Mağazaları restoranları sosyalleşme ortamlarıyla çok ünlü caddeler var. Artık bu caddeler semtlerin bile isimlerinin önüne geçmiş. İşte size Türkiye'nin en ünlü caddeleri...

İçindekiler

Bağdat Caddesi

İstanbul'un en ünlü caddelerinin başında gelir. Kafeler, restoranlar, mağazalar sağlı sollu bu cadde üzerinden yer alır. Bağdat seferine çıkan IV. Murat'ın bu caddeden geçmesi üzerine bu ismi almıştır. Kızıltoprak'tan Maltepe'ye kadar yaklaşık 14 km uzunluğunda bir caddedir. Ancak en ünlü semtleri Göztepe, Şaşkınbakkal, Kızıltoprak, Erenköy ve Suadiye'dir.

bağdat caddesi | loresima

Uçak Bileti

Abdi İpekçi Caddesi

Türkiye'nin ve dünyanın ünlü markalarının yer aldığı en pahalı caddelerin başında gelir. Nişantaşı'ndaki bu caddede dünyaca ünlü mağazalar lüks küfeler bulunur. Caddede birbirinden şık insanlar lüks otomobiller görebilirsiniz.

abdi ipekçi caddesı | daghinho

İstiklal Caddesi

İstanbul'un en turistik caddesi de İstiklal Caddesi'dir. Taksim meydanınından başlayan bu cadde Tünel'e kadar uzanır. Caddede sağlı sollu mağazalar restoran ve kafeler yer alır. Trafiğe kapalı caddenin ortasından da nostaljik tramvay yer alır.

İstiklal Caddesi | Valerio_D

Tunali Hilmi Caddesi

Ankara'nın en ünlü caddelerinden birisidir. Aynı zamanda sosyalleşmenin de en bol olduğu semttir burası. Kuğulu Park'tan başlayan caddede sağlı sollu mağazalar da yer alır. Aynı zamanda sokak sanatçıları da hünerlerini sergiler.

Tunalı Hilmi Caddesi | galpay

Mustafa Enver Bey Caddesi

İzmir'de Kordon Boyu ünlüdür ancak İzmirlilerin en sevdiği en çok gittiği caddelerin başında Dr. Mustafa Enver Caddesi gelir. İzmir Alsancak otellerinin de yakınında bulunan bu caddede İzmir'in en ünlü mağazaları yer alır.

Mustafa Enver Bey Caddesi | Nikos Vatopoulos

Filistin Caddesi

Ankara'da eğlence hayatının en popüler adresi de Filistin caddesi. Ankara Gaziosmanpaşa'daki bu caddeler son yıllarda art arda ünlü restoran ve kulüpler açıldı.

filistin caddesi

Doktorlar Caddesi

Eskişehir'in en ünlü caddesidir. Barlar Sokağı ile Porsuk Çayı arasında kalan bu cadde trafiğe kapalıdır. Rahatça yürüyüp gezebileceğiniz caddede kafe ve mağazalar da var.

Doktorlar Caddesi | amirhosseinhasanloo


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1449 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar