info_outlined

Sokağa çıkma yasaklarından şehirler arası seyahat edecek yolcular muaf tutuluyor, güvenle seyahat edebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

close

Kavacık Otobüs Bileti Ara

Kavacık Hakkında

Dünyanın metropol kentlerinden biri, nüfus olarak da Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Kavacık, 1980’lerden bugüne inanılmaz bir gelişme kaydetmekle birlikte İstanbul Boğazı manzaralı pek çok noktası olduğu için de yerli-yabancı turistlerin uğrak noktası oluyor. İstanbul’daki hemen hemen tüm otogarlardan Kavacık’a otobüs firmalarının şehir içi servisleri ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstanbul Boğazı’nı ayaklar altına seren Otağtepe Parkı’nın da bulunduğu Kavacık’ta gezilecek çok sayıda yer bulunuyor.

Otağtepe’deki restoran ve kafelerden birinde muhteşem bir manzaraya karşı kahvaltı edebilir, Kavacık merkezinden hareket eden dolmuş ve minibüsler ile İstanbul’un diğer ilçelerini gezebilirsiniz. Tarihi geçmişi ile göz dolduran Anadolu Hisar Kalesi ile Kavacık turunuza hızlı bir başlangıç yapabilir, ardından yönünüzü mimari yapısı ile her görende hayranlık duygusu uyandıran Hidiv Kasrı’na çevirebilirsiniz. İstanbul’un kalabalığından uzaklaşmak ve doğa ile iç içe vakit geçirmek içinse tek yapmanız gereken, ağaçlarla çevrili Riva Cenneti’ne gitmek.

Pazar kahvaltılarının ilk adreslerinden biri olan Polonezköy’de orman içerisinde yürüyüş yapabilir, Kanlıca tarafındaki Mihrabat Korusu’nda çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. İstanbul Boğazı’nı en güzel şekilde görmenizi sağlayacak Anadolu Feneri’nin çevresindeki balıkçılardan birine gidebilir ya da yeşil ve mavinin eşsiz buluşmasına tanıklık edeceğiniz Yoros Kalesi’ne çıkabilirsiniz. Son olarak da hazır bu taraflara kadar gelmişken, Kanlıca’nın leziz mi leziz yoğurdundan tatmamak olmaz…

En Çok Tercih Edilen Kavacık Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Kavacık
35 TL1 50 dk
roomBursa - Kavacık
45 TL102 sa 15 dk
roomTrabzon - Kavacık
140 TL116 sa 30 dk
expand_less