Kışın şömine keyfi yapabileceğiniz 5 yer

muratekinay

Kış gelince soğuklardan kaçıp sıcak bir şöminenin başında keyif yapmaktan daha iyi ne olabilir? Yanan odunların yaydığı sıcaklıkla ısınırken çayınızı veya kahvenizi yudumlayabileceğiniz bu 5 yerin her biri denemeye değer!

İçindekiler

1- Asma Han – Alaçatı

Küçük otelleriyle ünlü Alaçatı'nın yaz kış en popüler tesislerinden biri olan Asma Han, kış aylarında şöminesi ile gezginleri çekiyor. Alaçatı sokaklarında dolaşıp sıcak bir çay veya kahve içebilirsiniz. Yazın gelenler içinse, çimlerde veya sahilde uzanıp tüm gün keyif yapmak seçenekler arasında. Alaçatı'ya ulaşmak için önce İzmir'e uçmalısınız. İzmir'e güncel uçuş fırsatları için tıklayın.

asma han

Uçak Bileti

2- Yeniköy Kahvesi – İstanbul

Ortasında bulunan şömine ile ısınırken İstanbul Boğazı'nı seyredebileceğiniz Yeniköy Kahvesi kışın İstanbul'da olanlar için en keyifli yerlerden biri. Burada sıcak bir mola verdikten sonra Tarabya veya İstinye sahilinde yürüyebilirsiniz. Bu kış İstanbul'a uçmak isteyenler, acele edin.

yeniköy kahvesi

3- Kırkınca Evleri – Şirince

İzmir'in adı gibi şirin köyü Şirince kışın biraz daha sakin ancak bu durum kış mevsiminde burada tatil yapmaya engel değil. Köyde bulunan Kırkınca Evleri gibi tesislerde kitabınızı okurken şöminenin başında arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle uzun uzun sohbet edebilirsiniz. Şirince'nin şarapları ve sakızlı lezzetlerinin adını duymayan yok! Tüm bunların tadına bakmak için planları daha fazla ertelemeyin ve bu kış Şirince'nin yolunu tutun. 

şirince

4- Beyaz Ev – Ağva

Latince'de iki dere arasına kurulmuş köy anlamına gelen Ağva, Yeşilçay ve Göksu nehirlerinin ortasında yer alıyor. İstanbul'a yakınlığı ile hafta sonu şehirden kaçmak isteyenleri çeken Ağva'da kış aylarında gelinebilecek en iyi yerlerden biri Beyaz Ev. Sabahları doğanın içinde yürüyüş yaptıktan sonra buraya gelip şöminenin keyfini sürebilirsiniz. Ağva'ya günübirlik turlar düzenleniyor ancak buraya gelmek için en iyi seçeneklerden biri araç kiralamak. Hafta sonu civarda köy kahvaltısı yapabileceğiniz çok sayıda yer de var. Ağva'da başka nerelerde kalınır diyenlere ise Ağva otellleri burada.

5- Şömineli Salon – Uludağ

Ülkemizde kış tatili denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Uludağ'a yolunuz düşerse, Kervansaray Hotel'in şömineli salonunda minderlerin üzerinde yayılabilirsiniz. Kış aylarında hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen gezginleri buluşturan bu yerde kayak yapanları izlemek de seçenekler arasında. Uludağ'a kadar gelmişken sucuk ekmek keyfi yapmadan ve teleferikle yükseklere çıkarak manzaraya bir de buralardan bakmadan ayrılmayın. Uludağ, aynı zamanda ülkemizde kış tatili yapmak için en iyi yerler arasında. Yurdumuzdan diğer kış tatili rotalarını keşfetmek için acele edin. Uludağ'da kalabileceğiniz otellere göz atmak isterseniz de tıklayın yeter.

şömineli salon


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN