Elbistan Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Elbistan Hakkında

Yerleşik nüfusu 150 bine yaklaşan Elbistan, Kahramanmaraş’ın geçmişi çok eskiye uzanan tarihi ilçelerinden. Doğu Anadolu, Akdeniz ve İç Anadolu’nun adeta kavşak noktasında yer alan Elbistan'ın il merkezine uzaklığı ise yaklaşık 165 kilometre. Yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen Ulu Camii, ilçe merkezinde görülebilecek önemli eserlerden sadece biri. Osmanlı dönemi yapısı olduğu tahmin edilen caminin yanı sıra Elbistan’da gezerken ‘’Cami-i Atik’’ olarak da bilinen Çarşı Camii, bölgedeki yüksek bir tepenin üzerinde taştan inşa edilen Kız Kalesi ve 700 yıldan uzun süredir tüm heybetiyle yükselen Himmet Baba Camii gibi yapıları görebilirsiniz. İlçe merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta yer alan Karahöyük ise özellikle Hitit ve Roma dönemlerinden geriye kalanlara tanıklık etmek için gelebileceğiniz diğer bir turistik nokta. 

İlçe merkezinden geçen Ceyhan Nehri, kuşkusuz Elbistan’ın çok daha güzel ve cezbedici bir yerleşim haline gelmesinde büyük pay sahibi. Gündüzleri ilçenin tarihi eserlerini gördükten sonra akşam olduğunda nehrin çevresinde keyifli gezintilere çıkabilirsiniz. Elbistan’ın yakınlarında bulunan kaplıcalar ise bol mineralli suları sayesinde uzun zamandır ilçeyi ziyaret edenlere şifa dağıtmaya devam ediyor. Bölgedeki kaplıcaların özellikle böbrek rahatsızlıkları ile metabolizma hastalıklarına ve karaciğere iyi geldiği biliniyor. 

Osmanlı Devleti sınırlarına son dahil olan Anadolu beyliği olarak bilinen Dulkadiroğulları Beyliği’nin tarihteki başkenti Elbistan’a Türkiye’nin pek çok ilçe ve il merkezinden otobüslerle direkt ulaşmak mümkün. Özellikle yaz aylarında ülkenin dört bir yanından ve yurt dışından ilçeye gelenlerin sayısı artıyor. Yükselen talebe bağlı olarak Elbistan’a bu dönemde ek otobüs seferleri düzenlenebiliyor. İlçe merkezi ve çevresinde bulunan turistik noktaların çoğunu ise toplu taşıma araçlarını kullanarak görebilirsiniz.

Elbistan Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Elbistan ilçe merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan otobüs terminalinden merkeze servis araçları ve minibüslerle erişim sağlanıyor. Taksiler ise terminalde zaman kaybetmeden merkeze gelmek isteyenler için ideal. 

Servis Aracı  

Elbistan Otobüs Terminali içinden hareket eden servis araçlarına bindiğinizde ortalama 8 dakikada ilçe merkezinde inebilirsiniz. İlçenin yolcularına ücretsiz hizmet veren servisler sayesinde terminal ile Elbistan’ın çeşitli mahalleleri arasında yolculuk oldukça rahat. Üstelik servis araçlarına binerek Elbistan çevresinde yer alan diğer yerleşimlere de seyahat edebilirsiniz. 

Minibüs   

Genellikle 8-10 dakika içinde yolcuları terminalden Elbistan ilçe merkezine ulaştıran minibüsler ise bu rotada tercih edebileceğiniz bir başka alternatif. Minibüslerin ücretlerini doğrudan sürücülerden öğrenebilir ve ödemenizi nakit olarak yapabilirsiniz. 

Taksi 

Elbistan Otobüs Terminali’nde fazla beklemeden merkeze doğru yola çıkmak isteyen yolcular terminal önünde bulunan taksilere binebilirler. Taksiyle arada bulunan yaklaşık 10 dakikalık mesafeyi son derece kısa sürede aşabilirsiniz. Üstelik araçların bagajlarına bavullarınızı da rahatça yerleştirebilirsiniz. Elbistan Otobüs Terminali’ne indiğinizde uygun taksi bulunmaması durumunda görevlilerden yardım alarak araç çağırabilirsiniz.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Elbistan Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Elbistan otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Elbistan otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Elbistan otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Elbistan yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Elbistan 15 saat , İzmir - Elbistan 17 saat , Ankara - Elbistan 9 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Elbistan seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Mardin Seyahat, Adıyaman Anka Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Elbistan seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  14 saat schedule
 • İzmir
  17 saat schedule
 • Ankara
  9 saat schedule
 • Adana
  6 saat schedule
 • Bursa
  15 saat schedule
 • Antalya
  15 saat schedule
map placeholder
expand_less