Alsancak Otelleri Ara

En uygun Alsancak otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Alsancak otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Alsancak Hakkında

Alsancak, İzmir’in Konak ilçesinde yer alan bir semttir. İzmir’in en popüler semtlerinden biri olan Alsancak adeta şehrin kalbidir. Eski adı Punto olan Alsancak, İzmir Limanı’na yaklaşan turistik yolcu gemileri, çekirdek satan çocukları ve Kordon Boyu ile ünlüdür. Alışveriş seçenekleri ve canlı gece hayatı ile de ön plana çıkan Alsancak’ta, gezilecek ve görülecek birçok yer bulunur. Rum mimarisi izleri taşıyan tarihi evler ve kiliseler semtte bulunan tarihi yapılardan birkaçıdır.  Alsancak’ın mimarisiyle göz dolduran, Alsancak Katolik Kilisesi semtin en ünlü yapıları arasında yer alır. Sanatla iç içe olan Alsancak’ta Selçuk Yaşar Müzesi ve Sanat Galerisi, Kedi Kültür ve Sanat Merkezi, İzmir Resim ve Heykel Müzesi, İzmir Atatürk Evi Müzesi ve Arkas Sanat Merkezi, sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan gezilmeye değer yerlerdendir.

Sosyal hayatın bir hayli canlı yaşandığı Alsancak, meydanları ve uzun yolları ile de ünlüdür. Gündoğdu Meydanı, Konak Meydanı ve İzmir Cumhuriyet Meydanı semtin önemli buluşma noktalarıdır. Alsancak’ın sembolü haline gelen, Alsancak Sevgi Yolu ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi semte yolu düşenlerin mutlaka uğraması gereken yerler arasındadır.  Yıl boyunca birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Alsancak Sevgi Yolu üzerinde kafeler, takı, hediyelik eşya ve kitap tezgâhları bulunur. Hediyelik eşya alışverişinizi Sevgi Yolu’ndan yapabilirsiniz. Kordon’da yürümek de semtte klasikleşmiş aktiviteler arasındadır. Alsancak’a geldiyseniz, semtin ünlü yollarında yürümeden buradan ayrılmamalısınız. Semtte bulunan butik müzeleri de gezebilirsiniz. İzmir Mask Müzesi ve Karikatür Müzesi, Alsancak’ın butik müzeleri arasındadır. Eğlence hayatı ile tercih edilen İzmir semtlerinin başında gelen Alsancak’ta her tarza uygun canlı müzik yapan mekânlarda vakit geçirebilirsiniz. 

Alsancak semtine, İzmir Havalimanı’ndan yeraltı treni ile Alsancak durağında inerek ulaşabilirsiniz. Otobüsle geliyorsanız İzmir Otogarı’ndan 163 numaralı otobüse binerek Alsancak'a ulaşabilirsiniz. Semtte bulunan İzmir otelleri, genelde sadece oda ve oda kahvaltı konseptlerinde hizmet veriyor. Her bütçeye uygun konaklama alternatifleri sunan Alsancak'ta hangi oteli tercih ederseniz edin İzmir tatilinizde gezmek istediğiniz yerlere yakın olacaksınız.