Karasu Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Karasu Hakkında

Karasu Hakkında

Sakarya iline bağlı, doğal güzellikleriyle ilgi çeken bir ilçe olan Karasu, ülkemizin en uzun ikinci sahiline sahip olmasıyla tanınıyor. Bu sahilde yer alan mavi bayraklı plajlar da Marmara bölgesinde denize girilebilecek en güzel yerler arasında. İstanbul ve Sakarya gibi büyük şehirlere oldukça yakın olan Karasu, özellikle hafta sonları yerli turistleri kendine çekiyor ve stresten uzak, doğanın içinde dinlenebilecekleri bir ortam sunuyor. Karasu gezinizde görmeniz gereken pek çok doğal güzellik bulacaksınız. Maden Deresi, sunduğu tabiat güzellikleri, dinlenme tesisleri ve restoranlarıyla ilk uğramanız gereken yerlerden biri. Türkiye’nin en büyük longoz ormanı olan Acarlar Longozu da deniz ve ormanı birleştiren muhteşem manzaralarıyla doğa yürüyüşleri için en çok tercih edilen yerler arasında.

Karadeniz ile birleşen bir set gölü olan Küçükboğaz Gölü de Karasu gezinizde size eşsiz doğa manzaraları sunacak diğer bir güzel yer. Göl, özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında harika fotoğraflar sunuyor, ayrıca olta balıkçılığı için ideal. Balık çeşitliliği açısından çok zengin olan Küçükboğaz Gölü’nde tekne gezilerine çıkarak hem dinlenebilir hem de balık tutabilirsiniz. İsterseniz Küçük Göl kıyılarındaki güzel kamp alanlarında da çadır kurabilir ya da kıyı şeridini saran balıkçı restoranlarında, gölden taze yakalanan balıkların tadını bakarak güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Karasu Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul ve Karadeniz şehirleri arasında bir kavşakta bulunan Karasu ilçesinin otobüs terminali, merkeze çok yakın ve terminalden kolayca ilçenin her mahallesine, ayrıca Akçakoca, Akkum ve İhsaniye gibi pek çok beldeye kısa sürede gidebilirsiniz.

Dolmuşlar

Dolmuşlar, terminal önünden 30 dakikada bir hareket ediyor ve ilçenin hemen her mahallesinde durakları bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal karşısındaki Erdemit Caddesi ve terminal yanındaki Şükran Caddesi üzerinde duraklarını bulabileceğiniz belediye otobüsleri ile terminalden gece saat 22:00’a kadar ilçe merkezine gidebilirsiniz.

Karasu-Kocaali Birlik Minibüsleri

Birlik minibüsleriyle Sakarya’nın yanı sıra Ereğli ve Kocaali gibi pek çok ilçeye de Karasu Terminali’nden gidebilirsiniz. Minibüs durağı terminal içerisinde bulunuyor.

Yolcu Servisleri

Yolculuk yapacağınız otobüs firmasının ücretsiz yolcu servisi olup olmadığını kontrol edebilir ve pek çok firmanın yolcularına sunduğu yolcu servisleriyle de otobüs terminalinden Karasu merkezinde pek çok ana caddeye gidebilirsiniz.

Taksi

(0264) 718 76 90 numaralı telefondan da ulaşabileceğiniz Karasu Terminal Taksi, yolcuların kısa sürede hem ilçe merkezine hem de turistik tatil beldelerine gidebilmelerini sağlıyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Karasu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Karasu otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Karasu otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Karasu otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Karasu yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Karasu 3 saat 30 dakika , Trabzon - Karasu 14 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Karasu seferleri bulunuyor?
expand_more
Sakarya Vib Turizm, Lale Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Karasu seferleri düzenliyor.
expand_less