Prag Otelleri Ara

En uygun Prag otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Prag otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Prag Hakkında

Prag, tarihi dokusundan hiçbir şey kaybetmemiş her köşesinde geçmişten bir şeyler bulabileceğiniz Avrupa'nın en çok turist çeken şehirlerinden biridir.

Çek Cumhuriyeti'nin de başkenti olan Prag'ta Kale, Hradcany Meydanı, Saint Vitus Katedrali, Eski şehir, Charles Köprüsü, Aziz Nicholas Kilisesi, Saat Kulesi, Kafka Müzesi, Belvedere Sarayı gibi pek çok saray gezilebilir. Zaten şehrin her yeri açık hava müzesini andırır. Prag, II. Dünya Savaşı'nda diğer Avrupa şehirlerinin aksine fazla zarar görmediği için tarihi dokusunu koruyabilmiştir.

Yaklaşık 1.2 milyon nüfuslu şehrin en büyük gelir kaynaklarından birini de turizm oluşturur. Prag Vlata nehri kenarına kurulmuş bir kent olduğu için iki yaka arasında geçişleri çok sayıda köprü sağlar. Bunlardan de en meşhuru üzerinde 30 tane heykel bulunan Charles Köprüsü'dür.

Prag'da kışlar çok soğuk geçer. Bu yüzden bahar ya da yaz aylarında ziyaret etmeniz en doğru seçim olur. Havalimanından kent merkezine otobüsle ulaşım sağlanır. Ya da taksi kullanabilirsiniz. Turistik bir şehir olduğundan kent merkezinde çok sayıda otel bulunur. Elinize alacağınız bir haritayla kenti rahatlıkla gezebilirsiniz.

Prag Galeri

Prag Şehir Rehberi

Prag Seyahat Yazıları

Prag Sıkça Sorulan Sorular

Prag’da bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Prag’daki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Mandarin Oriental Prague, Hotel Residence Agnes ve Andaz Prague - a Concept by Hyatt bulunuyor.

Prag’da bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Prag’daki popüler ucuz oteller içerisinde Rosemary Otel, Amber Cernigov ve Top Hotel Praha bulunuyor.