15 Ekim Salı günü başlayacak olan Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurban fiyatlarını merak ediyor musunuz? Hemen belirtelim her ne kadar ete zam gelse de kurban fiyatları geçen sene ile aynı olacak. Üreticiler ve besiciler kurban fiyatlarına zam gelmediğini açıkladı.

İçindekiler

Canlı dananın kilosu 12-14 TL

Geçtiğimiz yıl canlı dananın kilosu 12-14 liraydı. Üreticilere göre bu yıl da kilo fiyatları aşağı yukarı bu kadar olacak. Bu arada büyük kentlerde de yavaş yavaş hayvan pazarları oluşmaya başladı. Fiyatlar şehirden şehre değişmekle birlikte, geçen sene kestiğiniz fiyatlarda kurban kesebileceğinizi bir kez daha vurgulayalım.

Deri toplama yetkisi Türk Hava Kurumu’ndan alındı

Bu arada Kurban Bayramı’yla ilgili bir başka önemli gelişme de kurban derilerini toplama yetkisinin Türk Hava Kurumu’ndan alınması oldu. Resmi Gazete’de Yardım Toplama Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmelik’te yapılan değişiklikle, kurban derisi ve bağırsağı toplama, fitre ve zekat zarfı dağıtarak yardım toplama konusunda Türk Hava Kurumu’na tanınan tüm yetki düzenlemeleri çıkarıldı.

1983 yılından bu yana THK, gelirlerin, yüzde 50′sinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na, yüzde 40′ının Türk Hava Kurumu’na, yüzde 4′ünün Türkiye Kızılay Derneği’ne, yüzde 3′ünün Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na, yüzde 3′ünün Türkiye Diyanet Vakfı’na veriyordu. Bu yasayla bu paylaşımda bitmiş oldu.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN