Kerkuk Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kerkuk Hakkında

Irak’ın başkenti Bağdat’ın 238 km kuzeyinde yer alan Kerkük, Kerkük Valiliği'nin başkenti olması ve farklı etnik grupları sınırları içerisinde barındırması ile dikkat çeken bir yer. Bu nedenle de sadece Arapça ve Kürtçe değil daha pek çok dilin yaygın olarak kullanıldığı Kerkük’te nüfusun büyük bir çoğunluğunu Türkmenler, Kürtler, Araplar ve Suriyeliler oluşturuyor. Milattan Önce 3000 yılın ortalarında Khasa Nehri yakınında; orijinal Kerkük Kalesi'nin kalıntıları üzerine kurulan Kerkük şehri geçmişten bugüne çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış. Mardin, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere pek çok şehirden aktarmalı veya aktarmasız olarak otobüsle Kerkük’e ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan 23 saat ve Ankara’dan da 15,5 saatte otobüsle Kerkük’e varmanız muhtemel.

Son derece sıcak ve kurak geçen yazları olduğu için Kerkük’e gitmek için en uygun dönem, ilkbahar ayları. Kış aylarının da serin ve yağışlı geçtiği şehirde temmuz ve ağustos aylarında en yüksek sıcaklıklar 41-43 santigrat derece arasında seyrediyor. Tarihi 4000 yıl öncesine kadar uzanan meşhur Baba Gurgur (Sonsuz Ateş), kentin en eski yapısı olarak kabul edilen ve Khasa Nehri boyunca uzanan bir platoda yer alan 130 metre yüksekliğindeki Kerkük Kalesi, 1863 yılında Kerkük'teki Osmanlı ordusunun merkezi olarak inşa edilen Kishla, Peygamber Daniel'in Mezarı ve Bazari Pirehmerd ile Kerkük seyahatinize hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Kerkük Otogarı Hakkında

Irak’ın büyük ve hareketli şehirlerinden biri olan Kerkük'e ulaşım hizmetleri veren Kerkük Otogarı’na Türkiye’den de otobüs seferleri düzenleniyor. Otogara şehir içi ulaşım sağlayan otobüsler, minibüsler ve taksilerle istediğiniz noktaya rahatça gidebilirsiniz.

Otobüsler

Kerkük Otogarı içinde ve çevresindeki caddelerde duraklarını görebileceğiniz otobüsler, geniş güzergahları ile yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım araçları arasında. Bazı saatlerde oldukça kalabalık olan otobüslerle Kerkük’ün büyük ana caddeleri, pazarları, turistik noktaları ve mahallelerine ulaşmanız mümkün.

Minibüsler

Minibüsler de Kerkük Otogarı’ndan ulaşım için çok sık kullanılıyor. Şehrin hemen her ana caddesi ve mahallesinde durağı bulunan minibüslerden faydalanarak otogardan istediğiniz noktaya kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Hareketli Kerkük şehrinin merkezine gitmek için Kerkük Otogarı’nda 7 gün 24 saat hizmet veren taksilerden de faydalanabilirsiniz. Otogar taksilerinin yanı sıra Taxina Taxi durağına +964 774 050 0400 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Kerkük Otogarı Hakkında

Her gün yüzlerce yolcuya hizmet veren hareketli Kerkük Otogarı’na şehir merkezinden otobüsler, minibüsler ve taksileri kullanarak istediğiniz saatte kolayca gidebilirsiniz.

Otobüsler

Kerkük Kalesi gibi turistik noktaların yanı sıra şehrin ana caddeleri, meydanları ve mahallelerinde durakları bulunan otobüslerle kolaylıkla Kerkük Otogarı’na geçebilirsiniz.

Minibüsler

Kerkük'ün turistik noktaları, hareketli pazar yerleri ve ana caddelerinde durakları bulunan minibüslerle de kısa ve rahat yolculuklarla Kerkük Otogarı’na ulaşmanız mümkün.

Taksi

Kalabalık ve hareketli Kerkük trafiğinde rahat ve direkt bir yolculukla otogara gitmek için 7 gün 24 saat hizmet veren taksilerden de faydalanabilirsiniz. Taxina Taxi durağına +964 774 050 0400 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kerkuk Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kerkuk otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kerkuk otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kerkuk otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kerkuk yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kerkuk 14 saat , Ankara - Kerkuk 7 saat 30 dakika , Adana - Kerkuk sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kerkuk seferleri bulunuyor?
expand_more
Özlem Cizre Nuh, Özlem İstanbul Turizm, Lider İstanbul Türkiye’nin birçok şehrinden Kerkuk seferleri düzenliyor.
Kerkuk Ortalama Sıcaklık
 • Perşembe
  15 /Hava Durumu
 • Cuma
  15 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  16 /Hava Durumu
 • Pazar
  18 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  16 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  14 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Adana
  0 saat schedule
map placeholder
expand_less