Efsaneye göre Sevilla, Zeus’un oğlu Herkül tarafından kurulmuştur. Roma İmparatorluğu zamanında şehir “Hispalis”, Müslümanların yönetiminde iken ise “Isbiliya” adıyla anılmıştır.
İspanya’nın güneyinde yer alan Sevilla, şu an İspanya’daki özerk bölgelerden biri olan Endülüs’ün başkentidir. Aynı zamanda İspanya’nın güneyinde yer alan en büyük ve en önemli yerleşim yeridir.
Atlas Okyanusu’na bağlanan Guadalquivir nehri, Sevilla şehrinin kuzeyinden güneyine kadar uzanır. Sevilla limanı bu sebeple halen Iberya yarımadasının en aktif nehir limanlarından biridir. Geçmişte de İspanya ve Amerika arasındaki ticarette önemli role sahip olmuştur.

Şehir merkezinde yaklaşık 700 bin kişi yaşar. Çevresindeki yerleşim yerlerinde yaşayanlar da hesap edildiğinde bu turistik metropolde yaşayanların sayısı 1,5 milyonun üzerine çıkar.  
Avrupa’nın en büyük katedrallerinden Sevilla Katedrali, Real Alcazar Sarayı, Santa Cruz Mahallesi, Maria Luisa parkı, Casa Lonja şehirde görülmesi gereken yerlerin başında yer alır.
Büyüleyici tarihi ve önemli anıtlarının yanısıra Sevilla, neşe ve eğlencenin şehri olarak evrensel bir üne sahiptir. Figaro, Carmen ve Don Juan’ın şehri olarak da bilinen Sevilla’da müze ve sanat merkezleri, tema parkları, sinema ve tiyatrolar şehrin ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatır.  Flamenko dans gösterileri ve boğa güreşleri de görülebilecekler arasında yer alır.
Şehrin her tarafına yayılmış kafe, bar ve restoranlarda ise İspanya’nın geleneksel tapaslarını tadabilirsiniz.
Konaklamada ise İspanya’nın diğer şehirlerine göre biraz daha pahalı olarak bilinir.

Uçak Bileti

Sevilla'da hava durumu nasıl merak ediyorsanız.


ipekincir
İpek İncir
439 Yazı
Marmara Üniversitesi Reklam bölümünde yüksek lisans yaptı. Eğitimini tamamlamak için bir süre Londra’ya gitti. Otomotiv, sağlık, turizm sektörü gibi birçok farklı alanda içerik üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinin bir parçası olarak seyahat yazıları yazıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN