Berlin Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Berlin Hakkında

Batı Avrupa ülkelerinden Almanya'nın başkenti Berlin aynı zamanda tüm kıtanın önde gelen eğlence ve kültür merkezleri arasında gösteriliyor. Nüfusu 4 milyona yaklaşan şehir kafeleri, gece kulüpleri ve sanat galerileri ile her daim yaşayan bir yer. Eyalet başkenti olan şehir bir dönem Doğu ve Batı Berlin olarak ikiye ayrılmıştı. Berlin Duvarı'nın yıkılmasının ardından tekrardan birleşen şehirde ziyaret edebileceğiniz müzelerin sayısı hayli fazla. Avrupa'nın en fazla yeşil alana sahip yerleşimlerinden olan Berlin'de gezerken bisikletleri kullanabilir veya şehrin hemen her noktasına giden toplu taşımadan yararlanabilirsiniz. Ülkenin başkenti olmasına karşın düzenli yapısını büyük ölçüde koruyan şehirde özellikle kış aylarında hava sıcaklığı hayli düşük değerlere inebiliyor. Karasal iklimin etkisindeki Berlin'den bahar ve yaz aylarında ise modern caddelerde dolaşarak ve adeta ormanı andıran geniş parklarda keyif yaparak şehrin tadını çıkarabilirsiniz.  

Göz kamaştıran yeşil alanları ve parklarının yanı sıra hayli zengin bir tarihi de barındıran Berlin'de gezerken şehrin simgesel yapılarından olan Brandenburg Kapısı mutlaka görülmeli. 1700’lü yılların sonlarında inşa edilen kapının çevresindeki heykeller tıpkı kendisi gibi dikkat çekici. Devasa büyüklükteki cam kubbesi ile göz kamaştıran Alman Parlamento Binası ise Berlin'de görülebilecek diğer bir muazzam yapı. Rönesans mimarisinden izler taşıyan binanın kubbesine çıkmak isterseniz bunun için önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmayın.

5 farklı müzeye ev sahipliği yapan Müzeler Adası Berlin'de kültür ve sanat yaşamının kalbinin attığı noktaların başında sayılabilir. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan adada yer alan müzelerde binlerce farklı eser ziyaretçilerle buluşuyor. Şehrin görkemli mimari yapılarından olan Berlin Katedrali, etkileyici mimarisinin yanı sıra tepesine çıkanlara muhteşem bir panoramik Berlin manzarası vaat ediyor. Bazı dönemlerde etkinlik ve konserler için de kullanılan katedrali her gün ziyaret edebilirsiniz. Yahudilere uygulanan soykırımda hayatını kaybedenlere adanan Holocaut Anıtı ile pek çok Türkü barındırması sayesinde ‘’Küçük İstanbul’’ olarak da anılan Kreuzberg ise Berlin gezisi sırasında görebileceğiniz diğer önemli adresler. Yeme içme anlamında neredeyse sonsuz seçenek sunan şehirde Alman lezzetlerinin yanında döner ve kebap gibi Türk mutfağından örnekleri kolayca bulabilirsiniz. Berlin’de hayli popüler olan ''Currywurst'' sosisin üzerinde köri ve ketçap ilave edilerek hazırlanan bir yiyecek. Ayrıca birbirinden enfes pasta çeşitleri ile meşhur Alman biraları da ülkenin başkentinde denemeye değer.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Seyahat Yazılarında Berlin
arrow_back
arrow_forward
Tüm Yazılar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Berlin otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Berlin otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Berlin otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Berlin Ortalama Sıcaklık
 • Salı
  21 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  22 /Hava Durumu
 • Perşembe
  22 /Hava Durumu
 • Cuma
  18 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  15 /Hava Durumu
map placeholder
expand_less