Erbil Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Erbil Hakkında

Erbil Hakkında

Irak'ı ziyaret etmeye karar veren herkes için Erbil, mutlaka gezilmesi gereken bir şehir olarak öne çıkıyor.  Erbil, gelişen bir merkez ve Irak’taki pek çok etnik kültürün yer aldığı zengin tarihi dokusuyla benzersiz bir atmosfere sahip. Erbil şehrinde ilk görülmesi gereken yer, şehrin simgesi olan Erbil Kalesi’dir. Bu sade bir mimariyle tasarlanmış şaheser yapı, Erbil’in modernleşen manzaraları arasında bütün ihtişamıyla yükseliyor. Erbil Kalesi tarihi 8000 yıl öncesine kadar uzanıyor ve kale dünyadaki en eski yerleşim yerlerinden biri. Erbil Kalesi’nden muhteşem bir şehir manzarası da görünüyor.

Erbil Meydanı, şehrin kalesinin eteğinde yer alıyor ve çok sayıda tarihi çeşmeyle süslü. Erbil Meydanı, şehrin en popüler ve düzenli yerlerinden biri. Burada pek çok yerel restoran, çay evi ve nargile salonu bulunuyor. Erbil gezilerinde pek çok yöresel ürün bulunabildiği için tercih edilen Erbil Çarşısı, Orta Doğu’nun diğer çarşıları gibi kalabalık ve birçok benzersiz ürünle dolu. Orta Doğu’nun en iyi çarşılarından birisi olan Erbil Çarşısı, benzersiz atmosferiyle mutlaka uğramanız gereken bir yer. Şehit Sami Abdul-Rahman Parkı, Erbil şehrindeki en büyük park. Özellikle çocuklu ailelerin çok sevdiği parkta etkileyici çocuk oyun alanları bulunuyor. Parkın göletinde kayık gezileri yapılabiliyor ve gölün çevresi güzel manzaralara sahip kafeler ve çay evleriyle çevrili.

2004 Dikilitaş Anıtı, Şehit Sami Abdul-Rahman Parkı'nda gezerken göreceğiniz, “Özgürlük Özgür Değil" yazısı ile ünlü bir anıt. Jalil Khayat Mescidi Camii, Erbil'in 2007’de açılan en yeni camisi olarak karmaşık tasarımları, mozaikleri ve devasa minaresi ile görülmeye değer. Tarih meraklılarının Erbil’de mutlaka uğraması gereken Erbil Medeniyeti Müzesi de “İnsanlığın Beşiği” olarak bilinen Mezopotamya bölgesinden pek çok paha biçilmez tarihi eseri sergiliyor.

Erbil’de mutlaka görülmesi gereken diğer önemli yerler arasında, Amerika parkları gibi tasarlanmış Minare Parkı, teleferikle harika Erbil manzaraları sunan Shanidar Parkı ve 1190 yılında yapılmış etkileyici Şeyh Chooli Minaresi yer alıyor.

 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Erbil Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Erbil
480 TL91 sa 48 dk
roomİzmir - Erbil
900 TL26 sa 14 dk
roomAnkara - Erbil
380 TL27 sa 30 dk
roomAdana - Erbil
450 TL216 sa 29 dk
roomBursa - Erbil
800 TL17 sa
roomAntalya - Erbil
800 TL15 sa 45 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Erbil otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Erbil otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Erbil otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Erbil yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Erbil 16 saat , Ankara - Erbil 12 saat 30 dakika , Adana - Erbil 13 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Erbil seferleri bulunuyor?
expand_more
Can Diyarbakır Turizm, Özlem Cizre Nuh, Özlem İstanbul Türkiye’nin birçok şehrinden Erbil seferleri düzenliyor.
Erbil Ortalama Sıcaklık
 • Pazar
  38 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  36 /Hava Durumu
 • Salı
  37 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  37 /Hava Durumu
 • Perşembe
  38 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  16 saat schedule
 • Ankara
  12 saat schedule
 • Adana
  13 saat schedule
map placeholder
expand_less