Erbaa Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Erbaa Hakkında

Çok sayıda sebze ve meyvenin yetiştirilmesine uygun verimli ovaların üzerinde kurulan Erbaa, günümüzde 100 bine yaklaşan nüfusu ile Tokat sınırlarında bulunan en büyük ilçelerden. Gelişmiş ekonomisi sayesinde Tokat’ın diğer ilçeleri ve çevrede bulunan illerden hayli fazla göç alan Erbaa’nın Arapça kökenli kelime karşılığı ‘’dört’’ anlamına geliyor. Milattan önce 5 bin yıl öncesine kadar uzanan tarihi sayesinde ilçede yapılan kazılarda pek çok enteresan arkeolojik esere rastlanıyor. Geyik ve boğa gibi hayvan figürleriyle süslenen heykeller, mızraklar, hançerler, çanak ve çömlekler Erbaa kazılarında bulunan parçalardan bazıları. Özellikle Horoztepe ve civarında gerçekleşen çalışmalarda elde edilen parçalar, günümüzde Türkiye’nin farklı illerinde yer alan müzelerde turistlerle buluşuyor. 

Tokat şehir merkezinden toplu taşıma sayesinde yaklaşık 1 saatte seyahat edilebilen Erbaa’ya Türkiye’nin hemen her şehrinden otobüs yolculuğu yapmak mümkün. Üstelik ilçeye yolcuların yoğun ilgisi nedeniyle şehirler arası otobüslerin sefer sıklıkları da hayli fazla. İstanbul’dan otobüsle yola çıktığınızda Erbaa’ya ortalama 9 saatte, Ankara’dan ise yine tahmini olarak 7 saatte gelebilirsiniz. 

Günümüzden 6 bin sene öncesine tarihlenen Horoztepe Höyüğü, Erbaa’ya son derece yakın. İlçeye seyahat ettiğinizde ilk olarak merkezin birkaç kilometre dışında bulunan eski höyüğün yolunu tutabilirsiniz. Bölgede bulunan parçaların yapısı nedeniyle uzmanlar tarafından Alacahöyük’e benzetilen Horoztepe’den elde edilen eserlerin bazıları şimdilerde başkent Ankara'da yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde arkeoloji meraklılarını bekliyor. Erbaa’nın büyük kısmını kuş bakışı seyretmek için gelebileceğiniz Şahin Tepesi ise aynı zamanda ilçede kahve veya çay keyfi için son derece ideal bir adres. Ayrıca Pontus Krallığı döneminde yaptırılan ve günümüzde neredeyse tamamen yıkılan Boğazkesen Köprüsü’nden kalanları, adeta tablo güzelliğindeki görüntüsüyle baş döndüren Düden Gölü’nü, yüzyıllar öncesinde Erbaa yakınlarında inşa edilen Emeri Kalesi’ni ve tam olarak hangi yılda yapıldığı kesinlik kazanmayan Silahtar Ömer Paşa Camii’ni görebilirsiniz. Nohut yahnisi, Tokat kebabı ve kuşburnu reçeli ise Erbaa seyahatinizde tadabileceğiniz enfes yöresel tatlardan bazıları.

Erbaa Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Tokat’ın Erbaa ilçesinde yolculara hizmet veren otobüs terminalinden ilçe merkezine ulaşmak için yolcu servislerini, taksileri veya minibüsleri kullanabilirsiniz. Servisler ve taksiler pratikliği ile öne çıkan seçenekler arasında. Minibüsler ise servis beklemeden yola çıkmak isteyenler için ideal. 

Minibüs  

Erbaa Otobüs Terminali’ne indikten sonra servislerin hareket saatini beklemeden hızlıca minibüse binebilirsiniz. Erbaa ilçe merkezini neredeyse baştan sona dolaşan minibüsler bu anlamda ilçeye seyahat edenlere büyük rahatlık sağlıyor. Üstelik Erbaa Terminali’nden Tokat’ın diğer ilçelerine hareket eden minibüslere de aktarma yapmak mümkün. 

Taksi

Erbaa Terminali’nde yolculara kolaylık sağlayan bir diğer ulaşım aracı ise taksiler. Terminalden bineceğiniz taksilerle yaklaşık 10 dakika içinde Erbaa ilçe merkezinin farklı noktalarına erişebilirsiniz. Seyahatiniz sona erdiğinde ödeyeceğiniz ücretle ilgili bilgiyi ise terminalde hizmet veren taksilerin sürücülerinden edinebilirsiniz. 

Yolcu Servisleri 

Türkiye’nin çeşitli ilçe ve illerinden Erbaa’ya sefer düzenleyen otobüs firmaları yolculara servis hizmeti veriyor. Bu sayede isterseniz terminalden direkt olarak servis araçlarına binebilir ve böylece ücret ödemeden Erbaa ilçe merkezine erişebilirsiniz. Erbaa Terminali’nden kalkan servislerin saatleri ise otobüslerin terminale varış saatine bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Erbaa Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Erbaa otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Erbaa otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Erbaa otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Erbaa yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Erbaa 11 saat 30 dakika , İzmir - Erbaa 15 saat 30 dakika , Ankara - Erbaa 6 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Erbaa seferleri bulunuyor?
expand_more
Esadaş Turizm, Erbaa Seyahat, Özlem Ardahan Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Erbaa seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  11 saat schedule
 • İzmir
  15 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Adana
  9 saat schedule
 • Bursa
  11 saat schedule
 • Antalya
  15 saat schedule
map placeholder
expand_less