Erbil Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Erbil Hakkında

Erbil Hakkında

Irak'ı ziyaret etmeye karar veren herkes için Erbil, mutlaka gezilmesi gereken bir şehir olarak öne çıkıyor.  Erbil, gelişen bir merkez ve Irak’taki pek çok etnik kültürün yer aldığı zengin tarihi dokusuyla benzersiz bir atmosfere sahip. Erbil şehrinde ilk görülmesi gereken yer, şehrin simgesi olan Erbil Kalesi’dir. Bu sade bir mimariyle tasarlanmış şaheser yapı, Erbil’in modernleşen manzaraları arasında bütün ihtişamıyla yükseliyor. Erbil Kalesi tarihi 8000 yıl öncesine kadar uzanıyor ve kale dünyadaki en eski yerleşim yerlerinden biri. Erbil Kalesi’nden muhteşem bir şehir manzarası da görünüyor.

Erbil Meydanı, şehrin kalesinin eteğinde yer alıyor ve çok sayıda tarihi çeşmeyle süslü. Erbil Meydanı, şehrin en popüler ve düzenli yerlerinden biri. Burada pek çok yerel restoran, çay evi ve nargile salonu bulunuyor. Erbil gezilerinde pek çok yöresel ürün bulunabildiği için tercih edilen Erbil Çarşısı, Orta Doğu’nun diğer çarşıları gibi kalabalık ve birçok benzersiz ürünle dolu. Orta Doğu’nun en iyi çarşılarından birisi olan Erbil Çarşısı, benzersiz atmosferiyle mutlaka uğramanız gereken bir yer. Şehit Sami Abdul-Rahman Parkı, Erbil şehrindeki en büyük park. Özellikle çocuklu ailelerin çok sevdiği parkta etkileyici çocuk oyun alanları bulunuyor. Parkın göletinde kayık gezileri yapılabiliyor ve gölün çevresi güzel manzaralara sahip kafeler ve çay evleriyle çevrili.

2004 Dikilitaş Anıtı, Şehit Sami Abdul-Rahman Parkı'nda gezerken göreceğiniz, “Özgürlük Özgür Değil" yazısı ile ünlü bir anıt. Jalil Khayat Mescidi Camii, Erbil'in 2007’de açılan en yeni camisi olarak karmaşık tasarımları, mozaikleri ve devasa minaresi ile görülmeye değer. Tarih meraklılarının Erbil’de mutlaka uğraması gereken Erbil Medeniyeti Müzesi de “İnsanlığın Beşiği” olarak bilinen Mezopotamya bölgesinden pek çok paha biçilmez tarihi eseri sergiliyor.

Erbil’de mutlaka görülmesi gereken diğer önemli yerler arasında, Amerika parkları gibi tasarlanmış Minare Parkı, teleferikle harika Erbil manzaraları sunan Shanidar Parkı ve 1190 yılında yapılmış etkileyici Şeyh Chooli Minaresi yer alıyor.

 

Erbil Otogarı Hakkında

Türkiye’den de otobüs seferlerinin düzenlendiği Erbil şehrinin otogarı, Erbil Kalesi ve Downtown Alışveriş Merkezi'nin yanında güzel bir konumda yolculara hizmet veriyor. Erbil Otogarı’ndan şehirde istediğiniz noktaya kolayca gitmek için otobüsler ve taksilerden faydalanabilirsiniz.

Otobüsler

Erbil Otogarı içerisinde ve çevresinde durakları olan yerel otobüs servisinin geniş bir güzergahı var. Az sayıda seferleri olan ve saatleri değişen otobüslerle Erbil’in ana caddeleri, mahalleleri ve turistik noktalarına otogardan kısa sürede gidebilirsiniz.

Taksi

Taksiler, trafiğin yoğun olduğu Erbil şehrinde yolcular tarafından çok tercih ediliyor. Oldukça ekonomik olan taksilerle Erbil Otogarı’ndan hem turistik noktalara hem de şehrin her mahallesine kolayca girmeniz mümkün. Otogar taksilerinin yanı sıra 7 gün 24 saat hizmet veren Erbil Taksi’ye de +964 783 541 0700 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Erbil Otogarı Hakkında

Irak’ın en büyük ve hareketli şehirlerinden olan Erbil’e ulaşım hizmetleri veren Erbil Otogarı, şehir merkezine yakın bir konumda, Erbil Kalesi’ne yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Otogara otobüsler ve 24 saat hizmet veren taksilerle kısa sürede gitmeniz mümkün.

Otobüsler

Erbil’in ana caddeleri, resmi daireleri ve alışveriş merkezlerinin yanı sıra turistik noktalar önünde de durakları olan otobüsler, yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım araçları arasında.

Taksi

Erbil merkezinde 7 gün 24 saat hizmet veren pek çok taksi durağı bulunuyor. Ekonomik fiyatlarla istediğiniz saatte Erbil Otogarı’na taksilerle geçebilirsiniz. Erbil Taksi’ye +964 783 541 0700, OBR Taksi durağına ise +964 750 022 0088 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Erbil Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Erbil otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Erbil otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Erbil otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Erbil yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Erbil 18 saat , Ankara - Erbil 11 saat 30 dakika , Adana - Erbil 12 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Erbil seferleri bulunuyor?
expand_more
Can Diyarbakır Turizm, Özlem Cizre Nuh, Lider İstanbul Türkiye’nin birçok şehrinden Erbil seferleri düzenliyor.
Erbil Ortalama Sıcaklık
 • Cumartesi
  17 /Hava Durumu
 • Pazar
  18 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  18 /Hava Durumu
 • Salı
  21 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  20 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  18 saat schedule
 • Ankara
  11 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
map placeholder
expand_less