Yeni yılı farklı bir ülkede geçirmek isteyenler acele edin… Hala Barcelona, Roma gibi Avrupa’nın belli başlı şehirlerine uygun fiyata uçak bileti satın alabilirsiniz.

Bizde son yıllarda moda olan yeni yılda meydanlarda toplanma geleneği Avrupa’da eski bir alışkanlık. İnsanlar 31 Aralık akşamı yeni yıla meydanlarda toplanarak giriyor. Böylesine keyifli kutlamalar için İtalya, İspanya gibi çok soğuk olmayan Avrupa ülkelerini tercih edebilirsiniz. Enuygun.com uçak bileti sayfalarında bilet araması yaptım ve 300 ya da 400 TL’ye Barcelona ve Roma bileti buldum. Buralarda yılbaşı geçirmek eğlenceli olabilir. Pasaport ve vize sorununuz yoksa böyle bir tercihte bulunabilirsiniz. Uçak biletlerine göz atmak ya da satın almak için tıklayın

İçindekiler

İkinci seçenek ise Kültür Turları

kapadokya

Değişik tarihi bir şehirde yeni yıla girmek keyifli olabilir. Kapadokya, Pamukkale, Amasra, Ayvalık vs. turları tercih edebilirsiniz. Yakınlarda bir yerde Safranbolu’da gala geceli tur programları var. Safranbolu turlarının fiyatları konaklama ve ulaşım dahil 198 TL’den başlıyor. İstanbul’da yılbaşı akşam yemeğine vereceğiniz parayla Safranbolu’da tarih kokan sokaklarda tarihi evlerde yeni yıla girebilirsiniz.

Yine tur şirketlerinin düzenlediği Bolu, Abant, Göynük Efes, Meryem Ana, Batı Karadeniz hatta yakınlarda bir yer de Edirne’de bile yeni yıla merhaba diyebilirsiniz. Fiyatları oldukça hesaplı turlar bunlar. Konaklama ve ulaşım dahil olduğu için yerinde bir seçim olabilir. Birkaç gün bulunduğunuz şehirden kaçmak size iyi gelebilir. Ayrıca yakın yerler için Sapanca’yı da önerebiliriz. Sapanca’da Güral Sapanca Otel'de iyi bir seçenek olabilir. Yılbaşı gecesi Aşkın Nur Yengi’nin de sahne aldığını hatırlatalım.

Uçak Bileti

Antalya’da 5 yıldızlı tatil olanağı

antalya

Yeni yıla girmek için alternatif rotalardan biri de Antalya… Antalya’da 5 yıldızlı otellerde bütçenize göre 3 gün 4 gün yılbaşı gala geceli konaklama programları var. Antalya’da 5 yıldızlı otellerde yılbaşı için gecelik konaklama fiyatları 70-80 TL’den başlıyor. Ünlü sanatçıların yer aldığı gala gecesi programlarının yer aldığı otellerin fiyatları ise daha yüksek. Antalya’da sahneye çıkan ünlüler için tıklayın…

Uludağ’da kar keyfi

uludag

Yılbaşının yıllardır en popüler yerlerinin başında Uludağ gelir. Çünkü Uludağ’da yılbaşının olmazsa olmazı kar keyfini sürebilirsiniz. Uludağ otellerinde hem kayak keyfi yapabilir hem de yılbaşına özel otel programlarından yararlanabilirsiniz. Uludağ otellerinde konaklama fiyatı gecelik 110 TL’den başlıyor. Odasına ve konumuna göre yine yılbaşı gala geceli odalar için farklı fiyatlar var. Yılbaşında Hüsnü Şenlendirici Büyük Uludağ Otel’de sahne alacak.

 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN