Çerkeş Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Çerkeş Hakkında

Çankırı şehir merkezine yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta konumlanan Çerkeş, aynı zamanda şehrin 12 ayrı ilçesinden biri. Yaygın inanışa göre ilçe, adını sahip olduğu geniş ve verimli tarım arazilerinden alıyor. Eskipazar, Kızılcahamam ve Gerede gibi ilçelerle komşu olan Çerkeş’in nüfusu ise 20 bine yaklaşıyor. Çevresini saran gelişmiş sanayi tesisleri sayesinde ekonomik olarak hızla kalkınan ilçe, çalışmak için buraya gelenlerle birlikte göç almaya devam ediyor. Özellikle gıda üretim ve tekstil üzerine yoğunlaşan tesisler, ekonominin canlanmasında etkili olan başlıca faktörlerden. Üstelik Çerkeş ve civarında bal üretimi de hayli gelişmiş durumda. Kendine has özellikleriyle bilinen Çerkeş balı, şehir dışından gelen ziyaretçilerin fazlasıyla ilgi gösterdikleri hediyeliklerden.  

İç Anadolu ile Marmara Bölgesi arasındaki karayollarının ortasında yer alan Çerkeş’e merkezi sayılabilecek konumu sayesinde ulaşım hayli rahat. Çevredeki pek çok şehirden ilçeye direkt otobüs seferleri düzenleniyor. Eğer bulunduğunuz yerden doğrudan Çerkeş’e yolculuk yapma şansınız yoksa, önce Çankırı kent merkezine seyahat edebilir ve buradan ilçeye gelen araçları kullanabilirsiniz. Zonguldak ile Ankara arasında yolcu taşıyan demiryolu hattı ise ulaşımda tercih edebileceğiniz diğer bir seçenek.  

Doğayla başbaşa kalabileceğiniz muazzam dinlenme ve piknik alanlarına sahip ilçede ‘’Dokuzkardeşler Çamı’’ adıyla bilinen tarihi ağacı görebilirsiniz. 200 yıldan yaşlı olduğu tahmin edilen ağaç, Çerkeş halkı tarafından da sıkça ziyaret ediliyor. Bölgede ayrıca günümüze dek sadece sınırlı bir bölümü ulaşabilen geleneksel Çerkeş evlerini ziyaret edebilirsiniz. Kerpiç, kiremit ve kesme taş gibi malzemelerden yapılan evler genellikle iki kattan meydana geliyor. Üstelik klasik Osmanlı tarzını yansıtan evlerden biri ziyaretçiler tarafından gezilebiliyor. ‘’Baş oda’’ adı verilen bölümler ise çeşitli motiflere sahip süslemeleriyle Buldan evlerinin şüphesiz en fazla dikkate değer kısımlarından. Kışlık ve yazlık olarak iki bölüme ayrılan evlerde temizlik için kullanılan geleneksel banyolarla yorgan gibi eşyaların saklandığı depolar yer alıyor. İlçede ayrıca IV. Murat Hamamı ve Kemer Köprü gibi Osmanlı mimarisinin diğer seçkin örneklerinden bazılarını da görebilirsiniz. Eğer ailenizle birlikte piknik yapmak ve Çerkeş’in adeta sakinlik aşılayan doğasında dinlenmek isterseniz, Işıkdağı gibi mesire yerlerinin yolunu tutabilirsiniz.

Çerkeş Otogarı Hakkında

Çankırı'nın güzel ilçelerinden biri olan Çerkeş ilçesinde Hükümet Caddesi üzerinde, merkezi bir konumda hizmet veren Çerkeş Otogarı’na ister yürüyerek ister belediye otobüsleri, taksiler ve ilçe minibüsleriyle pek çok noktadan kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

Belediye Otobüsleri

Çerkeş Meslek Yüksekokulu, Atatürk Bulvarı ve Çerkez Devlet Hastanesi gibi yoğun noktaların yanı sıra Cumhuriyet Mahallesi ve Yenikent Mahallesi gibi büyük mahallelerde de duraklarını görebileceğiniz belediye otobüsleri, Çerkeş Otogarı’na gitmek için en çok kullanılan araçlar arasında.

Minibüsler

Bölgesel ulaşım amaçlı hizmet veren minibüslerle Çerkeş ana caddelerinin yanı sıra Çerkeş ilçesine bağlı köyler ve Çankırı'nın diğer ilçelerinden de otogara her saat kolaylıkla geçmeniz mümkün.

Taksiler

Otogarın bulunduğu Hükümet Caddesi'nde 7 gün 24 saat hizmet veren Çerkeş Taksi’ye 0376 766 37 47, Kaleönü Caddesi'nde durağını görebileceğiniz Çiçek Taksi durağına ise 0376 766 13 64 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Çerkeş Otogarı Hakkında

Çankırı’ya 83 kilometre uzaklıktaki Çerkeş ilçesinin otogarı, ilçe merkezinin ortasında Hükümet Caddesi üzerinde Çerkeş Kaymakamlığı’nın yanında yolculara hizmet veriyor. Fazla bavulunuz yoksa kısa bir yürüyüşle Çerkeş Otogarı’ndan ilçe merkezinde pek çok önemli noktaya rahatça gidebilirsiniz. Yolculara sağlanan belediye otobüsleri, taksiler, ilçe içi ve ilçeler arası minibüsler ile de otogardan hem ilçe merkezine hem de Çankırı merkezi, ilçeleri ve köylerine otogardan kısa sürede ulaşmanız mümkün.

Belediye Otobüsleri

Çerkeş Otogarı önündeki Hükümet Caddesi, çevresindeki Boyadere Caddesi ve Taşpınar Caddesi üzerinde duraklarını görebileceğiniz belediye otobüsleri ile Çerkeş’in her mahallesine rahatça gidebilirsiniz. Kolayca bulunabildiği için yolcular tarafından tercih edilen belediye otobüsleri ile Çerkeş Meslek Yüksekokulu, Atatürk Bulvarı, Çankırı Çerkeş Devlet Hastanesi, Aynur Bektaş Caddesi, Kınık Caddesi gibi yoğun yerlerin yanı sıra Yeni Kent Mahallesi, Karamuklu Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Karalar Mahallesi ve İstasyon Mahallesi gibi binlerce nüfuslu mahallelere de kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Otogar çevresinde duraklarını göreceğiniz Çerkeş ilçe içi minibüsleriyle hem ilçenin ana caddelerine hem de resmi dairelere otogardan kolayca gidebilirsiniz. Çerkeş Otogarı içinden her saat hareket eden ilçeler arası ulaşım sağlayan minibüslerle ise başta Çankırı olmak üzere Bayramören, Eldivan, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun, Kurşunlu, Orta, Şabanözü, Yapraklı ve Atkaracalar gibi bütün ilçelerine ve köylerine gitme şansınız var.

Taksi

Hükümet Caddesi üzerinde durağı bulunan Terminal Taksi’ye 0376 766 37 47 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz. Çerkeş Otogarı’ndan taksi kullanarak ilçe merkezine ve Çerkeş’in turistik noktalarına kısa sürede ekonomik fiyatlarla gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çerkeş Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Çerkeş otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Çerkeş otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Çerkeş otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Çerkeş yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Çerkeş 7 saat 30 dakika , İzmir - Çerkeş 11 saat , Ankara - Çerkeş 2 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Çerkeş seferleri bulunuyor?
expand_more
Erbaa Seyahat, Lüks Amasya İtimat, Bizim Iğdır Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Çerkeş seferleri düzenliyor.
expand_less