Gökçeada Otelleri Ara

En uygun Gökçeada otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gökçeada otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gökçeada Hakkında

Türkiye’nin en batısında yer alan Gökçeada, aynı zamanda ülkenin yüzölçümü olarak en büyük adası. Geniş arazileri ve yaz aylarında dahi sakinliğini koruyan atmosferiyle Çeşme ve Bodrum gibi rotalara alternatif oluşturan Gökçeada’ya Gelibolu Yarımadası’ndaki iskeleden hareket eden feribotlarla ulaşabilirsiniz. İrili ufaklı eski köylerden meydana gelen adanın geçmişi binlerce yıllık tarihe dayanıyor.

Zeytinli, Kaleköy, Tepeköy ve Bademli gibi tarihi köylerde gezerken Rumlardan kalan eski evleri görebilir, ağaçların gölgesinde kurulan çay bahçeleri ve kafelerde dinlenebilirsiniz. Adada sakızlı muhallebi ile dibek kahvesi hayli meşhur. Gökçeada’yı ziyaret ettiğinizde kuzu etinden yapılan nefis yemekleri ve Ege’nin ada halkına hediyesi olan balıkları da tatmayı ihmal etmeyin. Özellikle kılıç balığı ve oğlak tandır Gökçeada’da yemek denince olmazsa olmazlardan. 

Adada güne tarihi Rum köylerini kapsayan kısa bir geziyle başlayabilir, bu sırada eski taş evleri ve kiliseleri görebilirsiniz. Üstelik her yaz Tepeköy’de düzenlenen Meryem Ana Şenlikleri hayli keyifli geçiyor. Sonrasında eğer havalar yeterince sıcaksa doğruca plaja gelerek denize girebilirsiniz. Gökçeada’nın Aydıncık Plajı kuşkusuz adada bunun için en popüler noktalardan. Berrak suyu ve kumsalıyla göz kamaştıran plaja alternatif olarak Laz Koyu’nu veya merkezden birkaç kilometre uzaklıktaki Yıldız Koyu’nu tercih edebilirsiniz. Ada sahilleri dalışı seven ziyaretçiler için de adeta bir cennet. Gökçeada Sualtı Milli Parkı’nda dalarak rengarenk balıklar, Akdeniz foku ve yunuslarla birlikte yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Aydıncık Plajı’nın hemen ilerisinde yer alan Tuz Gölü ise özellikle adanın ziyarete değer doğal mucizelerinden. Yaz aylarında büyük kısmı kuruyan göl üzerinde oluşan tuzları rahatlıkla görmeniz mümkün. Gökçeada’da kalacak yerler genellikle küçük Çanakkale otelleri ve mütevazı pansiyonlardan meydana geliyor. Üstelik adanın konaklama tesisleri hayli ekonomik.

Gökçeada Galeri

Gökçeada'da Nerede Kalınır?

Temalarına Göre Gökçeada Otelleri

Gökçeada Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 356,80 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Gökçeada Seyahat Yazıları

Gökçeada Sıkça Sorulan Sorular

Gökçeada’dan ne alınır?

Gökçeada’dan alabileceğiniz şeylerin başında, yörenin ünlü şarapları geliyor. Bunun yanı sıra Ada balı, keçi peyniri, Ada sabunu ve Ada kolonyası gibi ürünler de satın alınabilir.

Gökçeada’ya feribotla kaç dakikada ulaşılıyor?

Gökçeada’ya Eceabat Kabatepe Limanı’ndan kalkan feribotlarla ulaşım sağlanıyor. Normal hava şartlarında yolculuk 1 saat 15 dk. sürüyor.

Gökçeada’da denize girilir mi?

Gökçeada’nın hemen her noktasında çekinmeden denize girebilirsiniz. Bununla birlikte denize girmek için Aydıncık (Kefaloz), Uğurlu (Gizli Liman), Yıldızkoy, Laz Koyu, Kuzulimanı ve Marmaros gibi plaj ve koyları tercih edebilirsiniz.

Gökçeada’da arabasız gezilir mi?

Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada, oldukça geniş bir alana yayılıyor. Adanın her bir köşesini gezmek için toplu taşıma vasıtaları yeterli olmuyor. Dolayısıyla Gökçeada’da rahatça dolaşmak için arabaya ihtiyaç duyulabiliyor. Gökçeada’ya arabanızla gelecekseniz, Eceabat Karatepe Limanı’ndan hareket eden arabalı feribotlara binmeniz gerekiyor. 

Gökçeada’da kaç gün kalınır?

Gökçeada tatili için 3-4 gün yeterli olacaktır. Ancak daha fazla keşif yapmak ve adanın keyfini sürmek istiyorsanız, tatilinizi 1 hafta uzatabilirsiniz. 

Gökçeada’da gezilecek yerler nereler?

Gökçeada’da, Gökçeada Sualtı Milli Parkı, Gizli Liman, Gökçeada Kent Müzesi, Tepeköy Çınaraltı, Aya Marina Kilisesi, Gökçeada Tuz Gölü, Zeytinliköy, Kuzu Limanı ve Kaleköy gibi gezip görülmesi gereken daha pek çok yer bulunuyor.

Gökçeada’nın neyi meşhur?

Gökçeada’nın ada kurabiyesi, ada balı, keçi peyniri, zeytinyağı ve yerel halk tarafından üretilen şarabı oldukça meşhur.

Gökçeada’da otel rezervasyonu ne zaman yapılmalı?

Gökçeada, yaz tatillerinin popüler destinasyonları arasında yer alıyor. Dolayısıyla yaz aylarında yoğun ilgi görüyor. Gökçeada’da yaz tatili yapmayı düşünüyorsanız, erken rezervasyon imkanlarını değerlendirmelisiniz. Otel rezervasyonunu sezon başlamadan önce, kış aylarında yaparsanız, seçtiğiniz otelde çok daha ekonomik fiyatlarla konaklama fırsatı elde edebilirsiniz. 

 

Gökçeada’da bulunan en iyi oteller hangileri?

Gökçeada’daki popüler oteller içerisinde Kayabalı Otel, Petrino Gökçeada Hotel & Kitchen ve Kekik Butik Otel Gökçeada bulunuyor.

Gökçeada’da bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Gökçeada’daki popüler ucuz oteller içerisinde Eray Pansiyon, Cerit Apart Pansiyon ve Gökçeada Marmaros Butik Otel bulunuyor.