Kerkuk Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kerkuk Hakkında

Irak’ın başkenti Bağdat’ın 238 km kuzeyinde yer alan Kerkük, Kerkük Valiliği'nin başkenti olması ve farklı etnik grupları sınırları içerisinde barındırması ile dikkat çeken bir yer. Bu nedenle de sadece Arapça ve Kürtçe değil daha pek çok dilin yaygın olarak kullanıldığı Kerkük’te nüfusun büyük bir çoğunluğunu Türkmenler, Kürtler, Araplar ve Suriyeliler oluşturuyor. Milattan Önce 3000 yılın ortalarında Khasa Nehri yakınında; orijinal Kerkük Kalesi'nin kalıntıları üzerine kurulan Kerkük şehri geçmişten bugüne çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış. Mardin, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere pek çok şehirden aktarmalı veya aktarmasız olarak otobüsle Kerkük’e ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan 23 saat ve Ankara’dan da 15,5 saatte otobüsle Kerkük’e varmanız muhtemel.

Son derece sıcak ve kurak geçen yazları olduğu için Kerkük’e gitmek için en uygun dönem, ilkbahar ayları. Kış aylarının da serin ve yağışlı geçtiği şehirde temmuz ve ağustos aylarında en yüksek sıcaklıklar 41-43 santigrat derece arasında seyrediyor. Tarihi 4000 yıl öncesine kadar uzanan meşhur Baba Gurgur (Sonsuz Ateş), kentin en eski yapısı olarak kabul edilen ve Khasa Nehri boyunca uzanan bir platoda yer alan 130 metre yüksekliğindeki Kerkük Kalesi, 1863 yılında Kerkük'teki Osmanlı ordusunun merkezi olarak inşa edilen Kishla, Peygamber Daniel'in Mezarı ve Bazari Pirehmerd ile Kerkük seyahatinize hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kerkuk Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Kerkuk
440 TL319 sa 10 dk
roomAnkara - Kerkuk
480 TL312 sa 50 dk
roomAdana - Kerkuk
449 TL418 sa 29 dk
roomMersin - Kerkuk
500 TL214 sa 59 dk
roomKayseri - Kerkuk
800 TL15 sa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kerkuk otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kerkuk otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kerkuk otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kerkuk yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kerkuk 14 saat , Ankara - Kerkuk 7 saat 30 dakika , Adana - Kerkuk sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kerkuk seferleri bulunuyor?
expand_more
Özlem İstanbul, Mardin Seyahat, Özlem Cizre Nuh Türkiye’nin birçok şehrinden Kerkuk seferleri düzenliyor.
Kerkuk Ortalama Sıcaklık
 • Pazartesi
  36 /Hava Durumu
 • Salı
  37 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  39 /Hava Durumu
 • Perşembe
  39 /Hava Durumu
 • Cuma
  38 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  14 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Adana
  0 saat schedule
map placeholder
expand_less