibi caddelere yolcuları götüren servisleri, şehirler arası otobüslerin varış peronu önündeki kendi alanlarında bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminalin hemen çıkışında durağını göreceğiniz belediye otobüslerini kullanarak da 7 Aralık Üniversitesi, Adnan Menderes Parkı, Dinazorlu Park ve İnönü Bulvarı gibi merkezi noktalara, ayrıca hemen her mahalleye ve semte kolayca gidebilirsiniz.

Minibüsler

Başta Gaziantep olmak üzere komşu şehirlere ve Oylum, Polateli ve Musabeyli gibi Kilis’in bütün ilçe ve köylerine terminalde hizmet veren minibüslerden faydalanarak her saat gidebilirsiniz. Şehir içine de her 30 dakikada bir terminalden minibüs var.

Taksi

Minibüsler ve belediye otobüsleri, akşam 22:00’a kadar hizmet verdiği için bu saatten sonra ulaşım için taksileri tercih edebilirsiniz. 24 saat yolculara hizmet veren ve terminal yanındaki Mercidabık Caddesi’nde durağı bulunan (0348) 813 56 15 numaralı Otogar Taksi ile rahat ve ekonomik bir yolculukla şehrin her yerine ulaşılabiliyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kilis Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kilis otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kilis otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kilis otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kilis yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kilis 18 saat , İzmir - Kilis 19 saat 30 dakika , Ankara - Kilis 11 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kilis seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Çayırağası Vip, Isparta Petrol Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Kilis seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  17 saat schedule
 • İzmir
  19 saat schedule
 • Ankara
  11 saat schedule
 • Adana
  5 saat schedule
 • Bursa
  17 saat schedule
 • Antalya
  16 saat schedule
map placeholder
expand_less