Bor Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bor Hakkında

İlçe ile aynı ismi taşıyan ovanın üzerinde yer alan Bor, bağlı bulunduğu Niğde şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan bir yerleşim. İç Anadolu’nun adeta kalbine yerleşen ilçeye ulaşmak için İzmir, Ankara, Bursa, İstanbul ve Antalya gibi büyük kentlerden hareket eden şehirler arası otobüslerden yararlanmak mümkün. Ayrıca Kayseri, Nevşehir ve Adana’da bulunan havalimanlarından yine otobüslere aktarma yaparak da Bor’a ulaşılabiliyor. Etrafı Melendiz ve Hasan Dağı ile çevrelenen ilçe, geçmişte özellikle Hititler döneminde hayli önemli bir merkez olarak anılıyordu. Bor’da ayrıca Hititlerden daha sonra bölgeye hakim olan Romalılardan kalan pek çok muazzam eser de yer alıyor. 

Bor’un merkezinden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Tyana Antik Kenti, kuşkusuz ilçe ve civarında en fazla görülmek istenen tarihi alanlardan. Eski yüzyıllarda bölgede süregelen Roma hakimiyetinden kalan kent, özellikle devasa su kemerleri ve antik havuzuyla biliniyor. İlçede her hafta Salı günleri kurulan pazar ise aynı zamanda Bor ile ilgili meşhur deyişlerin kaynağını oluşturan çok eski bir geleneğin temsilcisi. İlçenin çevresini saran üzüm bağları ve meyve bahçeleri ise buraya ‘’Yeşil Bor’’ adı verilmesinin başlıca nedenlerinden. Günümüzde hızla artan şehirleşme nedeniyle bahçe ve bağların bir kısmının yerinde modern apartmanlar yükselmiş olsa da Bor’a seyahat ettiğinizde halen pek çok muhteşem yeşil alanı görebilirsiniz. 

1400’lü yılların başında Karamanoğulları tarafından yaptırılan Alaaddin Camii, Bor gezisi sırasında ziyaret edilebilecek en güzel eserlerden. Üstelik dikdörtgen şeklinde tasarlanan caminin içinde de en az dışında olduğu kadar dikkate değer detaylar mevcut. Bor’a seyahat ettiğinizde genellikle kırmızı et veya tavukla hazırlanan enfes yöresel yemeklerle kurulan sofraların tadını çıkarabilirsiniz. Geleneksel taş fırında pişen tahinli pidelerin yanı sıra kuzu eti, biber ve sarımsakla yapılan Niğde tava, tarhana, pirinçle hazırlanan elma dolması ve etli bamya ilçede tadılabilecek iştah açıcı lezzetlerden bazıları. Üstelik sıcak yaz günlerinde serinlemek için dilerseniz yörenin meşhur gazozunu tercih edebilirsiniz. Karasal iklimin etkisini fazlasıyla hissedeceğiniz yerleşimlerden olan Bor’da özellikle gündüz ve gece arasında sıcaklık farkı hayli yüksek. Bu nedenle ilçeye yaz aylarında geliyor olsanız dahi yanınızda aniden serinleyebilen havaya karşı koruyacak ince bir ceket bulundurmayı ihmal etmeyin.

Bor Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçenin tam ortasında bulunan otobüs terminalinden yürüyerek veya sunulan çeşitli ulaşım araçlarından birini seçerek kolayca istediğiniz noktaya gidebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal çıkış kapısı önündeki Terminal Caddesi ve İzzet Can Bulvarı üzerinde durakları bulunan özel halk otobüsleri ile kısa sürede ilçenin her mahallesine gidebilirsiniz.

Minibüsler

Bor ilçe minibüslerini terminal içindeki duraklarında bulunabilir ve bu minibüslerle hem ilçe merkezine hem de Niğde, Kaynarca, Sazlıca ve Bahçeli gibi komşu il, ilçe ve köylere gidebilirsiniz. İlçe içi minibüsler her yarım saatte bir; köy minibüsleri ise saat başı hareket ediyor.

Taksi

Terminal çıkış kapısı yanında bulabileceğiniz taksiler ile istediğiniz saatte konforlu bir şekilde ilçe merkezine gidebilirsiniz. Terminal taksi durağı 24 saat hizmet veriyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bor Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bor otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bor otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bor otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bor yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bor 10 saat 30 dakika , İzmir - Bor 11 saat 30 dakika , Ankara - Bor 3 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bor seferleri bulunuyor?
expand_more
Niğde Aydoğanlar, Niğde İnan Turizm, Niğde Vip Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Bor seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  11 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Adana
  2 saat schedule
 • Bursa
  9 saat schedule
 • Antalya
  9 saat schedule
map placeholder
expand_less