Yeni yılı farklı bir ülkede geçirmek isteyenler acele edin… Hala Barcelona, Roma gibi Avrupa’nın belli başlı şehirlerine uygun fiyata uçak bileti satın alabilirsiniz.

Bizde son yıllarda moda olan yeni yılda meydanlarda toplanma geleneği Avrupa’da eski bir alışkanlık. İnsanlar 31 Aralık akşamı yeni yıla meydanlarda toplanarak giriyor. Böylesine keyifli kutlamalar için İtalya, İspanya gibi çok soğuk olmayan Avrupa ülkelerini tercih edebilirsiniz. Enuygun.com uçak bileti sayfalarında bilet araması yaptım ve 300 ya da 400 TL’ye Barcelona ve Roma bileti buldum. Buralarda yılbaşı geçirmek eğlenceli olabilir. Pasaport ve vize sorununuz yoksa böyle bir tercihte bulunabilirsiniz. Uçak biletlerine göz atmak ya da satın almak için tıklayın

İçindekiler

İkinci seçenek ise Kültür Turları

Değişik tarihi bir şehirde yeni yıla girmek keyifli olabilir. Kapadokya, Pamukkale, Amasra, Ayvalık vs. turları tercih edebilirsiniz. Yakınlarda bir yerde Safranbolu’da gala geceli tur programları var. Safranbolu turlarının fiyatları konaklama ve ulaşım dahil 198 TL’den başlıyor. İstanbul’da yılbaşı akşam yemeğine vereceğiniz parayla Safranbolu’da tarih kokan sokaklarda tarihi evlerde yeni yıla girebilirsiniz.

Yine tur şirketlerinin düzenlediği Bolu, Abant, Göynük Efes, Meryem Ana, Batı Karadeniz hatta yakınlarda bir yer de Edirne’de bile yeni yıla merhaba diyebilirsiniz. Fiyatları oldukça hesaplı turlar bunlar. Konaklama ve ulaşım dahil olduğu için yerinde bir seçim olabilir. Birkaç gün bulunduğunuz şehirden kaçmak size iyi gelebilir. Ayrıca yakın yerler için Sapanca’yı da önerebiliriz. Sapanca’da Güral Sapanca Otel'de iyi bir seçenek olabilir. Yılbaşı gecesi Aşkın Nur Yengi’nin de sahne aldığını hatırlatalım.

 

Antalya’da 5 yıldızlı tatil olanağı

Yeni yıla girmek için alternatif rotalardan biri de Antalya… Antalya’da 5 yıldızlı otellerde bütçenize göre 3 gün 4 gün yılbaşı gala geceli konaklama programları var. Antalya’da 5 yıldızlı otellerde yılbaşı için gecelik konaklama fiyatları 70-80 TL’den başlıyor. Ünlü sanatçıların yer aldığı gala gecesi programlarının yer aldığı otellerin fiyatları ise daha yüksek. Antalya’da sahneye çıkan ünlüler için tıklayın…

Uludağ’da kar keyfi

Yılbaşının yıllardır en popüler yerlerinin başında Uludağ gelir. Çünkü Uludağ’da yılbaşının olmazsa olmazı kar keyfini sürebilirsiniz. Uludağ otellerinde hem kayak keyfi yapabilir hem de yılbaşına özel otel programlarından yararlanabilirsiniz. Uludağ otellerinde konaklama fiyatı gecelik 110 TL’den başlıyor. Odasına ve konumuna göre yine yılbaşı gala geceli odalar için farklı fiyatlar var. Yılbaşında Hüsnü Şenlendirici Büyük Uludağ Otel’de sahne alacak.

 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1486 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 25 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar