Akdeniz’in eşsiz güzelliğine tanıklık etmek için tek seçeneğin Antalya olduğunu düşünenler, oldukça büyük bir yanılgı içinde. Akdeniz’in doğu bölümünde konumlanan Mersin; insanı içine çeken sımsıcak atmosferi, keyif veren sahili ve avantajlı konumuyla keşfedilmeye değer bir destinasyon.

Mersin’e geldiğinde sadece tarihi ve kültürel mekanları ya da upuzun plajları için değil, sevdiklerinle beraber şehrin pek çok bölgesine yayılmış olan eğlenceli aquaparkları da ziyaret edebilirsin. Senin için Mersin’in en çok tercih edilen kapalı su parklarını mercek altına aldık!

İçindekiler

1- Mezitli Aquapark

Mersin halkının en çok ziyaret ettiği aquaparklardan biri olan Mezitli Aquapark, Mezitli Belediyesi tarafından işletiliyor. Bu durum, tesiste genel olarak ücretlerin makul düzeyde olmasını sağlıyor. Toplamda 3 havuz ve 6 kaydırağın yer aldığı tesis, yaz aylarında serinlemek ve adrenalinin sınırlarını zorlamak isteyenler için oldukça ideal bir yer. Mezitli Aquapark’ta yer alan kaydıraklar, her yaştan ziyaretçi için uygun koşulları bünyesinde barındırıyor. Ailelerin sıklıkla ziyaret ettiği aquaparkın çocuk havuzu, 50 cm’lik bir derinliğe sahip.

Tesis içerisinde ziyaretçilerin rahat bir şekilde güneşlenebilecekleri ayrı bir bölümde bulunuyor. Öte yandan her ziyaretçinin kullanma hakkı olan özel dolaplar, duş alanları, soyunma kabinleri ve emanet dolapları tümüyle ücretsiz. Mezitli ilçesinin Yeni Mahalle bölgesinde yer alan bu popüler aquaparkta cumartesi günleri, “aile günü” olarak belirlenmiş durumda. Dışarıdan yiyecek veya içecek getirmek yasakken istek ve ihtiyaçlarınızı içeride bulunan cafe bölümünden karşılayabilirsiniz.

Aquapark imkânları:

 • 3 havuz
 • 6 kaydırak

Mezitli Aquapark 2023 fiyatları:

 • Yetişkin: 125 TL
 • Mezitli Kart: 100 TL
 • 0-6 yaş: Ücretsiz

Açık olduğu saatler: 10.00-18.00

Konum Linki

Yazar Notu: Tesiste yer alan kaydıraklar yarım saat çalıştırıldıktan sonra 60 dakika boyunca dinlendiriliyor.

2- Pasifik Aquapark

Mersin’de uygun fiyatlar karşılığında gidebileceğin bir diğer tesis ise Pasifik Aquapark. Ziyaretçilerini hem serinletmeyi hem de çılgın su parkı oyuncaklarıyla eğlendirmeyi vadeden aquapark, Erdemli’de konumlanıyor. İlçe merkezine sadece 2 km uzaklıkta olan Pasifik Aquapark’a otobüsle kolayca gelebilirsin.

2 havuz ve 4 kaydırağın yer aldığı tesisin kafe alanında pek çok yemek menüsü seni bekliyor. Çocuklar için özel bir havuzun bulunduğu Pasifik Aquapark’ta kaydırakların 1 saat çalıştırılıp 1 saat dinlendirildiğini de belirtelim. Bu arada tesis içerisinde üyelerin bone kullanmaları zorunlu. Duş, otopark, şezlong, cankurtaran, şemsiye, dolap gibi hizmetler ziyaretçilere ücretsiz şekilde sunuluyor.

Aquapark imkânları:

 • 2 havuz
 • 4 kaydırak

Pasifik Aquapark 2023 fiyatları:

 • Yetişkin: 140 TL
 • Öğrenci: 120 TL
 • 0-6 yaş: Ücretsiz

Açık olduğu saatler: 09.00-19.00

Konum Linki

3- Aqua Anamurium

İsminden de anlaşılacağı gibi Mersin’in Anamur ilçesinde yer alan Aqua Anamurium, yaz aylarında haftanın 7 günü misafirlerine hizmet veriyor. Tüm yaş gruplarına hitap edecek yapıda oyuncaklara sahip olan tesiste toplamda 3 havuz bulunuyor. Bu havuzların farklı noktalarına yerleştirilen 8 su kaydırağı, ziyaretçilerin mutlu ve eğlenceli anlarına ortaklık ediyor. İçeri giren her ziyaretçiye güneşlenebilmeleri adına özel olarak ücretsiz bir şezlong veriliyor.

2011 senesinden bu yana aquapark tutkunlarına hizmet vermeye devam eden başarılı tesis, Antalya ve Adana gibi çevre illerden gelen ziyaretçileri de ağırlıyor. 600 kişilik kapasitesi bulunan Aquapark Anamurium’da cankurtaranlar ve sağlık personelleri, ziyaretçilerin güvenliği adına her an için hazırda bekliyor. Tesiste doyasıya vakit geçirdikten sonra dilersen sonrasında Cerenler’de denize girip yürüyüş yapmayı tercih edebilirsin.

Aquapark imkânları:

 • 3 havuz
 • 8 kaydırak

Aqua Anamurium Aquapark 2023 fiyatları:

 • Yetişkin: 250 TL
 • 5-15 yaş: 200 TL
 • 0-4 yaş: ücretsiz

Açık olduğu saatler: 10.00-18.00

Konum Linki

Yazar Notu: Tesise toplu ulaşım opsiyonu ile gelmek isteyen kişiler, Rauf Denktaş Caddesi’nden geçen otobüs ve minibüsleri tercih edebilir.

4- Erdemli Belediyesi Aquapark

Mersin Erdemli Belediyesi tarafından inşa edilen “Erdemli Belediyesi Aquapark” her sene haziran ayının ikinci haftasında kapılarını misafirlerine açıyor. Yüzme havuzları ve kaydıraklarıyla ziyaretçileri adrenalin dolu bir dünyaya davet eden tesis, hafta sonlarında epey yoğun oluyor. Daha sakin bir ortamda aquapark keyfi yapmak istiyorsan, tercihini hafta içinde yana kullanabilirsin.

Toplamda 3 havuz 4 kaydırağın yer aldığı tesiste çocuklar için özel yüzme dersleri de veriliyor. Cuma günleri, tesis tarafından “Bayanlar Günü” olarak ilan edilmiş durumda. Body Slide ve Multi Slide, pek çok ziyaretçinin favori kaydırakları arasında. Fiyatların şehirdeki diğer aquaparklarla kıyasla olukça uygun olduğu Erdemli Belediyesi Aquapark’ta çocuk havuzu, düşme havuzu ve yetişkin havuzu bulunuyor.

Aquapark imkânları:

 • 3 havuz
 • 4 kaydırak

Erdemli Belediyesi Aquapark 2023 fiyatları:

 • Yetişkin: 240 TL
 • Öğrenci: 120 TL
 • 0-6 yaş: ücretsiz

Açık olduğu saatler: 10.00-20.00

Konum Linki

Yazar Notu: Şehit ve gazi yakınları tesise ücretsiz olarak giriş yapabiliyor.

Otobüs Bileti

bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
142 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar