Bağdat Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bağdat Hakkında

Binlerce yıl boyunca Ortadoğu coğrafyasının önde gelen kültür merkezlerinden olan Bağdat günümüzde Irak’ın başkenti. Özellikle son yıllarda geçirdiği pek çok çatışmaya rağmen şehir halen turistik anlamda önemini büyük ölçüde koruyor. Dicle Nehri'nin kıyısında inşa edilen Abbasi Sarayı, Bağdat’a Abbasi hakimiyeti döneminden miras kalan tek eser olma özelliğini taşıyor. Son derece görkemli ve büyüleyici bir mimariye sahip saray günümüzde üniversite olarak hizmet veriyor. Su Sarayı olarak da hafızalara yerleşen Al-Faw ise İran’a karşı kazanılan zaferi kutlamak amacıyla Saddam Hüseyin tarafından inşa ettirilen bir yapı.

Bağdat’ta gezerken ayrıca ülkenin farklı noktalarından toplanan eserlerin sergilendiği Irak Ulusal Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Mezopotamya'nın binlerce yıllık kadim geçmişini gözler önüne seren Irak Ulusal Müzesi, savaş yılları sırasında Amerikan askerleri tarafından büyük ölçüde yağmalandı. Ancak buradan kaçırılan eserler daha sonra müzeye iade edildi. Yaklaşık 200 bin kadar parçaya ev sahipliği yapan müzeye Bağdat şehir merkezindeki pek çok yerden rahatlıkla ulaşmak mümkün. Altın rengindeki kubbeleriyle göz kamaştıran Kazımeyn Camii, şehirde turistler tarafından en fazla ziyaret edilen tarihi ibadethanelerden. İran ile Irak arasında gerçekleşen savaş sırasında hayatını kaybeden askerlerin anısını yaşatmak için inşa edilen Şehitler Anıtı ise Bağdat’ta görülebilecek önemli noktalardan bir diğeri. Nehrin doğu kıyısında inşa edilen anıt; kütüphane, konferans salonu ve müze gibi bölümleri barındırıyor. Uzun süre devam eden savaşın izlerini halen tam olarak silemeyen Bağdat'ta alışveriş için kent merkezindeki çarşı ve pazarları tercih edebilirsiniz. Enteresan motifleriyle dikkat çeken kilimler ile çay ve kahve şehirden satın alınabilecek ürünlerin başında geliyor.  

Bağdat'ta özellikle yaz ayları kavurucu sayılabilecek denli sıcak geçebiliyor. Bu nedenle şehre yolculuk için kısmen ılıman sayılan bahar ayları çok daha ideal. Sene boyunca hayli az yağış alan Bağdat’ı ayrıca kış döneminde de ziyaret edebilirsiniz. Eğer Ortadoğu sinemasına ilginiz varsa, Eylül ayında gerçekleşen Bağdat Uluslararası Film Festivali sırasında şehre seyahat edebilirsiniz. Bağdat'a ulaşmak için kent merkezine yaklaşık 16 kilometre mesafedeki Bağdat Uluslararası Havalimanı’na uçabilirsiniz. Eğer Irak’ın farklı şehirlerinden Bağdat'a gelmeniz gerekiyorsa yine uçak veya otobüs yolculuğu gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bağdat otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bağdat otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bağdat otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bağdat yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
Ankara - Bağdat 19 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bağdat seferleri bulunuyor?
expand_more
Özlem Cizre Nuh Türkiye’nin birçok şehrinden Bağdat seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
  • Ankara
    19 saat schedule
map placeholder
expand_less