Sömestir tatilinde çocuklarla gezilebilecek 6 yer

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
29 Aralık 2016
I
2 dk
I
261
I
Güncellenme: 9 Haziran 2022
İçindekiler

Sömestir tatilinde çocuklarla birlikte eğlenceli bir program yapabilirsin. Kar ya da kayak tatili dışında doyasıya eğlenebileceğin alternatif tatil önerilerine ne dersin?

Sazova Parkı ( Eskişehir)

Eskişehir tarihi yerleri, müzeleri ve parklarıyla gidenlerin beğenisini kazanan bir kent. Çocuklarla gezmek için de ideal bir şehir. Çünkü Sazova Parkı ya da Balmumu müzesi gibi çocukların keyif alacağı güzel yerler var. Tarihi Odunpazarı semtini ve Porsuk Çayı'nı gezebilirsin. Sazova Parkı ise şato, masal evi gibi yapılarıyla çocukların çok eğlenebileceği bir yer. Eskişehir'de bir tek soğuk havası sizi zorlayabilir. Eskişehir otel seçeneklerine göz atabilirsin

Eskişehir gezilecek yerler listemize göz atarak çocuğunla keşfedebileceğiniz yeni yerler seçebilirsiniz.

Legoland (Almanya) 

Lego tutkunu çocuklar için Almanya’da çok keyifli bir park var. Her şeyin legodan yapıldığı bu parkta çocuklar için aktiviteler de mevcut. Ayrıca isteyenlerin konaklama yapılabileceği bir otel de var. Küçük yaş gruplarına da hitap eden uçak, kayık gezisi, oyun parkları vs. pek çok şey var. Münih’ten trenle 1,5 saatte ulaşabilirsin. İstanbul’da da Bayrampaşa Forum İstanbul’da küçük bir Legoland Discovery Center var. Eğer Almanya’ya gidemezsen İstanbul’dakine git. Münih'e uygun fiyatlı uçak bileti bulmak için tıkla..

İsfanbul (İstanbul)

Türkiye’nin en büyük temalı parkı olan İsfanbul özellikle 4-12 yaş grubu çocuklarınızın eğlenebileceği bir yer. Tekli giriş çoklu giriş gibi seçenekleri oluyor. Sömestir tatili için ya da bazı kredi kartlarına özel olarak kampanyalar düzenleniyor. İçerisinde alışveriş merkezi de var. Çocukların eğlenirken sen de alışveriş yapabilirsin. 

 

Kartalkaya

Özellikle kayağa yeni başlayacak çocuklar için ideal bir yer. Çünkü baby pisti var. Uludağ’a göre de daha az kalabalık olması Kartalkaya’yı daha cazip kılıyor. Üstelik hem Ankara hem de İstanbul’a yakın. Eğer kayak yapmayı sevmiyorsan, Abant ve çevresini de tercih edebilirsin. Göl çevresinde uzun yürüyüşler yapabilir, faytona binebilir, bisiklet kiralayabilirsin. Abant ve Kartalkaya otel seçeneklerine Bolu otelleri sayfasından göz atabilirsin.

Dubai

Kardan kıştan hoşlanmaya biriysen Dubai tatili iyi gelebilir. Üstelik alışveriş yapmaktan büyük mutluluk duyan anneler ve elektronik alışverişi yapmak isteyen babalar için de keyifli. Dubai’de kayak ya da sörf yapabileceğin dev alışveriş merkezleri de bulunuyor. Dubai uçak bileti fiyatlarına göz atmak ve satın almak için tıkla...

Miniatürk

Haliç kıyısındaki Miniatürk’te Türkiye’nin tüm önemli eserlerinin minyatür birer kopyası var. Ayrıca içinde büyük güzel bir park da var. Truva atı şeklindeki bu park da çocukların sevdiği yerlerin başında geliyor. Helikopter simülasyonu, kumandalı tekne, satranç gibi aktiviteler de yapılabilir. İstanbul'a uygun fiyatlı uçak bileti bulmak çok kolay. İstanbul uçak bileti sayfasına göz atabilirsin.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2030 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
HES Kodu Nasıl Alınır?
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E99329208
Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E99191016
Koronavirüs, COVID-19 Hakkında Bilgilendirme
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9992260
İstanbulkart ile HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır?
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9991633
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar