Yeni yılda cesareti artıracak 5 karar!

ipekincir

Aralık ayını verimli kullanmak, yeni bir yıla taze kararlar ve yenilenmiş bir ruhla çıkmak istiyorsak, çevremizi bir susturup kendimize kulak vermek gerek! Bunu yaparken yalnız olmak zorunda da değilsiniz, Enuygun.com finansal kararlarınızda yanınızda. Uzman görüşleri ve kendi deneyimlerimizden derlediğimiz kişisel finans reçetelerimizi sizlere sunmak ve birlikte düşünmek; yeni yıla girerken hedefleri belirlemek istiyoruz.

Kredi kartlarını, faturalarınız ve standart giderlerinizi tam olarak bilin

harcama

Tam olarak bilmek bunları kağıt üzerine yazmaktan, ödeme tarihlerini, miktarı da kapsayan listeler oluşturmanız ya da basit masa üstü uygulamalar, internet üzerinde takip edebileceğiniz finans programlarına geçmek. Riskleri de öngörmeye çalışın; vergiler, zamlar, işinizle ilgili riskler gibi. Kredi kartları hakkında aforizmalar üretmeyi seviyoruz; henüz sahip olmadığınız parayı harcamaya başlamayın!

Bir plan dahilinde hareket edin, bunun içinde kariyer, ev yaşantısı ya da yazın çıkacağınız tatil hatta alacağınız doğum günü hediyeleri bile olsun

plan

Eylemlerinizi ne kadar planlı hale getirirseniz bütçenizdeki sapmaları görmek kolaylaşacak. Bütçenizi şimdi planlayın, sizi zorlayan borçlarınızdan kurtulun. Söylemesi kolay ancak planı kafanızda oturttuktan sonra uygulaması da kolay.

Kredi ödemeleriniz geciktiğinde yasal sürecin başlaması için  2 ayınız var

otomatik-odeme-talimati

Bu iki ayı doğru değerlendirmek ödemeleriniz faize girse de mümkün; yasal süreç öncesinde bankanızla görüşmek ve alternartifleri değerlendirmek akıllıca olacaktır.

Borç transferi, yapılandırma gibi bankacılık işlemleri borçlarınızı sıraya koymanız, taksitlendirmenize yardımcı olacaktır

borc

Toplu para ihtiyacınız varsa, ihtiyaç kredileri; ihtiyacınızın tipine miktarına göre konut kredileri ve taşıt kredileri de önemli bir kaynak olabilir. Özellikle son dönemde, taşıt kredisi yerine ihtiyaç kredileri tercih edilir olduğunu hatırlatalım.

Yen yıla girerken en önemli para kaynağı da elbette işiniz ve maaşınız

Pek çoğumuz için, yıl sonu zam dönemi. İhtiyaçlarınızı, kariyer planınızı ve iş yerinizin gerçeklerini de hesaba katarak optimum rakamda iş vereninizle buluşmayı ve zam mütarekelerine girmeyi atlamayın!


ipekincir
İpek İncir
432 Yazı
Marmara Üniversitesi Reklam bölümünde yüksek lisans yaptı. Eğitimini tamamlamak için bir süre Londra’ya gitti. Otomotiv, sağlık, turizm sektörü gibi birçok farklı alanda içerik üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinin bir parçası olarak seyahat yazıları yazıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN