Safranbolu Otelleri

En uygun Safranbolu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Safranbolu otellerini listele.

Safranbolu Hakkında

Eskiden Türkiye’nin en önemli ticaret merkezlerinden biri olan Safranbolu, Karabük’ün en şirin ilçesi ve her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Safranbolu’daki tarihi yapıların birçoğunun tarihi 1320’li yıllara kadar uzanıyor. Karabük’ün kuzeyinde yer alan Safranbolu’da zamanında Lidyalılar, Persler, Hititler, Frigler gibi birçok medeniyet yaşamış. Kültürü, tarihi dokusu, cumbalı evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları ve daha birçok doğal güzelliği ile ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim yaşatan Safranbolu’nun tamamını gezmek için en az 1-2 gününüzü ayırmalısınız. Safranbolu’nun meşhur evlerini ilk bakışta Şirince’dekilere benzetebilirsiniz. Evlerin en önemli özellikleri, büyük avluları, evlerdeki her odada ayrı bir banyo bulunması, ahşap işlemeli tavanları ve inşa edilirken hiçbir evin bir diğerinin ışığını kesmeyecek şekilde tasarlanmış olması. Safranbolu’da başlıca gezilecek yerler, 1900’lü yıllarda inşa edilen Hükümet Konağı’ndaki Kent Tarihi Müzesi, Gümüş Eski Çarşı’sı ile ünlü Tokatlı Kanyonu ve Osmanlı döneminden kalma Cinci Hanı ve Hamamı.

Her bütçeye uygun konaklama alternatifi sunan Safranbolu’da birkaç cumbalı ev de butik otel olarak hizmet veriyor. Dilerseniz Karabük merkezinde de konaklayabilirsiniz. Karabük merkeze göre çok daha gelişmiş ve büyük olan Safranbolu’da ulaşım ise genellikle minibüs ve otobüslerle sağlanıyor. En çok da lezzetli tatlıların ön planda olduğu Safranbolu mutfağını deneyimleyebileceğiniz çok sayıda otantik restoran ve kafe bulunuyor. Safranbolu’nun en popüler restoranları, Gözü Mavi Restoran ve Kadıoğlu Şehzade Sofrası.

Karabük’ün en büyük ve en turistik ilçesi olan Safranbolu’na en yakın havalimanı, Kastamonu Havalimanı. Havalimanı geliş terminalinden kalkan Karabük otobüsüne binerseniz, kolaylıkla Safranbolu’na ulaşabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından Karabük’e ulaşım hizmeti veren şehirlerarası otobüsler de var.

Safranbolu Galeri

Safranbolu Semtleri

x